|
Сабақтың тақырыбы:
|
Сабақтың тақырыбы:Өткенді қайталау
|
|
Сілтеме
|
Журнал, әдістемелік құрал, интернет,кітапхана, АҚТ
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
Өз бетінше ойлау қабілеттерін арттыру, тез есептеу дағдыларын жетілдіру.
Жауаптарын толық айтуға дағдыландыру.
Сабақты халықтық педагогикамен байланыстыра отырып, әдептілікке,ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сөйлеу мәдениетін дамыту
|
|
Күтілетін нәтижесі
|
Сабаққа белсене қатысу
Шығармашылыққа баулу
Сабақты түсіну
|
|
Негізгі идеялар
|
топпен жұмыс істеу
|
|
Оқыту түрі:
|
Сұрақ-жауап
|
|
Тапсырмалар
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық
Үй тапсырмасын тексеру
Сыныпты топқа бөлу
Ереже шығару
Қызығушылықты ояту
Жаңа сабақ
Шығармашылық тапсырма
Сергіту сәті
10.Бағалау парағын тарату
11.Үй тапсырмасы
12.Рефлексия
|
|
Іс -әрекет кезеңі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1
|
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Сәлемдесу. 1-слайд
Кел,балалар ойнайық
Ойнайық та, ойлайық.
Қандай есеп болса да
Шешпей оны қоймайық.
|
Оқушылар әр түрлі қимылдар жасайды
|
|
|
Ауызша есептер 2-слайд
44+2=46 1м=100см 1сағ=60мин
57-7=50 90-40= 63+12=75
1м =10дм 100-60= 24+15=39
|
Оқушылар жауаптарын
айтады
|
|
|
Үй тапсырмасын тексеру
Дәптердегі жұмыстарын тексеру
|
|
|
|
Сыныпты топқа бөлу
|
топқа бөлу
|
|
|
Ереже шығару
Сабақты бастамас бұрын сынып ережесін құру.
Мақсаты; құрылған ереже бойынша жұмыс істеу.
|
Бір-бірін сыйлау
Сынып ережесін сақтау
Сабақта тыныш отыру
|
2
|
Жаңа білімді белсенді меңгертуге оқушыларды дайындау
|
Қызығушылықты ояту 3-слайд
Сабақты ертегілер еліне саяхат жасау.Мысыққа көмектесу.
«Мақтақыз бен мысық»
|
Оқушылардан ертегіні толықтыру туралы сұрау.
|
3.
|
Түсіну кезеңі:
Жаңа сабақ
|
Оқулықпен жұмыс 4-слайд
Сиырдың тапсырмасы
37+13=50 57+39=96 44+20=
60-10=50 98-36=62 55-15=
100-20=80 45+19=64 18+22=
Ағаштың тапсырмасы Теңдеу
15-х=8
15+а=26
Х-30=56
|
Топпен жұмыс
Сұрақтарға толық жауап берулерін талап ету.
|
|
Талқылау кезеңі:
|
Қыздардың тапсырмасы 5-слайд
Өткен аптада теледидар арқылы а балалар хабары,осы аптада өткен аптаға қарағанда в балалар хабары кем көрсетілді. Екі аптада барлығы неше рет балалар хабары көрсетілді?
|
Топпен талқылау
|
4.
|
Қолдану кезеңі:
|
Дүкеншінің тапсырмасы 6-слайд Деңгейлік тапсырма
1-оқушы амалдар шығару
2-оқушы есеп шығару
3-оқушы күрделі теңдеу
|
.Оқушыларға өз ойларын ортаға салуға,талқылауға мүмкіндік беру.
|
5
|
Жинақтау кезеңі:
|
Тауықтың тапсырмасы 7-слайд
+22=48 -35=30 49- =9
64- =60 84+ =100 +55=99
|
Белгісіз сандарды тауып қою.
|
|
Үйге тапсырма:
|
Оқулықтағы 86 бет № 5
|
2 күрделі теңдеу құру
|
|
Рефлексия
|
Стикермен жұмыс.Сабақта алған әсерлері.
Сабақ ұнады ма?
|
Стикерге өз ойларын жазады.
|
|
Бағалау
|
Оқушыларға бағалау парағын тарату
|
Топ басшысы бағалайды.
|
|
Күтілетін нәтиже:
|
Нені білді?
Нені меңгерді?
Нені істей алады?
|
Ертегі туралы
Күрделі теңдеу шығару
Топ ережесін құру
|