Сабақтың тақырыбы Ондық бөлшектерді дөңгелектеу



Дата29.02.2020
өлшемі26 Kb.
#59288
түріСабақ
Байланысты:
ашық сабақ


ҰМЖТ:5.3.В.Ондық бөлшектерге амалдар қолдану. Мектеп:

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшектерді дөңгелектеу

Осы сабақтта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.32.Ондық бөлшектерді берілген разрядқа дейін дөңгелек

теу.




Сабақтың мақсаты



Барлығы: сандарды дөңгелектеу ережесін біледі және есептер шығаруда қолданады.

Басым көпшілігі: ондық бөлшекті дөңгелектеу ережесін пай-

даланып,белгілі бір разрядқа дейін дөңгелектейді.



Кейбіреуі:ондық бөлшектерді дөңгелектейді, жауабын жазады,

есептер құрастырады.



Бағалау критерийі



1.Қай сан шаманың жуық мәні қай сан дәл мәні екенін ажыратады. Шамалардың жуық мәндерінің өмірде қолданылуы жөнінде мысалдар келтіреді

2.Ондық бөлшектерді кез-келген разрядтары бойынша дөңгелектейді.

3.Ондық бөлшектерді кез келген разрядтары бойынша дөңгелектейді және есептер құрастырады.


Тілдік мақсаттар



Пәнге тән лексика мен терминология:бүтін, бөлшек, разряд, дөңгелектеу , үлес, ондық, жүздік, мыңдық т.б.

Сөз тіркестері:ондық үлес, жүздік үлес,мыңдық үлес, ондық

бөлшек т.б.


Құндылықтарға баулу



Жалпыға бірдей еңбек қоғамы.

Қарым-қатынас жасау қабілеті қалыптасады; жауапкершілікті сезінеді;айналадағыларға қамқорлық көрсетеді;сын тұрғысынан ойлау дағдысы қалыптаса-ды.



Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі; технология; сызу;

Алдыңғы білім

Ондық бөлшектерді оқу,жазу, салыстыру және ондық бөлшек-

терге амалдар қолдану.




Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут



Ұйымдастыру кезеңі. 1. Жүректен жүрекке тренингі арқылы бір-біріне жақсы тілек айтады.

2. Топқа біріктіру.Фигуралар арқылы. Әр фигураның

арқасында тапсырмалар болады.

1.Қазақстандағы халық саны қанша?

2.Уақыт неше болды?

3.Сенің салмағың неше?

4.Сенің ата-анаңның жасы нешеде? т.б.

3. Үй тапсырмасы «Сен маған мен саған» Бір-бірін тексереді, уақыт үнемделеді,сенімділігі артады.

№201 7835м неше*км болады.4235м ше

316см неше * м ;867кг неше * ц;5316г неше * кг;

14257кг неше тонна болады?

Дескриптор



1.Өлшем бірліктерін біледі

1


2 Бір өлшем бірліктен екінші өлшем бірлікке ауыстыра алады

1

3.Сандардың жуық мәнін анықтайды



1




карточкалар оқулық, маркер

ноутбук


Сабақтың ортасы

25 минут


«Кім жылдам?» әдісі

Сергіту сәті



1.Сарамандық жұмыс.

№1 тапсырма.Ас қасыққа 25г кұм, ал стақанға 130г кұм сыйса, стақанға шамамен неше ас қасық кұм сыяды.

№2 тапсырма.Ас қасыққа30г тұз,ал стақанға220г тұз сыяды.Стақандағы тұзды шамамен қанша ас қасықпен өлшеуге болады.

1. «Ротация» әдісі

Әр топқа карточкада есептер беріледі.Шығарылып болған соң келесі топтармен алмастырылады.Есептің

дұрыстығы тексеріледі.

Бөлшекті ондық үлеске дейінгі дәлдікпен ондық бөл-

шекке айналдырыңдар:;;;;;;.­­­

2.Сандарды а) бүтінге дейін;719,945; 669,705;1558,201; 602,202;938,802.

ә) жүздікке дейін:

719,945; 669,7052;1558,201; 602,202556;938,802

б) ондық үлеске дейін: 719,945; 669,705;1558,201; 602,202;938,802

в)жүздік үлеске дейін: 719,9456; 669,7055;1558,2012; 602,2025;938,8025

г)мыңдық үлеске дейін :719,9456;669,7055;1558,2012;602,2025;938,8025 дөңгелектеңдер.

Дескриптор

1.Разрядты ажыратады

1


2.Ондық бөлшектерді бүтінге дейін дөңгелектейді.

1

3.Ондық бөлшектерді жүздікке дейін дөңгелектейді.

1

4.Ондық үлеске дейін дөңгелектейді.

1

5.Жүздік үлеске дейін дөңгелектейді

1

6.Мыңдық үлеске дейін дөңгелектейді

1

«Коктейль» әдісі



Оқулық,А4 формат

құм, тұз,стақан, қасық.



Сабақтың соңы

10 минут


Рефлексия


Қорытындылау.

1.Ондық бөлшектерді а)ондық үлестерге дейін:2,31;

32,26;5,087. ә)жүздік үлестерге дейін:2,015; 2,029; 36,128;36,199; 0,478; 4,251. б)мыңдық үлестерге дейін:

0,1254; 0,1258; 4,0178; 4,0987; 21,7895.

2.Қазақтың өлшем бірліктерін

байланыстырып есеп құрастырыңыз.




Дескриптор

Балы

1.Ондық бөлшектерді дөңгелектеу ережесін біледі

1

2.Ондық бөлшектерді бүтінге дейін дөңге

лектейді, жазады.



1

3.Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша дөңгелектейді.

1

4.Ондық бөлшектерді дөңгелектеу тақырыбына есептер құрастырады.

2

2.Үйге тапсырма :№205 Ондық бөлшектерді дөңгелектеңдер
«ПОПС» әдісі.

Карточкалар

бағалау парақшасы



Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Сарамандық жұмыстар арқылы

оқушылар өздері зерттеді.

Қабілеті жоғары оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беремін

Бағалау және жинақтау тапсырмалары орындалды.

Сын тұрғысынан ойлау дағдылары қалыптасты.


Ынталандыру (смайликтер,

мадақтау т.б.)

Өзін-өзі бағалау.

Топтың бір-бірін бағалауы.

Қалыптастырушы бағалау жұмыстарын беру арқылы

жеке оқудағы жетістіктері-

не көздерін жеткізу.


Оқушылардың денсаулығы

мен өмірлерінің қауіпсіздігін

қамтамасыз ету.Психология-

лық жағымды ахуал туғызу,

сергіту сәтін ұйымдастыру.

Сабақ алдында бөлмені желде



тіп алу.

Сабақ бойынша рефлексия






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет