Сабақтың тақырыбы
|
Сан есім
|
Күні:12.04.2017
|
Мұғалімнің аты-жөні: Есенкараева Зауре Куралбаевна
|
Сыныбы:
|
Қатысқандар саны:15
|
Қатыспағаны:0
|
Оқу мақсаты:
|
1.Сан есімді меңгерту.
2.Сан есімнің ретін білдіретін сөздердің жасалу жолдарын білу.
3.Оқушылардың сан есім туралы түсініктерін нығайту.
|
Ойлау деңгейі:
|
білу,түсіну, қолдану, талдау, жинақтау,бағалау
|
Сабақ мақсаты:
|
1.Барлық оқушылар:Сан есімді біледі,жаттығулар орындай алады.
|
2.Оқушылардың басым бөлігі : Сан есім және сан есімнің сұрақтарын біледі. Жаттығулар орындайды,мысал келтіре алады.
|
3.Кейбір оқушылар: Сөйлемдегі сан есімді анықтайды.Сан есімнің ережесін біледі.
Сөйлемдер құрастыра алады.Мысалдар келтіріп,өмірмен байланыстырады .
|
Тілдік дағды
|
Ю. Гагарин –тұңғыш ғарышкер градус-өлшем
|
Ұлттық құндылықтарды дарыту.
|
Құстарға қамқорлық көрсетуге тәрбиелеу.
|
Алдың. білім
|
Сан есімді, сан есімнің сұрақтарын біледі.
|
Бағалау критерийлері
|
Сан есімнің ретін білдіретін сөздердің жасалу жолын біледі. Қойылған сұрақтарға байланысты мысал келтіреді.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
ұйымдастыру кезеңі
10 мин
|
1.Сәлемдесу
2.Оқушыларды түгелдеу
3.Сабаққа дайындықтарын тексеру
Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы, мақсатым ынтымақтастық атмосферасын орнату.
«Ай аттары» әдісін қолдандым, мақсатым топтарға біріктіру
наурыз сәуір мамыр
Үй тапсырмасын тексеру
«Серуенде» тақырыбына әңгіме құрау 451-жаттығу
Сөйлемдердегі сан есімді анықтау.
|
|
Ортасы
білу
түсіну
25 мин
қолдану
талдау
|
Оқушылардың назарын сабақтың басты тақырыбына аудару мақсатында түртпе сұрақтар қоямын.
«ДЖИГСО»әдісін қолдандым тақырыпты меңгерту мақсатында
452-жаттығу
Мәтінді оқып,сан есімдерді табу.
наурыз тобы: Суыққа ең шыдамды құс- үйрек пен қаз.
сәуір тобы: Олар 110 градус суыққа төзе алады.
мамыр тобы: Ал ақ итбалықтар 80 градус суықтың өзінде ғана тоңа бастайды.
-Бірінші сөйлемде сан есім бар ма?
-Екінші сөйлемде ше? -Қай сөз?
-Келесі сөйлемдерде ше?
-Оларға не деп сұрақ қоямыз?
453-жаттығу
-Сан есімдерге –ыншы,-інші жұрнағының тиістісін жалғап өзгертіп жаз.
-Сонда оларға қандай сұрақ қойылады?
наурыз тобы: екі ай - екінші ай,
сәуір тобы: алты бала-алтыншы бала,
мамыр тобы: жеті ата- жетінші ата.
454-жаттығу
Суреттегі құстардың атауларын қатыстырып сөйлем құрау.
наурыз тобы: 6 торғайлардың суреті
сәуір тобы: 4 кептерлердің суреті
мамыр тобы: 5 қарлығаштардың суреті
Сөйлемдердегі сан есімді анықтау.
455-жаттығуды орындаттым сабақты пысықтау мақсатында.
Берілген сөздердің сан есім екенін дәлелдеу.
|
2-сынып оқулығы
құстар суреті
кеспе сандар
А 4 парағы
маркерлер
|
Аяқталуы
жинақтау
бағалау
10 мин
|
«Кубизм» әдісін қолдандым, мақсатым сабақты қорытындылау.
- Сан есім нені білдіреді?
-Сан есімнің сұрақтарын атап беріңдер.
-Сан есімдерге мысал келтіріңдер.
-Нешінші сұрағына жауап беретін сөздер қалай жасалады?
-Сан есімдер сөйлемде қандай сөздермен байланыста тұрады?
-Бүгінгі сабақ қай пәнмен байланыста болды?
Кері байланысты «Бағдаршам» әдісі арқылы алдым, мақсатым сабағымның тиімді ,тиімсіз тұстарын білу .
Бағалау бағалау парақшалары арқылы жүзеге асты,мақсатым оқушылардың алған білімдерін анықтау.
Қалыптастырушы бағалау
Үйге тапсырма:456-жаттығу
Тірек сөздер бойынша әңгіме құрап келу.
|
Плакатқа салынған бағдаршам
Смайликтер
|
Қосымша ақпарат Ноутбук арқылы тыңдалым
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс .
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКT-мен байланыс.
Құндылықтардағы байланыс
|
Үй тапсырмасын сұрауда, сөйлемдерді талқылауда.Негізгі бөлімде «ДЖИГСО» әдісі, жаттығулар орындауда,
Сабақты қорытындылауда «Менен сұрақ ,сенен жауап» әдісі
Бүкіл сабақтың барысында көрініс табады.
|
Бағалау парақшалары арқылы
Қалыптастырушы бағалау
|
Математика - сандар
Дүниетану - құстар
|