Сабақтың тақырыбы: Менің елім Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/2
Дата24.09.2023
өлшемі80,78 Kb.
#182209
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
4 сынып кмж 1токсан 472
603048, 499361, Өзен, 8 cынып БЖБ, 8 cынып БЖБ, Документ (4), Документ (4), Әлемдегі саяси қақтығыстар, Маманды кәсіби дайындау жүйесіндегі саясаттану., 208802, қоршаған орта 2020-2021, үйірме 9 сынып, Хаттама жас маман тест 2018, Абайлаңыз балалар жоспары 22, Бала құқығы -адам құқығы ақпарлама (Автосохраненный)

Пәні: музыка

Мектеп:

Бөлімі

Менің Отаным – Қазақстан

Педагогтің аты жөні:

Мамырова Аширкул

Күні:




Сынып:

4

Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Менің елім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.1.1.1-музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегі мен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру;



Сабақтың мақсаты:

Көркемдеуші құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады.



Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы



Сабақтың соңы

Амандасу.
«Миға шабуыл» әдісі. Тыңдалым
Бейнероликті тамашалау.
1-тапсырма. Ойтолғау.
Біз қазақпыз!Біздің туған жеріміз,Отанымыз- Қазақстан!Қазақстан кең байтақ ,аат бабамыздан мұра болып қалған туған жеріміз.Егемендік алған елімізді әлем таниды.Жеріміздің сұлулығымен ,халықтырадың бірлігі мен мақтанамыз. Біз бақытты халықпыз! Еліміздің мемлекеттік рәміздері: Ту, Елтаңба, Қазақсатн Республикасының Гимні. Олай болса балалар бәріміз бірге Қазақстан Республикасының Гимнін орындайық. Өлеңін жазғандар:Ж.Нәжмеддинов,
Н.Назарбаев. Әнін жазған: Ш.Қалдаяқов
1.Қазақстан Республикасының Гимні қай жылы қабылданды?
2. «Гимн» деген сөз нені білдіреді?
2-тапсырма: «Зерттеушілік конференциясы» әдісі.
Қазақстанға белгілі балалар ақыны А.Асылбек Отанымызға құрмет көрсетіп, «Қазақстан елім менің» деген ән жазды. Торкөзді толтыр, жауаптарын ақынның өлеңінен және сабақ тақырыбынан тауып ал!

Қ






















Н

А










Й




Б













Қ




Ж




Р




А










Н














3-тапсырма. Тыңдау және талдау. « Дарқан дала» әнін тыңдау
Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды.

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Бір -бірін бағалау



Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі





hhtp/mpp.aytis/youtube.com

Оқулық

Смайлик





Пәні: музыка

Мектеп:

Бөлімі

Менің Отаным – Қазақстан

Педагогтің аты жөні:

Мамырова Аширкул

Күні:




Сынып:

4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Нұр-Сұлтан Қазақстанның астанасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.1.1.2-музыкалық шығарманың дыбыстауын түрлі орындауда тыңдатып орындау және салыстыру

Сабақтың мақсаты:

Музыканың Отансүйгіштікке баули алатын мүмкіндіктерін біледі.
Музыканың көркем бейнесін, мазмұнын,мүмкіндігінше ажыратып, жалпы түсінігін айтады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы


Сабақтың соңы





Амандасу.
Сабақтың мақсаты мен таныстыру.
1-тапсырма:.Талдау. «Астана» туралы бейнеролик көреміз.
Сұрақтарға жауап береміз.
1.Қәзіргі Астана қалай аталады?
2.Бұған дейін Астананың бірнеше атауы болған?
Жауаптарын төркөздерге жазамыз.

Н

























Н

А













А




А













А

Ц

























Д

2-тапсырма. Тыңдау және талдау. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Астана туралы өз ойларын айтады.
Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды.


3-тапсырма. Ән үйрену, орындау.Б.Бейсенованың «Астана» әнін тыңдап біргелікте орындау.
1.Нұрға толы арайың,
Тербейсің жан сарайын,
Толғанып ән салайын мен, Астана!
Бәйтеректей заңғарың,
Гүл жайнаған бауларың,
Жүрегімді баурадың сен, Астана
2.Көңілімді тербеген,
Көкірегімді кернеген,
Сұлулығың жанға маза бермеген,
Сезімімді өртеген
Неткен ғажап көркем ең.
4-тапсырма. Тыңдау, талдау
Т.Тоғжановтың «Шабыт» күйі
1. «Шабыт» деген сөздің мағынасы қандай?
2.Күй қандай көңіл күйде орындалады?
3.Күйді тыңдағанда қандай көңіл күйде болдың?

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Бір -бірін бағалау


Қойылған сұрақтарға жауап береді.

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



hhtp/mpp.aytis/youtube.com

Оқулық

Смайлик





Пәні: музыка

Мектеп:

Бөлімі

Менің Отаным – Қазақстан

Педагогтің аты жөні:

Мамырова Аширкул

Күні:




Сынып:

4

Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы:

Астанамызға тарту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.1.3.1-музыкалық көркемдеуш құралдардың көмегімен шығарманы орындау және импрвизациялау;
4.1.3.3- ауызша және жазбаша жұмыстарда негізгі музыкалық ұғымдарды қолдану

Сабақтың мақсаты:

Музыканың отансүйгіштікке баули алатын мүмкіндіктерін біледі.Музыканың көркем бейнесін,мазмұнын мүмкіндігінше ажыратып, жалпы түсінігін айтады.
Өз жұмысын жалпы таныстырад

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы


Сабақтың соңы



Амандасу.
Сабақтың мақсаты мен таныстыру.
Дауыс жаттығуын жасайды. Бейнероликте берілген дауыс жаттығуын қайталайды.


1-тапсырма. Тыңдау және орындау. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Астана туралы өз ойларын айтады.
Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша немесе жазбаша таныстырып бағалайды.


2-тапсырма. Ән үйрену, орындау.Б.Бейсенованың «Астана» әнін тыңдап біргелікте орындау.
1.Нұрға толы арайың,
Тербейсің жан сарайын,
Толғанып ән салайын мен, Астана!
Бәйтеректей заңғарың,
Гүл жайнаған бауларың,
Жүрегімді баурадың сен, Астана
2.Көңілімді тербеген,
Көкірегімді кернеген,
Сұлулығың жанға маза бермеген,
Сезімімді өртеген
Неткен ғажап көркем ең.
3-тапсырма. Суырыпсалма
«Астанамызға тарту» ойын
Ойын шарты үш топқа бөлінеді.

  1. «Суретшілер» тобы Астанаға арнап сурет салады

  2. ««Әншілер тобы» Астанаға арнап ән орындайды

  3. «Ақындар тобы» Астанаға арнап өлең оқиды



4-тапсырма. Көрме. Нұр- Сұлтан қаласының көркем ғимараттары
Рефлексия:
-Мен не білдім?
- Бүгін мен не үйрендім?
-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?
-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Әнді біргелікте орындайды


Бір -бірін бағалау
Суреттермен жұмыс

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



hhtp/mpp.aytis/youtube.com


Оқулық

Смайлик

Оқулық




Пәні: музыка

Мектеп:

Бөлімі

Менің Отаным – Қазақстан

Педагогтің аты жөні:

Мамырова Аширкул

Күні:




Сынып:

4

Қатысқандар саны:



Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы:

Туған өлкемді жырлаймын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.1.3.4-шығармаларды түрлі жанрлар мен стильдерде орындау



Сабақтың мақсаты:

Шығармаларды түрлі жанрлар мен стильдерде орындайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы


Сабақтың соңы



Амандасу.
Сабақтың мақсаты мен таныстыру.
1-тапсырма. Тыңдау және орындау. Бейнероликті тамашалап әр бір оқушы өз ойларын айтады. Туған өлке туралы өз ойларын айтады.
Әрбір оқушы өз жұмысын ауызша таныстырып бағалайды.
Ән орындау «Менің Отаным»
Өлеңін жазған:Б.Ысқақов
Әнін жазған: Ө.Байділдаев
1.Отан сенің ата анаң,
Отан туыс бауырың,
Отан өлкең астанаң
Отан туған ауылың,
2.Отан тарих, Отан тіл,
Туған елің өз халқың,
Отан өлең, Отан жыр,
Көтерер көкке ел даңқын.
2-тапсырма. Музыкалық сауат. Репетиция (латын тілінде қайталау» дайындықтың бір түрі.Дұрыс нәтижеге жету үшін шығарманы бірнеше рет қайталап орындайды.
3-тапсырма. Біліміңді тексер.
Оқушылар оқулықтың 17 беттегі тапсырмаға назар аударыңдар.Өлеңнің әр жолындағы көп нүктенің орнына ұйқасатын сөз тауып дәптерге өз беттеріңізбен орындаңыздар.
Рефлексия:
-Мен не білдім?
- Бүгін мен не үйрендім?
-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?
-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Әнді біргелікте орындайды


Бір -бірін бағалау





Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



hhtp/mpp.aytis/youtube.com


Оқулық
Смайлик







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет