Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________ (білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандардың бөлінгіштігі (5 сыныпты қайталау)
Бөлім:
|
5 сыныпта өтілген материалды қайталау
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Умбетова Меруерт Мирзамидиновна
|
Күні:
|
|
Пән/Сынып: 6
|
Қатысқандар саны: Қатыспагандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Натурал сандардың бөлінгіштігі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
5.1.2.5 натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерінің анықтамаларын естеріне түсіреді, олардың қасиеттерін есептер шығаруда қолдана біледі.
|
Сабақ барысы:
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Ұйым
дастыру
|
Сәлеметсіздерме! Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.
Бүгін, Натурал сандардың бөлінгіштігі тақырыптарын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
Натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу, натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану;
|
Сәлемдесу
Үй тапсырмасын тексерту
Сұрақтарға жауап беру
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
|
6 сынып оқулығы. 1-бөлім.
|
10 мин
|
Жаңа сабақ
|
Білу. Қораптың ішінде берілген сұрақтарға жауап сұрау( өткен сабаққа байланысты сұрақтар берілген). 2-ге бөлінгіштік қасиетін айт; 5-ке бөлінгіштік қасиетін айт;10-га бөлінгіштік қасиетін айт; 9-га бөлінгіштік қасиетін айт
Түсіну.
Венн диаграммасын құру. Жұп сандар мен тақ сандардың, жай сандар мен құрама сандардың, ЕҮОБ пен ЕКОЕ-дің ұқсастықтары мен ерекшеліктерін шеңберлерге жазу. Ортасына олардың ортақ қасиеттерін жазу.
І топқа: «Жұп сандар мен
тақ сандар»
ІІ топқа: «Жай сандар мен
құрама сандар»
ІІІ топқа:«ЕҮОБ пен ЕКОЕ»
|
Сұрақтарға жауап береді
• 2 санына бөлінгіштік белгісі: натурал сан 0; 2; 4; 6; 8 цифрларымен аяқталғанда ғана 2-ге бөлінеді
|
|
Презентация
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Слайд
|
25
минут
|
Бекіту тапсырмасы
|
Талдау. Семантикалық карточкамен жұмыс. Берілген сандар бойынша карточканы толтыру.
колдану. .
А деңгейі: №1,№3
|
Семантикалық карточкамен жұмыс жасайды. Берілген сандар бойынша карточканы + қою арқылы толтырады
.
|
.дескриптор:
-2-ге Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-3-ке Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-5ке Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-10-ға Бөлінгіштік белгілерін біледі
|
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Презентация
Слайд 7-8
|
|
Жеке жұмыс
|
Тапсырманы орындау тәртібін түсіндіреді
10-ға бөлінетін сандарды таңдаңыз.
105
|
91
|
891
|
144
|
7005
|
9910
|
342
|
2220
|
85
|
7620
|
945
|
463
|
536
|
607
|
325
|
738
|
1260
|
700
|
|
Оқушылар жеке Тапсырманы орындайды
«Бөлінгіштік қасиеті»
2-ге бөлінетін сандарды таңдаңыз.
738
|
945
|
325
|
7620
|
1260
|
85
|
536
|
2220
|
463
|
342
|
7005
|
891
|
144
|
607
|
9910
|
105
|
91
|
700
|
5-ке бөлінетін сандарды таңдаңыз.
536
|
7005
|
700
|
342
|
1260
|
891
|
7620
|
91
|
325
|
738
|
607
|
9910
|
144
|
945
|
463
|
105
|
2220
|
85
|
|
ҚБ «Қол шапалақтау» әдісі арқылы бағаланады және
дескриптор:
-2-ге Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-3-ке Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-5ке Бөлінгіштік белгілерін біледі;
-10-ға Бөлінгіштік белгілерін біледі
|
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Презентация
|
5 минут
|
|
Бүгінгі сабақта:
Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерінің анықтамаларын естеріне түсіреді, олардың қасиеттерін есептер шығаруда қолдана біледі.
Жинақтау. «Күн салу».
Оқушыларға натурал сандардың бөлінгіштігінің қасиеттері жазылған қағаз қиындыларын тарату.
Дөңгелектің ортасына «Натурал сандардың бөлінгіштігі»
Шуақтарына «2-ге, 5-ке, 3-ке, 10-ға және 9-ға бөлінгіштік белгілер, ЕҮОБ, ЕКОЕ, Жай көбейткіштерге жіктеу, Әріпті өрнектер, санды өрнектер, қосынды, жай сандар, құрама сандар»
«Таңдау» әдісін қолдану. Оқушыларға смайликтер тарату.
Үйге тапсырма. №4,№5.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар келесі сөйлемдерді толықтырады:
• Мен білдім …
• Қызықты болды…
• Қиындық тудырды…
•Мен тапсырманы орындадым…
• Мен енді…
• Сабақтан мен не алдым…
|
Презентация
|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану (5 сыныпты қайталау)
Бөлім:
|
5 сынып қайталау
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Пән/Сынып:
|
6 сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Күні:
|
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
5.1.2.14
жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану;
5.1.2.15
жай бөлшекті жаңа бөлімге келтіру;
|
Сабақтың мақсаты.
|
жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау
|
Сабақ барысы
|
Уақыты
|
Кезең дері
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
5 минут
|
Ұйымдастыру
|
Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану тақырыптарын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.
1.Ұйымдастыру.
2. Үй жұмысын тексеру
|
Сәлемдесу
Үй тапсырмасын тексерту
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
|
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Бағалау парақтары
|
10мин
|
Жаңа сабақ
|
Қайталау сұрақтары
1.Жай бөлшектердің түрлері.( дұрыс,бұрыс, аралас)
2.Жай бөлшекті салыстыру.
3.Жай бөлшекті қосу және азайту.
4.Жай бөлшекті көбейту және бөлу.
|
Сұрақтарға жауап береді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
|
Презентация
|
20
минут
|
Бекіту тапсырмасы
|
Тапсырмалар.
|
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»
Және де 10
Баллдық жүйе бойынша бағаланады
|
Слайд
6 сынып оқулығы. 1-бөлім.
Әбілқасымов А.Е., Кучер Т.П., Жұмағұлова З.Ә., 2018ж «Мектеп» баспасы
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті тақта
Бағалау парақтары
|
5мин
|
Жеке жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс. №20,33
|
Тапсырманы орындайды
|
|
|
5 минут
|
|
Бүгінгі сабақта:
жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
Рефлексия: «Табыс сатысы» әдісі арқылы әр оқушы берілген сөйлемдерді стикерге аяқтап жазып, сатының тұсына іледі.
Сатының суреті, сатының;
1 - ші баспалдағы *Мен.............. БІЛЕМІН*,
2 - ші баспалдағы *Мен.................. ТҮСІНЕМІН*,
3 - ші баспалдағы *Мен............. ЖАСАЙ АЛАМЫН*
Үйге тапсырма №21,24
|
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Жинаған баллдары бойынша дескриптор бойынша бағалау
|
Презентация
|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану
Бөлім:
|
5 сыныпта өтілген материалды қайталау
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |