Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. Бөлімі



Дата19.01.2023
өлшемі60,85 Kb.
#165942
түріСабақ
Байланысты:
Саба ты та ырыбы Онды б лшектер. Онды б лшектерді о у ж не ж


А.Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары № 89
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.

Бөлімі:

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні:

Абдуллаева Г

Күні:

17.01.2023

Сыныбы: 5

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру;
5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу

Сабақтың мақсаты:

-ондық бөлшектердің оқылуын, жазылуын білу;
-ондық бөлшектеді разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады

Бағалау критерийлері

- ондық бөлшектің бүтін бөлігі мен бөлшек бөлігін біледі;
-ондық бөлшектеді разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті




Ресурстар

Сабақтың басы
8-мин

Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Үй тапсырмасын тексеру.

Сәлемдеседі.
Сұрақтарға жауап береді

Дескриптр:
Үй тапсырмасына-2б

Үлестірме қағаздар



Сабақтың ортасы.
5-мин

10 мин

10 мин


Жаңа сабақ:
Ондық бөлшек-берілген санның түрленіп, өзгеше жазылуы. Мысалы, және 4,17 –бір санның түрліше жазылуы.
Ондық бөлшектер разрядтарының кестесіндегі үтірден кейінгі бірінші разряд ондық үлестер разряды деп аталады, екінші разряды жүздік үлестер разряды деп аталады. Үтірден кейінгі үшінші разряд мыңдық үлестер разряды деп аталады және т.с.с.
Жеке жұмыс:
Ондық бөлшек түрінде жазыңдар:

  1. Нөл бүтін оннан тоғыз;

  2. Нөл бүтін жүзден он жеті;

  3. Нөл бүтін жүзден үш;

  4. Екі бүтін мыңнан үш жүз он бес;

  5. Үш бүтін жүзден бес;

  6. Тоғыз бүтін мыңнан екі жүз жеті.



Жұптық жұмыс:
Ондық бөлшектерді разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазыңдар. Солдан оңға қарай барлық разрядтарды атаңдар:

  1. 0,18; 0,315; 0,14; 0,222; 0,8627

  2. 2,9; 4,61; 8,731; 6,44; 7,9312

Топтық жұмыс:

  1. Ондық бөлшектерді дұрыс оқып шығыңдар:8,1; 0,15; 45,256; 11,0625

  2. 5,982 ондық бөлшегіндегі:

  1. Бірлік 2. Ондық 3. Жүздік 4. Мыңдық үлесін атаңдар

  1. Ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 810; 19100; 4281000; 265681000


Жүздік үлестер -


Мыңдық үлестер -


Мысалы, 35,418


35-бүтін бөлігі; 418-бөлшек бөлігі
Жеке жұмыс:

  1. 0,9

  2. 0,17

  3. 0,03

  4. 2,315

  5. 3,05

  6. 9,207



Жұптық жұмыс:

  1. 0,18 0,1+0,08

  2. 0,315

  3. 0,14

  4. 0,222

  5. 0,8627




Топтық жұмыс:

  1. Сегіз бүтін оннан бір;

  2. Нөл бүтін жүзден он бес;

  3. Қырық бес бүтін мыңнан екі жүз елу алты;

  4. Он бір бүтін он мыңнан алты жүз жиырма бес


Дескриптор:
Ондық бөлшек түрінде жаза алады-1б;


Дескриптор:
Ондық бөлшектерді оқиды-1б;
-Разрядтық қосылғыштың қосындысы түрінде жазады-1б
Дескриптор:
-ондық бөлшекті біледі-1б
-бірлік үлесін біледі-1б
-жүздік үлесін табады-1б
-мыңдық үлесін табады-1б
-ондық бөлшек түрінде жазады-1б



Оқулық математика 5-сынып





Сабақтың соңы.
2-мин

Рефлекция
«Қосу, алу, қызықты»
Үй тапсырмаса
№670 есеп

Мен үшін құнды болған мәлімет ------
Сәтсіз болған нәрсе ---------------------------
Мен үшін қызық болды ---------------------




Таратпа материалдары


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет