СабақТЫҢ тақырыбы көлдер, жер асты сулары және мұздықтар сабақТЫҢ мақсаты



Дата28.07.2017
өлшемі36,32 Kb.
#22315
түріСабақ

ПӘН МҰҒАЛІМІ

Кауканова Айнур Жанболатқызы

ПӘНІ

География

КЛАСЫ

6 «ә»

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ

Көлдер, жер асты сулары және мұздықтар

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ


Оқушылар көлдер, жер асты сулары жжәне мұздықтардың таралуы туралы мәлімет алады

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ


Оқушылар картадан көлдер ,жер асты сулары,мұздықтар оқып үйреніп, географиялық карталардан өз бетінше анықтай алады.

ТҮЙІНДІ ИДЕЯ


Су – тіршілік көзі

Сабақ кезеңдері / уақыты

Сабақтағы іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе (сабақ басталмас бұрын оқушылар алдын-ала нені білетіндігін анықтау жұмыстары)


1.Психологиялық тренинг

Бүгінгі сабақ жақсы өту үшін қандай үлес қосу керек?



Үш шапалақ




2.Үй тапсырмасын тексеру

Зымыран сұрақтар

  1. - Дүние жүзілік мұхит деген не?

  1. - Мұхиттық ағыстар деген не?

  1. - Олардың түрлері қандай?

-Мұит бөліктеріне не жатады?

-Мұхит суының ең басты қасиеттері?

- Цунами дегеніміз не?

-Бұл теңізде балдырлар өте көп, сондықтан соның атымен атап кетті

- Африка мен Мадагаскарды бөліп тұратын бұғаз?

-Гибралтар қандай суларды жалғастырып жатыр?






Кеспе қағаздар

Жаңа материалдың таныстырылымы (оқушылардың жаңа тақырыпты оқып-үйренуі үшін қолданылатын жұмыс түрлері)


1.Видеоролик көрсету

Сонымен біздің бүгінгі сабақтың тақырыбы анықталды



1.Топ болып көл тақырыбын ашу

Жер бетіндегі суға толған табиғи ойыстарды көл деп атайды.

Д.жүзіндегі ең терең көл-Байкал көлі, ең ірілері – Каспий, Арал, Балқаш

Көл қазаншұңқырларының пайда болуы.

Ағынды және ағынсыз көлдер

Көлдердің шаруашылыққа маңызы



Көлдер

  Келіп құятын өзендер

Ағып шығатын өзендер

Каспий

 

 

Байкал

 

 

Арал

 

 


2.Жер асты сулары

Жер қыртысының жоғарғы бөлігіндегі сулар жер асты суы деп аталады.
Жер асты сулары

Екі жұлдыз бір тілек

Плакат, фламастерлер, маркерлер

Жаңа материалды қолдану (сабақта қолданылатын нақты мысалдар, проблемалар, жобалар және т.б. )


Грунт артезиан

3.Мұздықтар және олардың маңызы

Бір жерге жинақталған мұз – мұздық құрайды

Мұздықтар

Жабынды тау








Қорытынды (оқушылардың оқып-үйрену нәтижесін анықтау үшін бағалау тәсілдерін (кері байланыс) қолдану)


Рефлексия: Ашық микрофон

Үйге тапсырма: Мазмұны, Картаға көлдерді түсіру






микрофон

Каталог: uploads -> doc -> 0b3c
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0b3c -> Сабақтың түрі: Аралас сабақ Әдіс тәсілдер: мәнерлеп оқу, баяндау, сұрақ жауап
0b3c -> Кто домашние животные?
0b3c -> Сабақтың тақырыбы: Қонақжай қазақ (жаңа сабақ) Мақсаты


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет