Бейнелеу өнері
|
Мектеп: Тоғас батыр атындағы орта мектебі
|
Күні: 13.12.2017ж
|
Мұғалімнің есімі: Б.Дюсембекова
|
Сынып: 3«а»сынып
|
Қатысқандар саны:
16
|
Қатыспағандар саны:
1
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Пейзаж өнері. Табиғаттағы сызықтар.
Қарапайым пішіндерді салу.
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Пейзажды, яғни табиғатта кездесетін пішіндерді, сызықтарды үйлесімді сала білуді меңгерту.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Табиғатты бейнелей алады
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Табиғатты акварельмен бейнелей алады.
|
Кейбір оқушылар:
|
Табиғаттағы қарапайым пішіндерді, сызықтарды көре алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: Акварельмен сурет сала алады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Натюрморт,пейзаж
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Пейзаж жанры дегеніміз не?
|
Сіз неліктен екенін айта аласызба?
|
Табиғат көріністерін бейнелеу
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Жыл мезгілдерін бейнелеу
|
Алдыңғы тақырып
|
Натюрморт құрастыру
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы (3мин)
|
Қолайлы психологиялық жағдай қалыптастыру. Геометриялық пішіндермен топтарға бөлу.
|
Геометриялық пішіндер
|
Ортасы (27мин)
|
Үй тапсырмасын сұрау арқылы, алған білімдерін еске түсіру, оқушылардың белсенділігін арттыру. Вilimland.kz сайтында «Натюрморт құрастыру» өнеріндегі видео роликпен өткен сабаққа шолу. Сергіту сәті. Оқушыларға дене шынықтыру жаттығуына байланысты бірнеше қимыл –қозғалыстары бар видео ролик арқылы көрсету Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында төрт топтағы оқушыларға кеспе сұрақтар беру. 1.Пейзаж дегеніміз не? 2.Табиғатты бейнелегенде қандай құрал –жабдықтар қолдануға болады? 3.Табиғатта қандай сызықтар, пішіндер кездеседі? 4. Натюрморт жанры мен пейзаж жанрының айырмашылығы неде? Сарамандық жұмыс. Табиғаттағы сызықтар,қарапайым пішіндерді салу туралы тақырыбына байланысты тапсырмалар беру. Топпен жұмыс. Әр топқа жыл мезгілдеріне байланысты шағын сипаттама беріледі, топта талқылап ақ бетке бейнелеулері керек. Мысалы:күз, қыс, көктем, жаз
|
Кинометафра әдісі
кеспе қағаздарына жазылған сұрақтар
Ойлан –тап.
|
Аяқталуы (10мин)
|
Ой толғаныс. Пейзаж өнері. Табиғаттағы сызықтар тақырыбын түсінгенін білу үшін оқушыларға сұрақ қойып тексеру. 1.Табиғатты бейнелеуді не дейміз? 2.Табиғатта қандай түстер басым кездеседі? Сабаққа байланысты құрылған критерийлері бойынша оқушыларды бағалау. Кері байланыс. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Білемін Білгім келеді Білдім Үйге тапсырма беру. Пейзаж композициясын жасау.
|
Бағалау критерийлері, Стикерлер , БББ кестесі
|
Қосымша ақпарат
|
Пейзаж – табиғаттың әсем, көркем жерлерін бейнелейтін жанр
|
Рефлексия
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|