Сабақтың тақырыбы: Көпмүшелерді топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу Сабақтың мақсаты



бет1/5
Дата13.08.2017
өлшемі329,28 Kb.
#23531
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Пәні: Алгебра

Сыныбы: 7

Күні: 20.11.2015ж

Пән мұғалімі: М.Қожабергенова

Сабақтың тақырыбы:

Көпмүшелерді топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу

Сабақтың мақсаты:

Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару, көпмүшені топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеу бейімділігін қалыптастыру. Оқушылардың топтасып жұмыс жасауына мүмкіндік жасау.

Оқушыларды ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге; пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып, жүйелі ойлауға, нәтижеге қол жеткізе білуге, өзіне сенімділікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.



Ресурстар:

Оқулық, интерактивті тақта, сабаққа қажетті ресурстар

Көрнекілігі:

Смайликтер, бағалау парағы, слайд, үлестірмелер

Оқыту әдістері:

АКТ, СТО, топтық жұмыс, жеке жұмыс, жұптық жұмыс

Күтілетін нәтиже:

Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығаруды, көпмүшелерді топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктей білу. Өрнектерді түрлендіруді түсіну, дәптермен жұмыс істей алу, әңгімелесу, баяндау.

Сабақтың кезеңдері:

Уақыты


Әдіс-тәсілдер


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


І. Кіріспе

а) ұйымдастыру кезеңі



1 мин

«Тілектер тізбегі»


  • Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру

  • Сергіту сәті

Барлығы бірге:

Қайырлы таң достым, Қайырлы күн болсын, Бүгінгі күннің әр кезі, Сәттілікке толсын.



Оқушылар шаттық шеңберін жасап тұрып, барлығы бірге айтады.


Ә) Топқа бөлу


1 мин




Оқушыларды бірмүше, көпмүше, коэффициент сөздері арқылы үш топқа бөлу

Алған сөздеріне қарай үш топқа бөлініп отырады.

Б) Үй тапсырмасы

3 мин

Өзара бақылау, тексеру

Тақтада үйге берілген тапсырмаларды шешу жолы жазылған.

№228 Көбейтінді түріне келтіріңдер:









№229 Көбейткіштерге жіктеңдер:












Әр топтан оқушылар есепті оқып, тақтамен салыстырады.

ІІ. Тұсаукесер


5 мин

Топтық жұмыс

1-топ: Сәйкестендіру кестесі

2-топ: Семантикалық карта

3-топ: Тест тапсырмалары


Оқушылар кестені толтырады, өз жауаптарын дұрыс жауаппен сәйкестендіреді

ІІІ. Негізгі бөлім

Оқулықпен жұмыс



23 мин

Жеке жұмыс



Деңгейлік тапсырмалар

«С» «А» «В»

І : №240(1) №260 (1-4) №267(1,2)
ІІ: №240 (2) №260 (5-7) №267 (3,4)
ІІІ:№240(3,4) №260 (8-10) №267 (5,6)


Оқулықтағы №240, №260, №267 есептерді шығарады. Тақтаға жазады.


IV. Қорытынды

Білімді жинақтау



7 мин

Жұптық жұмыс

№1 Көбейткіштерге жіктеңдер:

=…………………………..

№2 Көбейткіштерге жіктеңдер:



……………………...

№3 Көбейткіштерге жіктеңдер:



……………………...

№4 Көбейткіштерге жіктеңдер:



………………….

№5 Көбейткіштерге жіктеңдер:



………………….

№6 Көбейткіштерге жіктеңдер:



………………….

Үлестірмелердегі тапсырмаларды жеке –жеке орындап, тақтаға жазады.

Бағалау

2 мин

Саусақ әдісі

Саусақ әдісі арқылы топты бағалау.

Бағалау парағына қарап жеке оқушыларды бағалау.



Оқушылар саусақ әдісі арқылы әр топқа баға береді.

Кейінгі тапсырма

1 мин




№266, №268




Кері байланыс

2 мин

Бағдаршам

Бағдаршам түстері арқылы, оқушылардың түсінгенін білу.

  • Қызыл түс – түсінген жоқпын;

  • Сары түс – әлі де практика қажет/сұрақтар бар;

  • Жасыл түс – барлығы түсінікті.




Көңіл күйлерін көрсетеді(бағдаршам түстерімен)



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет