Иондық байланыс



бет1/3
Дата31.01.2018
өлшемі386,13 Kb.
#36898
  1   2   3
Иондық байланыс.

Туймеева Гульмира Халиковна,

химия пәнінің мұғалімі,

өзбек тілінде оқытылатын №4 орта мектеп,

Тараз қаласы, Жамбыл обылысы.
Сабақтың мақсаты: пән мен тілді кіріктіру арқылы, оқушылардың химиялық түсініктерін, өз ой пікірлерін еркін қоршаған ортаға жеткізе білуіге тәрбиелеу.

1.Білімділік:

- ион, иондық байланыстар, олардың түзілу механизмі жайында білім беру;

2.Дамытушылық:

-химиялық байланыстар, олардың түрлері, атом және заттың құрылысы жайындағы түсініктерін дамыту.

3.Тәрбиелік:

- ізденімпаздыққа ойлауға, өзіндік ой-пікірін қоршаған ортаға еркін жеткізе және алған білімдерін күнделікті тұрмыста қолдана білуге тәрбиелеу.

Керекті құралдар: интерактивті тақта, слайдтар, химиялық байланыс моделін жасау үшін пластмасса стерженді шаршалар, элементтердің электртерістілік кестесі.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың жоспары:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасын сұрау кезеңі - екі тілінде (қазақ немесе орыс) жауап беру,

әрбір дұрыс жауап 1 балмен бағаланады. (жалпы – 14балл)

а.«Он сұрақ» арқылы үй тапсырмасын тексеру және бекіту.

б. Тест тапсырмасы.



3.Жаңа сабақты түсіндіру. үш тілде (өзбек, қазақ немесе орыс) түсіндіру.

а.Натрий және фтор туралы ертегі.(тыңдау, қазақ тілінде)

б.Ертегі бойынша алған мәліметтер жәрдемінде кестені толтыру - дәптермен жұмыс (өзбек тілінде)

в. Сұраққа жауап беру (ауызша, орыс тілінде)

г. Қорытынды – дәптермен жұмыс. (өзбек тілінде)

д. Кейбір терминдердің өзбек, қазақ және орыс тілінде айтылуын жазу.



4.Жаңа сабақты бекіту. екі тілінде (қазақ немесе орыс) жауап беру

Топпен жұмыс.



5.Оқушыларды бағалау - оқушылардың жинаған балдары бойынша оларды бағалау.

6.Үйге тапсырма беру.
Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

2.Үй тапсырмасын сұрау кезеңі.

А.«Он сұрақ» арқылы үй тапсырмасын тексеру және бекіту.

1.Электртерістілік дегеніміз не?

2.Электртерістілігі ең жоғары элементті ата?

3.Металл, бейметалл, инертті элементар атомдарының құрылыс ерекшелігі неде?

4.Аяқталған және аяқталмаған электрондық қабат нені білдіреді?

5.Период және негізгі топша бойынша элементтердің қасиеттері қалай өзгереді? Осы өзгерістердің себебі неде?

6.Элементтердің металға немесе бейметалға жататынындығы олардың қайсы қабілеттеріне байланысты анықталады?

7.Коваленттік байланыс деп қандай байланысқа айтамыз?

8.Ковалентті полюсті және полюссіз байланыс ұқсатығы мен айырмашылығы неде?

9.Активтігі ең жоғары металлды ата және оның себебі неде?



10.Инерт газдар периодтық жүйенің қайсы тобында орналасқан?



Каталог: uploads -> doc -> 0a28
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0a28 -> Деңгейлік тапсырмалар


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет