Тақырыбы:
|
Жұбан Молдағалиев өмірі «Мен – қазақпын» поэмасы 11 класс
|
Мақсаты
|
Оқушылар Жұбан Молдағалиевтің «Мен – қазақпын» поэмасын оқу және талдау біледі, топпен талдау арқылы ой өрістері дамиды
|
Жалпы мақсат
|
Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
|
Күтілетін нәтиже
|
Тақырыптың негізгі идеясын түсінеді,білім, білік, дағдылары қалыптасады. Сөйлеу тілдері дамиды.
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
Суреттер сөйлейді,Жигсо, Бес жолды өлең, Кім біледі,шығармашылық жұмыс (эссе,суретсалу)
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, интерак.тақта, стикерлер, парақшалар
|
Ұйымдастыру
Тренинг
|
Оқушылармен амандасу,түгелдеу
Класта жақсы көңіл-күй қалыптастыру «Тілек» тренингі
Жаңа тақырыпқа байланысты класты жылдар арқылы 3 топқа бөлу
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, топ болып құралу
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білу
Қызығушылық
тарын ояту
|
Үй тапсырмасы бойынша сұрақ- жауап
|
Сұрақтар беріледі, олар не білетіндерін не үйренгендерін ортаға салып бөліседі
|
Оқушы берген тапсырманы орындау.Әр топ өткен тақырыптан не білгендерін айтады
|
Түсіну
«Ойқозғау»
Жаңа сабақ
|
Презентация көрсету
Ж.Молдағалиев өмірі
«Мен қазақпын» поэмасы (Жигсо әдісі)
І топ:өмір жолы
ІІ топ: шығармалары
ІІІ топ: «Мен қазақпын» поэмасы
|
Өткен тақырыпты толық меңгеріп жаңа тақырыпқа қадам жасау.Не көрдік? Қандай ой түйдіңіздер?
Жигсо әдісін пайдалану
Ол үшін әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір-алысу арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды дұрыс түсіне отырып мағанасын ашу, түсіні білу
Топпен жұмыс жасау
|
Қолдану
Постер қорғау
|
Постер жасау
|
Әр топ тапсырмадан не біліп не үйренгендерін қағаз бетіне түсіреді, постер арқылы қорғайды
Топтарға бір-бірін бағалату
|
Барлық топ өз ойларын тапсырма бойынша қағазға салып, ойларын постерге салады, не білгендерін постер арқылы көрсетеді .Бір-бірін бағалайды
|
Сергіту сәті
|
Әуен ойналады, жаттығу жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.
|
Талдау
«Ыстық орындық»
|
1.Өлеңді талдау
2.Шығармашылық жұмыс
І топ: эссе жазу
ІІ топ: «Бес жолды өлең»
ІІІ топ:сурет салу
|
Өлеңнің жазылуын, айтылуын талдайды
Тапсырманы жекелей,топпен жұмыс жасаймыз.Уақытты ескерту.
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау,
Жеке,жұппен,топпен жұмыс жасайды.Топ ішінде саралап,жақсы дегенін таныстырады,оқиды
|
Жинақтау
|
«Кім білімді ?»
Сұрақ-жауап
|
Тақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін сұрақтар айтылады
|
Әр топ өзара тақырыпқа қатысты жауабын қорғайды, тақырыпты жинақтайды
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)парақшалары,
жиынтық бағалау
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату,мұғалімнің бағалауы
|
Өзін өзі бағалайды
|
Үйге тапсырма
|
|
|
Хронологиялық кесте жасау,өлеңінен үзінді жаттау
|
Кері байланыс
|
Парақшаны тарату(олар жазып жатқанда «Мен қазақпын»әуенін қою)
|
Оқушыларға критериилерді толтыруды ұсыну.
|
Ұсынылған кері байланысты толтыру
|