Сабақтың тақырыбы: Табалдырықты баспа! Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



Дата16.02.2023
өлшемі41,79 Kb.
#169039
түріСабақ
Байланысты:
Қмж 2


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 1. Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер

Күні :

Педагогтіңаты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Табалдырықты баспа!

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.2.2.1 - қазақша амандасу мәнері мен ұлттық этикет формаларын пайдалану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Қазақша амандасу мәнерін меңгереді,ұлттық этикет формаларын пайдаланады

Тілдік мақсаттар

Табалдырық, тыйым, дәстүр, ырым, қасиетті, жақсылық

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

Шаттық шеңбері
Жағымды атмосфера қалыптастыру


«Тілектер шашуы»
Сабақ мақсатымен таныстыру

Қайырлы күн, ұстазым!
Қайырлы күн, достарым!
Сәтті өтсін күніміз
Жарқырасын жүзіміз,
Көңілденіп жүрейік,
Білім нәрін терейік!

Оқушылар шеңберге тұрады, бір- біріне жақсы тілектер айтады.





Қолпаштау


Слайд
суреттер

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



Айтылым.Жазылым
1 тапсырма 1.Сөздікпен жұмыс.
Жаман ырым-плохая примета
Тыйым сөздер-запрещенные слова
Басу-наступать
Баспау-не наступать
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. Айтылым.Жазылым 2-тапсыр. Суреттерді сөздермен алмастырып айт,дәптеріңе жаз.
Айтылым.Жазылым 3-тапсырма Үйде үлкен адамдардан қандай тыйым сөздерді жиі естисің, дәптеріңе жаз.Өз ойыңды сыныптастарыңмен бөліс.
4-тапсырма.
Тыңдалым. Оқылым.
Мәтінмен жұмыс.
Тыңда. Мәтінді түсініп оқы.
Айтылым
5-тапсырма
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер.

1.Табалдырық ненің шекарасы?


2. Жас келін келгенде, қандай ырым жасалады?
3.Тыйым сөздер арқылы балаларды неге үйреткен?
Айтылым
5- тапсырма
Мәтіндегі өзіңе ұнаған тыйым сөздердің мағынасын аш

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.
Айтылым.Жазылым
Суреттермен сөздерді алмастырып айтады, жазады.
Айтылым.Жазылым
Оқушылар білетін тыйым сөздерін айтады, өз ойларын сыныптастарымен бөліседі.

Тыңдалым. Оқылым.
Мәтінді түсініп оқиды;
Қарамен жазылған сөздердің мағынасын түсінеді;

Айтылым
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді;


Тыйым сөздерді меңгереді;

Айтылым
Тыйым сөздердің мағынасын ашады

«Бас бармақ»

Дескриптор:
- дәптерлеріне суреттерді сөздермен алмастырып жазады;
Дескриптор:
Тыйым сөздерді біледі;
Өз ойын айта алады;
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»


Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!



Оқулық 12 бет
сөздік
слайд

Слайд
Оқулық
12 бет

Оқулық, 12 бет


Оқулық,
13 бет



Оқулық
13 бет

Сабақтың соңы
3 минут

Үй тапсырмасын беру : 13 б. 6-тапсырма




Кері байланыс
«Бағдаршам» әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді



Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет