Сабақтың тақырыбы Саяхат таным бастауы Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты



Дата04.07.2018
өлшемі69,03 Kb.
#47153
түріСабақ

Ұзақ мерзімді жоспарының тарауы: 10-бөлім:

Саяхат және демалыс



Мектеп: «Мыңбаев ауылындағы орта мектеп» КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Адырбекова Жупар Сериковна




Күні: 28.04.2017ж.

Сынып: 5

Қатысқан оқушы саны: 18

Қатыспаған оқушы саны: 0



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Саяхат – таным бастауы

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты

5.1.1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау;

5.1.4. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды, тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды.

Оқушылардың басым көпшілігі: Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды, тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды, мағынасын түсінеді

Кейбір оқушылар: Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды, тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды, мәтін мазмұнына талдау жасай алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар түсінеді және қолданады:

Тақырыпқа байланысты сөздер мен сөз тіркестері: туризм, экспедиция, экспорт, тұмса табиғат;

Тақырыпқа қатысты ашық сұрақтар:

1.Туризм мәселесіне неліктен көп көңіл бөлінеді?

2. Саяхат пен серуендеудің қандай айырмашылықтарын көрсете аласыңдар?


Құндылықтарға баулу

Табиғатты қорғауға, көрікті жерлерді аялауға баулу

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, дене шынықтыру

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Саяхат туралы түсініктері бар

Жоспар




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


3 мин


(Ұ) Ынтымақтастық атмосферасын құру:

Оқушылар шеңбер бойында тұрады, жанында тұрған оқушының есімін айтады, оның жанындағы оқушы оның есімінің бірінші әріпінен басталатын жағымды сын есім айтады.

Мысалы: Данияр данышпан т.с.с.

Оқушылардың назарын сабаққа назар аударту мақсатында интербелсенді тақтада суреттер топтамасы көрестіледі.



«Отшашу» әдісі арқылы ауызша кері байланыс жасау.


Суреттерге қарап тақырыпты болжап көріңіз.

Тақырыпты аша отырып, оқу мақсаты мен сабақ мақсатымен таныстыру

Саяхатқа, демалысқа байланысты суреттер



Сабақтың ортасы
5 мин

5 мин

5 мин

10 мин


10 мин

Тыңдалым алдында беріледі:

1-тапсырма. (Ұ) «Ассоциаграмма» құру арқылы «Саяхат» сөзіне тірек-сызба құраңдар.

«Смайлик» арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.


2-тапсырма. (Ө) Тыңдалым кезінде «Ойлан, жұптас, пікірлес» стратегиясы бойынша бірінші мәтінді мұқият тыңдай отырып, біренеше тірек сөздерді жазып алады.

2. (Т) Жазып алған тірек сөздерді топта, және сыныпта талқылайды.

Бірінші бір топ өздерінің тірек сөздерін оқиды.

(Ұ) Келесі топтар қосатын тірек сөздерін айтады.

Оқушылар «Бас бармақ» арқылы бірін-бірі бағалайды

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.

3-тапсырма. Сыныпта таңдап алынған тірек сөздерді қатыстырып мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтар құрастырыңдар.
ҚБ

Оқу мақсаты: 5.1.1. Тірек сөздер мен ұсынылған

иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау;

5.1.4. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар

арқылы негізгі ойды анықтау



Ойлау дағдыларының деңгейі: білу, түсіну, қолдану, талдау

Бағалау критерийі білім алушы:

Дескриптор:

1.Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды.

2. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар құрастыра алады.



3. Графикалық органайзерлер арқылы мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.
4-тапсырма. Мәтінді қайта тыңдап, «Дара диаграмма» графикалық органайзері арқылы мәтіннің негізгі идеясын анықтаңдар.











«Крест-нөл» әдісі

«Саған қандай саяхат ұнайды?»



1.Туған жер туралы өлең жаз.

2.Табиғат, туған жер туралы мақал-мәтел жаз.

3. «ЭКСПО - 2017» көрмесін өз қиялыңмен жаз

4. «Серуенде» тақырыбына сурет сал

5. Саяхатшыларға қажетті құрал-жабдықтар тізімін жаса.

6. «Саяхатшы ғалым» Шоқан Уалиханов туралы мәлімет жаз.



«Ассоциаграмма»

«Ойлан, жұптас, пікірлес» стратегиясы

«Бас бармақ»

«Дара диаграмма»


Сабақтың соңы

5 мин


«Рефлексиялық шеңбер» бойынша оқушылар шеңберленіп орындықтарға отырады. Мұғалім сұрақтар қояды.

-Бүгін не білдіңіз?

-Сабаққа қатысуыңызды қалай бағалайсыз?

-Сабақта қандай қиындықтар туындады?



Сабақ аяғында көңіл-күйіңіз қандай болды?





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет