Бастауыш сынып мұғалімі Л. А. Мухаметжанованың қысқа мерзімді жоспары



Дата09.04.2018
өлшемі67,42 Kb.
#40100
Бастауыш сынып мұғалімі Л.А.Мухаметжанованың

қысқа мерзімді жоспары

Күні: 12.12.2015.

Пәні: Әдебиеттік оқу


Сыныбы: 2"А"

Сабақтың тақырыбы:

Түйе мен тышқан (Монғол ертегісі)

Мақсаты:

  1. Түйе мен тышқан ертегісін оқып, мазмұнын біледі.

  2. Мүшел, туралы мәлімет алып, қазақша жыл аттарын ретімен жатқа айтады.

3. Ептілікке, шұғыл шешім қабылдай білуге, өзін-өзі көрсете білуге тәрбие беру..

Сілтеме:

Электрондық оқулық Әдебиеттік оқу 2 - сынып оқулығы,

Әдебиеттік оқу пәнінің әдістемесі

С.Мирсейітова Оқушылардың сын тұрғысынан ойлауын дамыту нысандары мен әдістері


Оқу нәтижесі:

Оқу сапасы жетіле түседі. Ертегінің мазмұнын, негізгі идеясын аша алады.

Ауызша және жазбаша дұрыс сөйлеу, өз ойын анық нақты баяндау білігі мен дағдысы қалыптаса бастайды.

Шығармашылыққа, сыни, креативті ойлауға үйренеді.


Негізгі идеялар:

Қазақша жыл аттары. Бойыңа сенбе, ойыңа сен

Қолданылатын материалдар:

АКТ Постер, фломастерлер «Балық қаңқасы»
«Қазақша жыл санау» кестесі, «Балық» кескіні кестесі, сөзжұмбақ, түйе мен тышқан ойыншығы.

Оқыту формасы, технологиясы, әдістері:

Оқытудың сындарлы теориясына негізделген әдіс-тәсілдері:

Топтық жұмыс , Блум таксономиясы.




Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

І. Кіріспе кезеңі
Психологиялық

дайындық



  1. Психожаттығу

Кел, балалар, ортаға,

Қайырлы күн , достарым!

Достарымды көргенде ,

Қуана қарсы аламын!

Қолымыздан ұстайық!

Жылулықты алайық!

2.Топқа бөлу, топбасш. анықтау.

3. Үйге тапсырмасы:

- Өлеңді жатқа білу.

- Ақын неге қуанып , шаттанды?-деп ойлайсыңдар?

- Қазақстан қазір қандай мемлекетке айналды?

- Жақында қандай мейрам келе жатыр?

1. Жұмбақтар шешу

Кезікті бір жануар,

Үстінде екі тауы бар. (Түйе)

Мысықтан бұл қорқады,

Бұдан піл қорқады. (Тышқан)

2«Адасқан әріптерден» ойыны ГІТЕРЕ



Сабақтың тақырыбын хабарлау. Мақсатын қою.

Биылғы жыл қазақша қалай аталады?

Жақында қай жылды қарсы аламыз?

Бүгінгі ертегі арқылы қазақша жыл аттарын білетін боламыз.




1)Ортаға шығып, көңіл-күйлерін реттейді.

2) 1-5ке дейін санау арқылы

5 топқа бөлінеді , әр топ топбасшыларын сайлап алады.

- Әр топтан өлеңді жатқа, айтады .

-тәуелсіз, еркін , көп ұлтты, достығымыз жарасқан , әлемге танымал,т.с.

-Тәуелсіздік, Жаңа жыл!


Эл. оқулықтан тыңдайды.
«Адасқан әріптерден» ертегі сөзін құрайды.

Ертегі түрлерін естеріне түсіреді.

Өздеріне мақсат қоя білуге үйренеді.

Мақсатқа жету жолдары (табыс крит анықтайды )

2015жыл-қой

2016жыл -мешін



Қадағалау

Бақылау


«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі

(бағалау критерийіне сүйеніп)







І. Білу

Жаңа тақырыппен танысу

АКТ Э\о Тыңдалым.

Түйе мен тышқан (ертегі)

.Оқылым. Түйе мен Тышқан

(қажет жағдайда сөздік жұмыс жүргізу)


АКТ Э\о Тыңдау мәдениеті

Ертегіні әр топтан бір оқушы дауыстап оқиды.



Қадағалау.

Бақылау


ІІ.Түсіну

Топтық тапсырма орындайды.

5топ 5 бөлімді алып ат қояды.



Сергіту сәтін ұйымдастыру.

АКТ. Көңілді әуен би жаттығуы



Әр топтан өз нұсқаларын айтады.

Би жаттығуларын жасайды.



Ауызша комментарий

( дұрыс үлгісін көрсетіп)



ІІІ. Қолдану


« Қайсысы артық ?» суретті ойынын пайдаланып, қазақша жыл аттарын ретімен таныстыру.

Математика сабағында алған мүшел туралы түсініктерін дамыта түсу.

Қазақша жыл қайыру (12 жыл 12 жануардың атымен берілген)

12 жыл = 1 мүшел




Жыл аты берілмеген жануарды табады (аю)

Жыл аттарын суреттер бойынша ретімен атайды






ІҮ. Талдау


Түйе сеніп бойына,

Қалған ұмыт жылдардан.

Жатпа қарап мойыма,

Тайма именіп ділмардан .

С. Мұқанов

Ертегінің негізгі идеясын сыни тұрғыдан ойланып, өз бойларына кейіпкердің жағымды қасиеттерді сіңіреді.


Өлең шумағын жаттау арқылы жыл аттарының ретін есте сақтайды.

Тышқан мен түйенің жағымды, жағымсыз жақтарын талдайды.

Тышқанның тығырықтан шығу жолын үлгі ету.

(ептілік, ширақтық)







Ү-ҮІ. Бағалау Жинақтау


1топ Қазақша жыл аттарын рет.жаз.

2топ – Жануар. суреттерін ретімен орналас.

3топ – “Мен түйемін” шағын эссе жаз.

4топ – “Мен тышқанмын” шағын эссе

5топ – Жыл қайыру кестесімен жұмыс “Сандар сыры” ойыны

«Түйе мен тышқан» Рөлдік ойын



тапсырмаларын орындайды.

мысал кейіпкері атынан эссе жазады.

1991, 2016, 2008, 2007т.с.с жылдардың қазақша аттарын кестеден табады.


Қадағалау

Ауызша комментарий

Бағалау


Келесі оқуға тапсырма

Ертегінің мазм. айту.

Отбасы мүш. туған жыл.қазақша аттарын дәптерге жазу.



Оқушылар күнделіктеріне жазады.




Рефлексия


Бүгінгі сабақ сендерге несімен ұнады

Смайликпен көрсет.(өте қызық, түсінбедім, ұнамады) Оқушы үні




Көңіл-күйлерін смайликт.көрсету.

Оқушы үні













Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет