Сабақтың тақырыбы
|
Ғарыш қыраны
|
Күні:10.04.2017
|
Мұғалімнің аты-жөні: Тансықбаева Гүлчехра
|
Сыныбы:4
|
Қатысқандар саны:24
|
Қатыспағаны:0
|
Оқу мақсаты:
|
1 .Ғарыш қыраны жайлы білім қалыптастыру.
2. Жалпы ғарыш дамуының Қазақстанның дүниежүзілік рөлінің мәнін ашу арқылы түсініктер беру.
|
Ойлау деңгейі:
|
Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау.
|
Сабақ мақсаты:
|
1.Барлық оқушылар:Өлеңді мәнерлеп оқиды,түсінеді
|
2.Оқушылардың басым бөлігі :Өлеңді оқып, мазмұнын ашып талдай алады,АКТ ар-лы мәлімет жинайды,ойларын ортағасалады
|
3.Кейбір оқушылар:Тақырыпты өмірмен байланыстырып,зерттеу жұмысын жүргізе алады
|
Тілдік дағды
|
Тіл мәдениетін дамытады,сөзді жүйелейді
Байкоңыр,Ғарыш
|
Ұлттық құндылықтарды дарыту.
|
Өмірде білімді,ұстамды,өз Отанын,табиғатты,қоршаған ортаны қорғау
|
Алдың. білім
|
Ұлттық ойын асық
|
Бағалау критерийлері
|
Ғарыш қыраны туралы толық білім қалыптасады.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
ұйымдастыру кезеңі (10мин.)
|
Сәлемдесу,түгелдеу.Құстардың суреттері арқылы топқа бөлу.Ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында шаттық шеңбер құру.1-топ.Қарлығаш.2-топ.Шағала.3-топ.Көгершін.
4-топ.Қараторғай.
«Бұрқасын сұрақтар»әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау:
1.Қазақ халқының қандай ұлттық ойындарын білеміз?
2.Асық ойыны туралы не білесіндер?
3.Асықтың жатысына қарай атауларын айтып бер.
4.Асықтың тұрған атауларының мағынасын түсіндір.
Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында«Кластер»құру.Асықтың атаулары Шоңқай
Алшы Бүге
Тәйке Шіге
Омпы
Критерийлері: «Асығым»өлеңінің нақты,маңызды тұстарын түсіндіреді.
Дескрипторлар:
1.Ұлттық ойындарды атау-2балл
2.Асық ойынына сипаттама беру-2 балл
3.Асықтың жатысын атау-2 балл
4.Асықтың тұрған атауларының мағынасын түсіндіру-2балл
|
Құстар суреті
А4парағы
|
Ортасы
(25мин.)
|
Адасқан әріптер»әдісі арқылы тақырыпты ашу, «Ғарыш қыраны»Авторы: Тұманбай Молдағалиев
Автор туралы мәлімет беру ноудбук арқылы тыңдалым.
«ДЖИГСО»әдісі бойынша өлеңді тізбектеп,мәнерлеп оқу.Сөздік жұмыс жүргізу,ғарыш жайлы мәліметтерді бірлесе талдау,мақсатым оқушылардың« өз жауаптарымен санасу арқылы әңгімелеу,тақырыпты меңгер. Жаңа сабақты пысықтау Постер қорғау арқылы топтық жұмыс жүргізу, тақырыбы:Байқоңыр.
1,2,3,4-топ Ғарышты қалай елестетесін (суретін салу)
Өз қиялдарыңдағы ғарыш кемесінің суретін салу
Критерийлері:Әр тапсырмаға-2 балл
|
А4парағы
АКТноуд-бук,маркер,оқулық
|
Аяқталуы
(10мин.)
|
Сабақты қорытындылау мақсатында «Зымыран сұрақтар»жаттығуын қолданып бірнеше сұрақтар қоямын.
1.Ғарышқа ұшқан кімдерді білесіндер?
2.Өлеңдегі ғажап деп отырған не нәрсе?
3.Бізде ғарыш айлағы қайда орналасқан?
4.Ғарышқа немен ұшады?
Кері байланыс:стикермен Тірек ағашындағы кестесі бойынша
Үйге тапсырма:Өлеңді оқып мазмұны бойынша «Ғарышкер болғың келеме?»тақырыбына қызықты әңгіме жазу.
Бағалау парақшасына жетістік критерийлеріне сәйкес топ басшылар бағалайды.
|
А4парағы
стикер
|
Қосымша ақпарат Ноудбук арқылы тыңдалым
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс .
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКT-мен байланыс.
Құндылықтардағы байланыс
|
«Бұрқасын сұрақтар», «Кластер» әдістерінде «Адасқан әріптер»жаттығуында, «ДЖИГСО» әдісінде,Постер қорғауда,Зымыран сұрақтар жаттығуында оқушылардың бір-бірін қолдап жұмыс істеу,ынталандыру іске асады.
|
Қалыптастырушы бағалау,Бағалау парақшасы арқылы жетіскен критерийлеріне сәйкес,тапсырма орындағанына байланысты ауызша бағалау
|
Дүниетану, бейнелеу АКТ ноутбук
|