Сабақтың тақырыбы: ХІХ ғасырдағы әнші- ақындар Оқыту технологиясының негізгі тірек көзі: Бағдарламаның жеті модулі



Дата17.12.2016
өлшемі46,26 Kb.
#4058
түріСабақ
ОҚО Сайрам ауданы Манкент ауылы Сабыр Рахимов атындағы жалпы орта мектебінің І деңгей сертификатталушысы қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Давлетова Дилбар Акрамкуловна

Тексерілді: -----------------ДОІЖО

Қазақ әдебиеті 10-сынып Мұғалімі Давлетова Д. .

Сабақтың тақырыбы: ХІХ ғасырдағы әнші- ақындар

Оқыту технологиясының негізгі тірек көзі:

Бағдарламаның жеті модулі

Блум жүйесін негізге алу, СТО технологиясының кей сртатегиясын қолдану.

Сабақтың мақсаты:


Әнші-сазгер ақындар шығармашылығы бойынша мағлұмат алу, саз өнері туралы ойланып, деректерді зерттеу.

Күтілетін нәтиже:



Әнші-сазгер ақындар шығармашылығы бойынша мағлұмат алу, саз өнері туралы ойланып, деректерді үйрену.

- Өз беттерімен білім алуға талаптанады, интерактивті тақтамен жұмыс жасап, электронды оқулықтың мазмұнымен танысуға,интербелсенді тапсырмаларды өзі орындауға мүмкіндік алады.

- Шығармашылық жұмыспен айналысуға төселеді.

Сабақтың әдіс-тәсілі: Ой салу,ойланту зерттеу, талдау, салыстыру, дәлелдеу,

сұрақ –жауап әдісі, интерактивті тақтамен жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі:

Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбына арналған әдебиет оқулығы, қосымша материалдар, электронды оқулық, әнші -сазгерлердің суреттері, деректер, ақын өмірінен хабарлама, технологиялық карталар, зерттеу, дәлелдеу тапсырмалары.

Кезең

Уақыты

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ұйымдастыру (3мин)

Мақсаты: Оқушыларды сабаққа жұмылдыру,оқу жағдайын туғызу.




1минут

Психологиялық тренинг. "Тілектер бұрқағы", топқа бөлу. Бағалау парақшалары топ басшыларына беріледі

Шеңбер тұрып, өзара тілек айтады.

І топ- Ағартушы, ІІ топ- Ұстаз






Білу.

Мақсаты:Үй тапсырмасын тексеру, негізгі мәселені білімнің түйінді дәндерін бөліп ала білу, алынған білімді жариялау.




5 минут

"Фуршет" әдісі арқылы оқушыларды "Жамбыл -айтыскер" мұрасын әңгімелету. Мұрада қандай оқиғалар әңгіме етіледі? Сенің көзқарасың қандай? Жамбыл туралы қандай ақпаратқа иесің?

Топтаса отырып тың ақпараттарымен бөліседі. Топта жариялайды.

Өзара бағалау

Түсу

Мақсаты: Әнші-сазгерлердің өмірі, шығармашылығымен танысу, әншілердің негізгі айтар ойын ұғыну




15минут

Фраза толтыру арқылы тақырыпты анықтату, "Джигсо" әдісі арқылы әнші сазгер ақындар шығармашылығымен таныстыру

І топ 239- бет, ІІ топ 245- беттерді оқып топтарда ауыса отырып талқылайды, жариялайды.

Топтық бағалау, жеке бағалау

Қолдану

Мақсаты: Мәтіндегі ойды сұрақтар арқылы ашу . Топтық тапсырмалар беру арқылы оқушы ойына ой салу,пікір айтуға жетелеу.



5минут

"Шынжыр" әдісі арқылы әңгіменің негізгі мазмұнын сұрау. Әнші-ақындар қандай идеяны алға қоюда?

Әңгіме мазмұнын шығарады, бірін- бірі толықтырады, ой салады.

Критериалды бағалау

Талдау

Мақсаты:Әнші ақындар туралы қазіргі көзқарас




5 минут

2 топқа бөлу, сұрақтар қою.

Қыздар тобы: Әнші дегенді қалай түсінесің?

Ұл балалар тобы: Сазгер дегенді қалай түсінесің?

Қазіргі әншілерден кімдерді білеміз?



Топтар келісе отырып түйінді ой білдіреді.

Өзара бағалау

Сабақтың салауаттылық бағыты

Мақсаты:Оқушылардың сабақ барысында шаршамауын қамтамасыз ету




1 минут

Картамен жұмыс. Қос ағартушының туған жерлері, жүрген жолдарына байланысты.

Қалаларды жылдамдықпен көрсету

Қазақстан картасы

Синтез (Жинақтау) Бағалау

Мақсаты:


Жаңа дүние жасау. Шығармашылық ізденістерін дамыту


15 минут

Постер жасау 2 топқа екі тақырып аясында "Мен әнші-ақын болсам нені жырға қосар едім?"

Топтар адамның қасиеттеріне, Әнші ақындар шығармашылығынан білген -түйгендері негізінде өз тілектерінде постер жасайды, жалпысыныпта жариялайды.

Критериалды бағалау

Бағалау


1мин

Оқушыларды бағалау

Топ басшылары топ мүшелерінің жалпы ұпайларымен таныстырады.

Суммативті бағалау

Үйге тапсырма


1мин

Деңгейлік тапсырмалар 256- бет

Өз ойларын, ішкі толғаныстарын жазып келеді.




Кері байланыс




"БББ" әдісі арқылы

Рефлексия береді.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет