Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы «Сәтбаев қаласының №1 мектеп – гимназиясы» кмм бастауыш сынып мұғалімі Мухамеджан Куралай Алиевна мерзімі



Дата02.07.2018
өлшемі40,5 Kb.
#45961
түріСабақ
Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы

«Сәтбаев қаласының № 1 мектеп – гимназиясы» КММ

бастауыш сынып мұғалімі Мухамеджан Куралай Алиевна
мерзімі:18.09.2015ж.

пәні: әдебиеттік оқу

тақырыбы: «Мамандық» Тұманбай Молдағалиев

мақсаты: сабаққа жеті модульдерді ықпалдастыру. Оқушыларға сыни тұрғысынан ойлата отырып, топпен, жұппен дұрыс жұмыс жасауға, олармен дұрыс әрекеттесуге дағдыландыру. Оқушыларға болашақта мамандықтарын дұрыс таңдауға баулу.

көрнекілігі: стикер, Дымбілместің ағашы, автор портреті, мамандықтардың суреттері, аудиожазба, музыка, мәтін

әдіс – тәсілдері: «Жүректен жүрекке», қайталау жаттығулары, топтастыру, коллаж жасау, әңгіме жазу, кесте толтыру, Венн диаграммасы




Сабақ барысы

Мұғалімнің іс – әрекеті

Оқушылардың іс – әрекеті

Ресурстар

1

Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Топтастыру

Артикуляционды жаттығу



А) «Өрендер жалыны»

Фигуралармен топтастыру


Ә) «Балауыздарды сөндір»

Б) «Жаңылтпаштар әлемінде»

Гүл – гүл жайнап жер аспан,

Гүрілдейді сайда өзен.

Гүлжазира жарасқан,

Гүлдерімен қай кезең?

Г) «Толқынды буындар»


Жұптасып тұрып, өз жұбына ізгі тілегін айтады.

Үшбұрыш, төртбұрыш, көпбұрыш


Оқушылар демдерін ішке тартып, шырақ сөнетіндей қатты үрлейді

Оқушылар жаңылтпаштарды асықпай, тез, әр оқушы бір жолдан оқиды

Оқушылар берілген буындарды дауыстап бірге оқиды


Интербелсенді тақта

интербелсенді тақта

Интербелсенді тақта

Интербелсенді тақта

Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта


2

Жаңа сабақ



«Дымбілместің ағашы»

А) Суретпен жұмыс


Ә) Автормен таныстыру.


Оқушылар білгілері келетін, сабақта күтетін нәтижелерін жазады
Сурет бойынша әңгіме айту
Тұманбай Молдағалиев өмірбаяны мен шығармашылығымен таныстыру

Стикер, «Дымбілместің ағашы»,
Интербелсенді тақта

Интербелсенді тақта,

автор портреті


3

Оқулықпен жұмыс

А) «Мамандық» өлеңін мәнерлеп оқу

А) «Мамандық» өлеңін мәнерлеп оқиды

Ә) Өлеңді 4 бөлікке бөледі

Б) Жұптасып рөлге оқу


оқулық

4

Сергіту сәті

«Бәйшешек» сергіту сәті

2 топ тапсырмасын аяқтағаннан кейін оқушылар көздерін жұмып, партаға жатады. Өсіп тұрған бәйшешкке өз пікірлерін айтады

Музыка, мәтін.

5

Дәптермен жұмыс



1 топ: «Коллаж жасау»
2 топ: Өлеңдегі мамандықтарды өзара салыстыру «Венн» диграммасы құрайды
3 топ: «Кім жылдам?» тапсырмасы


Оқушылар құраған әңгімедегі мамандықтарға сүйене отыра, коллаж жасайды.

Оқушылар топтаса отырып, диаграмма құрайды

Мұғалім өлеңнен үзінді оқиды, топ мүшелері жалғасын табады.

Сұрақтар қою

Топпен бірге 3 шумақты оқиды. 1,2,3 деп саналғанда осы шумақтағы есте қалған сөздерін жазады.


Интербелсенді тақта,

суреттер, коллаж, маркер, А3 қағазы


Интербелсенді тақта,

оқулық



6

Рефлексия



2 жұлдыз, 1 тілек

«Дымбілместің ағашы»




Оқушылар 2 жұлдыз,1 тілектерін стикерге жазып Дымбліместің екінші ағашына жабыстырады

Стикер, Дымбілместің ағашы

Каталог: uploads -> doc -> 00dc
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
00dc -> Қазақ әдебиетінен 5-сыныпқа арналған емтихан сұрақтары
00dc -> Сабақтың тақырыбы: Сөйлемдегі сөздердің байланысы
00dc -> Сыныбы: Күні: Мұғалімі: Тексерген Сабақтың тақырыбы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет