Сабақтың тақырыбы: «Электролиз»



бет1/2
Дата02.02.2023
өлшемі108,71 Kb.
#167169
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
26.01. 10ә мк




Бөлім:

10.3A Тотығу-тотықсыздану реакциялары



Педагогтің аты-жөні:

Кожамбекова А

Күні:

26.01.2023ж



Сыныбы: 10 «Ә»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Электролиз» тақырыбына есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.2.3.8 электролиз процесінің мәнін сипаттау;
10.2.3.9 электродтардағы электролиз өнімдерін болжау үшін эмпирикалық ережелерді қолдану

Сабақтың мақсаты:

-электролит балқымасы мен сулы ерітндісінің электролиз теңдеуін құрастыру
-электродтардағы электролиз өнімдерін болжау үшін эмпирикалық ережелерді қолданып, есептер шығару



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

Ұйымдастыру
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.
2 Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Сабақтың тақырыбын ашу «Ассоциативті қатар»
Тақтаға «Электролиз» сөзін жазады
Топқа бөлу
«Әріптестер әдісі» Әр оқушыға жауаптар жазылған кеспе қағаздары таратылады
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
«Электролиз» тақырыбына
есептер шығару



Оқушылар сәлемдеседі.
Оқушылар тақтаға жазылған сөзге қатысты білетін термин сөздерді, пікірлерін жазады.

Электролиз

- - - - - - - - - -
- - - - - - - - - -
- - - - - - - - - -

Оқушылар кеспе қағазын таңдап, сәйкес жауабын тауып бірігеді. «Катод», «Анод» екі топқа бірігеді.





Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру





АКТ


Таратпа материал Бағалау парақшасы



Сабақтың ортасы
(35мин )
6 мин
15 мин

3мин
5-6 мин

5 -6 мин


«Миға шабуыл» Балқыма мен сулы ерітнді электролизі туралы видеоролик қолданып,сұрақтар қояды. Балқыма электролизінің сулы ерітінділердің электролизінен қандай айырмашылығы бар?

Тапсырмалар айдарындағы тапсырманы орындатады, бақылайды.


Жеке жұмыс. Деңгейлік тапсырма «Кім жылдам?»

Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі


Топтық жұмыс.»Бірге ойлайық» әдісі.видеоролик арқылы тапсырма беру


Пән аралық байланыс (физика)
Жеке жұмыс Функционалдық сауаттылығын қалыптастыру тапсырмалары ««Түсіндіріп көр» 

Оқушылар видеороликті қарап,сұрақтарға жауап береді?

Балқыма электролизі мен сулы ерітінділердің электролизін сипаттайды, эмпирикалық ережелерді түсіндіреді.


Оқушылар тапсырмаларды орындайды (жеке)


Деңгейлік тапсырма
1-деңгей
Массасы 117 г натрий хлориді балқымасын электролиздегенде түзілген натрийдің массасын есептеңіз
2-деңгей
8%-дық 400 г мыс (II) сульфаты ерітіндісін электролиздегенде катодта бөлінген өнімді сұйытылған азот қышқылымен өндегенде бөлінген газдың көлемі(3л)

3-деңгей


Көлемі 2 л (р=1,05 г/мл) мыс (II) нитраты ерітіндісін электролиздегенде 6,72 л газ бөлінсе,онда бастапқы ерітіндегі еріген заттың массалық үлесі мен ерітіндінің молярлық концентрациясын анықтаңыз(5,37% 0,3М)

Оқушылар тапсырманы жұппен орындайды

  1. Сынап (II) нитратының ерітіндісін электролиздеу теңдеуіндегі барлық коэфициенттер қосындысын есептеңіз .

2.Натрий гидроксиді балқымасын электролиздеу теңдеуіндегі барлық коэфициенттер қосындысын есептеңіз

Оқушылар топпен видеоролик арқылы берілген тапсырманы бірігіп топпен орындайды.


Майкл Фарадей заңы


Шаруашылықтың барлық салаларында және өндірісте электролиз қолданылады.Суреттегі процесті сипаттаңыз.Шәйнек қандай электрод қызметін атқарады?Сызбанұсқасын құрастырыңыз


Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап, кері байланыс беріп отырады


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет