Сабақтың тақырыбы Сандарды салыстыру Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата29.12.2021
өлшемі180,33 Kb.
#106476
түріСабақ
Байланысты:
Документ (14)
Жедел гломерулонефрит (1), Гепатит ауруы презентация қазақша www.gulamzhan.fo.ru, Гепатит ауруы презентация қазақша www.gulamzhan.fo.ru, Гепатит ауруы презентация қазақша www.gulamzhan.fo.ru, 6 қмж 130 бұйрық, Диалектика тарихы 11, bt lektsiya 2 biotehnologiyalyk obektini tandau, bt lektsiya 2 biotehnologiyalyk obektini tandau, 571021CA484454Q




Пән: математика

Мектеп:

Күні: 20.04.2018ж

Мұғалімнің аты- жөні:

Сынып: 1б-сынып

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сандарды салыстыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру.

Сабақ мақсаттары

Бір таңбалы сандарды салыстырады, жазады.

Барлық оқушылар: «=», « ≠» белгілерінің көмегімен салыстырудың нәтижесін өрнектей біледі;

Көптеген оқушылар: Жұп құрастыру арқылы сандарды салыстырады;

Кейбір оқушылар: екі топтағы заттардың санын теңестіре білуді үйренеді және дәлелдер келтіреді.

Бағалау критерийлері

Бір таңбалы сандарды жазады, салыстыра алады.

Заттардың санының тең және тең емес екендігін салыстыра алады;



Тілдік мақсаттар

Тең-равный- equal,
тең емес- не равный- not equal,
сонша-так много- so much

Ресурстар

  1. әр оқушының уысы толғанша алуға болатындай үрмебұршақ салынған қапшық;

ламинатталған беттер;маркерлер.



Құндылықтарды дамыту

Шығармашылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу







Алдыңғы білім

Сандар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресустар

Сабақтың басы


(Ұ) Психологиялық дайындық Оқушылармен шеңбер құру.

Оқушылардың бүгінгі сабақтарына сәттілік тілеу.



(Оқушылардың санай алу қабілетін байқау)

1-10-ға дейін санау

Шеңберде тұрып санамақ айту

Кел санайық санамақ, 
Саусақтарды даралап. 
Бас бармағым алғашқы -
Балаң үйрек жалғасы. 
Ортан терек - кезекші, 
Шылдыр шүмек - көмекші. 
Шынашағым - балапан,
Бәріне ортақ алақан. 
Шылдыр шүмек -мен,
Титтей бөбек - сен. 
Бір үйде біз нешеуміз? 
Бір үйде біз бесеуміз

Балаларды ауызбіршілікке, достыққа шақыру.



Шаттық шеңбер


Сабақтың ортасы


Білу. Түсіну.

Тыңдалым.
Видеожазба. Сандарды салыстыру

https://www.youtube.com/watch?v=Pfit1rywZgc



  • Видеодан не көрдіңдер? (Балаларды)

  • Олар нестеп жатыр? (Шаңғы теуіп жүр)

  • Барлығы қанша бала? (11)

  • Қыздар қаншау? (қыздар 5)

  • Ұлдар қанша? (ұлдар 6)

  • Ұлдар мен қыздар саны тең ба? (Жоқ)

  • Ұлдар көп па, қыздар көп па? (ұлдар)

  • Қаншаға көп? (1 –еуге)

  • Қаншаға кем? (1-еуге)

  • Біз ұлдар саны мен қыздар санын нестедік? (Салыстырдық)

Жарайсыңдар балалар! Өте жақсы жауап бердіңдер.

Ал енді біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдар?



  • Сандарды салыстыру


Айтылым.

(Т.Ж) «ТВ шоу» әдісі.

І топ: Заттарды ретімен санайды.

ІІ топ: Реттік санау қай жерде қолданылатындығын айтады.

ІІІ топ: 2, 5, 8 сандарының көршісін атайды.

(Тапсырманы аяқтаған топ қол шапалақтау арқылы білдіреді)



Жарайсыңдар, өте жақсы!


Қолдану.

(Ж.Ж) «Ойлан, тап»әдісі суреттегі заттарды санайды, салыстырады.

(1сурет)

- бірінші топтағы заттардың саны қанша?

- екінші топтағы заттардың саны қанша?

бірінші топтағы заттардың саны қанша болса, екінші топтағы заттардың саны сонша. Демек, екі топтағы заттар саны тең.



(2 сурет)

- суретте неше қызанақ бейнеленген?

- сәбіз ше?

- сәбіз бен қызанақтың саны қандай?

- қызанақ пен сәбіздің саны тең емес.



Жазылым. Талдау.

Дәптермен жұмыс. Фигуралардан жұп құрастыр.

Жұбы жоқ фигураларды боя. Сандарды салыстыр және = және ≠ белгілерін қой.



















Қанша болса сонша.

Шаршының саны қанша болса, дөңгелектің де саны сонша болатындай етіп суретті толықтыр













Сергіту сәті:

1ден-10-ға дейінгісандарды үш тілде санау.


Жинақтау. Саралау.



(Ж.Ж) «Кім зерек» әдісі.
Суреттегі заттар қатарын салыстыр.


  • Қайсысы артық? Қалам ба, әлде қарындаш па?

  • Өшіргіш пе, әлде ұштағыш па?




Бағалау критерийі:

Суреттегі заттарды салыстыра алады.



Дискриптор:

  • Қаламның санын анықтайды;

  • Өшіргіштің санын анықтайды;

  • Қалам мен өшіргішті салыстырады;

  • Қарындаштың санын анықтайды;

  • Ұштағыштың санын анықтайды;

  • Қарындаш пен ұштағышты салыстырады

Бағалау.

Бөлімше 1.1 «Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер»

Оқу мақсаты

1.1.1.2** Бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

Бағалау критерийі

Білім алушы

•Бір таңбалы сандарды таниды және атайды

•10 көлеміндегі сандарды салыстырады


Ойлау дағдыларының

деңгейі

Білу және түсіну

Қолдану


1-тапсырма

Суреттерді сәйкес сандармен байланыстырып сыз.


Сандарды оқы.

Дескриптор



Білім алушы

- заттардың санына сәйкес цифрды белгілейді;

- сандарды дұрыс оқиды.




Білім алушы

- заттардың санына сәйкес цифрды белгілейді;

- сандарды дұрыс оқиды.





Бейнежазба, АКТ


Сабақтың соңы


Кері байланыс:

«Желкенді кеме.»

.

Желкенді кеме


Саралау


Бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

«Салыстыру» әдісі арқылы теңсіздік белгілерін орналастырады




Күлегеш смайликтер арқылы

бағалаймын.



   

Сызғыш және қылқаламды бір-біріңе кеземе.


Қорытынды бағамдау:

Оқытудағы жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз:

  1. Үлестірмелі материалды алдын ала әзірлеп әкелгенім

  2. Оқушылар, топта, жұпта жақсы жұмыс істеуі

Оқытудағы жеткіліксіз тұстары:

1) Кейбір оқушылар тапсырмаларды ор ындау барысында салыстырудан қиналды



2)Бұталар мен ағаштарды ажыратуда қиындықтар туындады



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет