Сабақтың тақырыбы:
|
«Мамандықтың бәрі жақсы»
|
Сабақтың мақсаты
|
1.Түзете білімділігі:Балаларға мамандық туралы түсінік беру.Әртүрлі мамандықтармен таныстыру.
2.Түзете дамытушылығы:Балалардың тілдерін дамытып,ой-өрісін кеңейту,сөздік қорын молайту.
3.Түзете тәрбиелігі:Балалардың мамандыққа деген сүйіспеншілігін арттыру
|
Әдіс-тәсілдер
|
Информациялық-рецепиялық әдіс
|
Көрнекіліктер
|
Суреттер
|
Сабақтың барысы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі:
1.Баланы психологиялық жағынан сабаққа дайындау;
2.Баланың ынтасын ,іскерлігін арттыру;
|
Өткен сабақты пысықтау
|
«Құстар қалай ұшады» ойыны
Бала құстардың даусын келтіріп, қимыл-қозғалыстар жасайды.
Қарға ұшар қарқылдап
Торғай ұшар шырылдап
Көгершін ұшар гуілдеп
Қарлығаш шықшықтайды
|
ІІ Жаңа сабақ
|
Суреттер бойынша әңгімелесу
-Мамандықтарға дәрігер,мұғалім,жүргізуші,аспазшы жатады.
Дәрігер-адамдарды емдейді,дәрі береді.Ал мұғалім сабақ оқытады.
Тігінші көйлек тігеді.Сондықтан бізге барлық мамандық керек.
-Сенің әкең қайда істейді?
-Жүргізуші
-Суреттен жүргізушіні көрсетші.
-Ал Әйгерімнің анасы қайда істейді екен?
-Тігінші
-Тігінші не тігеді?
-Көйлек
Жұмбақ шешу:
Ішті де,тісті де емдейтін
Ақ халатты
Абзал жандар кімдер?
-Дәрігерлер
-Мынау кім?
-Дәрігер
-Дәрігерлердің киімінің түсі қандай?
-Ақ
-Дәрігерлер кімдерді емдейді?
-Адамдарды
«Менің анам-дәрігер» өлеңін жаттау
Тіс ауырса,іш ауырса,
Мамам дәрі береді.
Барлық ана,барлық бала
Оны жақсы көреді
|
ІҮ.Сергіту сәті
|
Ұшқыш болып ұшайық
Тігіншіге ұқсайық
Дөңгелене би билеп,
Бишіге біз ұқсайық
|
Ү.Бекіту
|
Дидактикалық ойын: «Құралдардың иесі кім?»
Мақсаты:Балалардың ойлау қабілетін дамыту.Әртүрлі мамандық бірнеше құралдың атын және иесу кім екенін допты беру арқылы балалардан сұрау.
|
ҮІ. «Біз не білдік?»
|
Мамандықтар әртүрлі болады-дәрігер,аспазшы,сатушы.
Мамандықтың бәрі жақсы!
|
ҮІІ.Бағалау
|
Балаларды жеке-жеке мадақтау
|