Сабақтың тақырыбы: Тамақтанудың мөлшері Сабақтың мақсаты



Дата18.05.2017
өлшемі0,94 Mb.
#16316
түріСабақ
Күні: 15.03.2017ж. Сыныбы: 8 А

Сабақтың тақырыбы: Тамақтанудың мөлшері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға тамақтанудың ережесі мен мөлшері туралы түсінік беру.

Дамытушылық:Оқушылардың ойлау және есте сақтау қабілетерін, сөйлеу мәдениеттерін дамыту

Тәрбиелік:Оқушыларды өз бетінше іздене білуге, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі: Аралас

Сабақтың әдісі: Миға шабуыл,сәйкестендіру тесті, « жемістерді жинайық» ойыны, мағынаны тану,әріптер сөйлейді,топтық бағалау,өзін-өзі бағалау.

Сабақтың оқу-жабдығы: интерактивті тақта

Сабақта қолданатын дидактикалық материалдар : слайд, стикер, плакат,маркер ,үлестірме қағаздар.

Болжамдаған нәтиже: Зерек , жан- жақты ой түйе білетін, ұтымды жауап бере алатын жеке тұлға қалыптастыру.

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Топтарға бөлу

2.Үй тапсырмасы

«Сиқырлы түстер» ойыны

3.Үй тапсырмасын бекіту

Сәйкестендіру тесті

Венн диаграмма

4. Сергіту сәті

5. Жаңа сабақ

«Ой шақыру» бейне ролик

«ЖИГСО» әдісі Мағынаны ажырату топтық жұмыс

6.Жаңа сабақты бекіту

«Миға шабуыл» адасқан әріптерден сөз құрау

«Бір айналым сөйлесу» стратегиясы

БҮҮ кестесін толтыру (дәптермен жұмыс)

7.Бағалау

8.Үйге тапсырма

Сабақтың барысы

.

1.Ұйымдастыру кезеңі.

1.Оқушыларды түгелдеу

2.Оқушы зейінін сабаққа аудару

3.Оқушыларды топқа бөлу

2.Үй тапсырмасын сұрау

«Сиқырлы түстер» ойыны

3.Үй тапсырмасын бекіту

Сәйкестендіру тесті

Венн диограмма

4.Сергіту сәті

«Қара жорға» би

5.Жаңа сабақ

«Ой шақыру» бейне ролик

ЖИГСО әдісі: «Мағынаны ажырату» топтық жұмыс

«Емдәмгерлердің» көзқарасы»,«Бас аспазшылардың» көзқарасы

6.Жаңа сабақты бекіту

«Миға шабуыл»

  1. топ: адасқан әріптерден сүт тағамдарын құрастыру.

1.нарйа,2.бесүз,3,зуы, 4.кішмірі 5.ұштаб,6.палаш,7.гейлекі,8.қамйақ

2. топ: адасқан әріптерден ет тағамдарын құрастыру.

1.қыруақд,2.алуап,3. ыжқұш ,4.пісә,5.пасор,6.тылшырдақ,7.несір ,8.зықа.

«Бірайналым сөз» стратегиясы

  1. топ: «тағамнан улану» (топ мүшелері бір- бірден өз ойларын айтады )

  2. топ: «тағамнан уланудан сақтану жолдары» (топ мүшелері бір- бірден өз ойларын айтады )

  3. БҮҮ кестесін толтыру (дәптермен жұмыс)

Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді











7.Бағалау:

8.Үйге тапсырма: Тамақтану мөлшері туралы реферат, бейне ролик дайындау.

Күні: 12.03.2014ж. Сыныбы: 8 б

Сабақтың тақырыбы: Тері аурулары

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға тері аурулары және аурулардың алдын алу жолдарын түсіндіру .

Дамытушылық:Оқушылардың ойлау және есте сақтау қабілетерін, сөйлеу мәдениеттерін дамыту

Тәрбиелік:Оқушыларды өз бетінше іздене білуге, жауапкершілікке, тазалыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі: Аралас

Сабақтың әдісі: Суретпен жұмыс, топтастыру, сәйкестендіру тесті, «бірайналым сөйлесу» стратегиясы, БҮҮ кестесі т.б.

Сабақтың оқу-жабдығы: интерактивті тақта, слайд.

Болжамдаған нәтиже: Зерек , жан- жақты ой түйе білетін, ұтымды жауап бере алатын жеке тұлға қалыптастыру.

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасы

1.Суретпен жұмыс (интерактивті тақтамен жұмыс)


2.Топтастыру



3.«Бірайналым сөйлесу» стратегиясы,



3.Үй тапсырмасын бекіту

Сұрақ- жауап

Сергіту сәті

  1. Жаңа сабақтың жоспары

1.Тері аурулары

2.Тері күйгенде,үсіген кезде,күн өткенде көрсетілетін алғашқы жәрдем.

3.Тері гигенасы

Безеу,теміреткі,саңрауқұлақ,ұшық тері аурулары.

Терінің күйуі өртке,кейбір химиялық заттарға,күнге де байланысты.Терінің күйген жерін суық сумен шайып, марганцовканың әлсіз ертіндсімен сүртеді.Тері үсіген кезде теріде ақ дақтар пайда болады, тері еш нәрсені сезбейді.Мұрын,құлақ, бет үсігенде жұмсақ матамен ептеп сқылайды.Ыстық күндері ұзақ серуенге шыққанда, ыстық орындарда ұзақ уақыт жұмыс істегенде күн өтуі мүмкін.Күн өткен адамды тез арада салқын жерге әкеліп, денесін қысып тұрған киімдерін шешеді. Басын көтеріп, маңдайына,жүрек тұсына салқын орамал қояды.

Терінің гигенасы.Терінің және оның қосалұы бөліктерінің тазалығына үнемі көңіл бөліп тұруымыз мүмкін.тері ластанса түрлі аурулардың пайда болуына әкеп соғады.Жеке бас гигенасын ұстап,салауатты өмір сүруге ұмтылу керек.

5.Жаңа сабақты бекіту




  1. БҮҮ кестесін толтыру (дәптермен жұмыс)

Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді













  1. Қорытынды: Білімдерін бағалау

Үйге тапсырма: Тері ауруларына рефарат жазу.

Күні: 15.03.2016ж. Сыныбы: 8 Б

Сабақтың тақырыбы: Тамақтанудың мөлшері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға тамақтанудың ережесі мен мөлшері туралы түсінік беру.

Дамытушылық:Оқушылардың ойлау және есте сақтау қабілетерін, сөйлеу мәдениеттерін дамыту

Тәрбиелік:Оқушыларды өз бетінше іздене білуге, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі: Аралас

Сабақтың әдісі: Миға шабуыл,сәйкестендіру тесті, « аукцион » ойыны, мағынаны тану,әріптер сөйлейді,топтық бағалау,өзін-өзі бағалау.

Сабақтың оқу-жабдығы: интерактивті тақта

Сабақта қолданатын дидактикалық материалдар : слайд, стикер, плакат,маркер, үлестірме қағаздар.

Болжамдаған нәтиже: Зерек , жан- жақты ой түйе білетін, ұтымды жауап бере алатын жеке тұлға қалыптастыру.

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Топтарға бөлу

Психологиялық ақуал туғызу

2.Үй тапсырмасы

«Сұрағын тап » әдісі

3.Үй тапсырмасын бекіту

«Аукцион»ойыны

4. Жаңа сабақ

Мағынаны тану

Тамақты дұрыс пайдалану туралы ғылым-

диеталогия “ деп аталады.



Нәруыз

Май

Көмірсу

Витаминдер

Минералды тұздар

100-120г қажет.

Еттің балықтың,

жұмыртқаның,

жаңғақтың

құрамында

көп болады

70-100г

қажет.Сүт өнімдері,

жұмыртқа,

өсімдіктердің құрамында көп болады.

Өсімдік текті тағамдардың құрамында мол болады.

Адам

крахмал және қант түрінде пайдаланады

Тағамның құрамында болатын ағза үшін аз мөлшерде болсада қажет химиялық зат.

Адам ағзасына ішкен тағам мен су арқылы түседі.

Тәулігіне

5-6г тұз ,1,5-2,5л су қажет.

Ізденушілік жұмыс кезеңі. 

  • 1- топ.” Емдәмгерлер”- тамақтану мөлшері

  • 2-топ. “Бас аспазшылар”- тамақтың құрамы және тамақтану ережесі

  • 3-топ. Денсаулық ”- қарын және ішек аурулары

  «Жарнама» кезеңі. 

  • Әр топ берілген тақырыптар бойынша жарнама жасайды.

  1. Жаңа сабақты бекіту

Сәйкестендіру тесті

Дұрыс тамақтануды зерттейді

Лизоцим

тәулігіне 100-120г

Ферменттерге қолайлы орта

Тәулігіне 70-100г

Өт бөлу

Тәулігіне 5-6г

Нәруыз қажет

Тәулігіне 1,5-2,5л

Диетология

тәулігіне 1,5-2л бөлінеді

Ферменттер

Биологиялық өршіткілер

Май қажет

+37,38 С

Сілекей

Бауырдың басты қызметі

Суқажет

Бактерияларды жояды

Тұз қажет


Әріптерден жеміс атын құрастырып,үш тілде атап беруі керек.

6.Бағалау: Топтық жұмыстарды бағалау.

Өзін-өзі бағалау

7.Үйге тапсырма: Тамақтану мөлшері туралы реферат, бейне ролик дайындау.

Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебі

Тақырыбы: Тамақтану мөлшері

Сынып:8Б

Пән мұғалімі: Самиркулова А.С

Тараз қаласы

Емдәмгерлер


Аспазшылар


Денсаулық
А Б
Ж Ө
Ш Л
С П

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет