Қысқа мерзімді жоспар Пәні: информатика Класы 6 №9



Дата08.09.2017
өлшемі85,96 Kb.
#30815
түріСабақ
Ақтөбе қаласы

Жанақоныс ауылындағы

Новый орта мектебінің информатика пәнінің

мұғалімі Малайдарова Ақтоты Сәдуақасқызы
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: информатика

Класы 6 №9

Күні:

Тақырыбы:

Алгоритмнің жазылу формалары

Мақсаты
Алгоритмнің жазылу формалары туралы білік-дағды қалыптастыру, Кембридж әдісімен оқыту арқылы оқушылардың ойлау қабілеттерін ұштау, ойын ашық айта білуге дағдылау.

Күтілетін нәтиже

Алгоритмнің жазылу формалары туралы білік-дағды қалыптастырады, оқушылардың ойлау ќабілеті ұшталады, ойын ашық айта алады.



Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

Бірлескен топтық жұмыс оқушылардың ынтымақтастығын дамытудың қуатты құралы болып табылады.



Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы

Бағалау

ресурстар

Кіріспе
Психологиялық амандасу тренингі.

Шаттық шеңберінде оқушылар есімінің бас әрпінен басталатын әріпке сәйкес өзінің жақсы қасиетін айтып шығады.


Жетон бойынша бағалау

Суреттер


Слайдта сұрақтар

Тұсаукесер

«Стикердегі 10 сұрақ» әдісі

Үй тапсырмасын сұрақ-жауап түрінде тексеру.


Күннің жадын, сабақ тақырыбын жазу.

Негізгі бөлім

ДЖИГСО әдісі.

Оқулықпен жұмыс

Тақырыпты түсініп оқу

Таќырыптағы негізгі ойды анықтау


Деңгейлік тапсырмалар:

А деңгей

В-деңгей

Сергіту сәті.

Көңілді жаттығулар.



Беркіту тапсырмасы:

Оқулықтағы тапсырмалар: 2;3;4;5 тапсырмаларды орындау.


Бармақпен бағалау

Мәтінмен жұмыс



Ќорытынды

«Еркін талқылау» әдісі

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Оқулықтан сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды орындайды.

Алгоритм дегеніміз не?

Алгоритмді жазылу формасы дегенді қалай түсінеміз...

«Білемін, Білдім, Үйрендім»

парақшалар



Ќосымша оқу

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма.

Тақырып бойынша деректер жинақтап әкелу.



Рефлексия


Білемін

Білдім

Үйрендім









Не сәтті өтті?

Нені дамыта аласыз?

Оқушылар тақырыпты өз бетінше аша алды. « Білемін, Білдім,Үйрендім» жазғандары ерекше болды, өз ойларын әсерлі жеткізді.



Не сәтсіз өтті?

Нені өзгерткіңіз келеді?

Оқушылардың ұшқыр қиялын дамыту үшін осындай жұмыс түрлерін көбірек жүргізу



Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: информатика

Класы 6 №10

Күні:

Тақырыбы:

Алгоритмнің түрлері

Мақсаты
Алгоритмнің түрлері: сызықтық, тармақталған алгоритм, олардың графиктік түрі туралы білік-дағды қалыптастыру, жұптық жұмыс түрін ұсыну арқылы бір-біріне көмектесуге бейімдеу

Күтілетін нәтиже

Алгоритмнің түрін таниды, тармақталған мен сызықтық алгоритмге мысал келтіре алады, кез-келген іс-әркеттің қай алгоритмге тиесілі екенін ажырата алады



Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

Бірлескен топтық жұмыс оқушылардың ынтымақтастығын дамытудың қуатты құралы болып табылады.



Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы

Бағалау

ресурстар

Кіріспе
Психологиялық амандасу тренингі.

Шаттық шеңберінде оқушылар есімінің бас әрпінен басталатын әріпке сәйкес өзінің жақсы қасиетін айтып шығады.


Жетон бойынша бағалау
Суреттер

Электронды оқулық



Тұсаукесер

Миға шабуыл.

Үй тапсырмасын сұрақ-жауап түрінде тексеру.


Күннің жадын, сабақ тақырыбын жазу.

Негізгі бөлім

ДЖИГСО әдісі.

Оқулықпен жұмыс

Тақырыпты түсініп оқу

Таќырыптағы негізгі ойды анықтау


Деңгейлік тапсырмалар:

А деңгей

В-деңгей

Сергіту сәті.

Көңілді жаттығулар.



Бекіту тапсырмасы:

Оқулықтағы тапсырмалар: 2;3;4;5 тапсырмаларды орындау.


Формативті бағалау

Мәтінмен жұмыс



Ќорытынды

«Стикердегі 10 сұрақ» әдісі

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Оқулықтан сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды орындайды.

Алгоритм дегеніміз не?

Алгоритмге мысал келтір..

Алгоритмнің түрлерін ата...
Не үйрендім?

Не үйренгім келеді?

Парақшалар, тест

Ќосымша оқу

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма.

Тақырып бойынша деректер жинақтап әкелу.



Рефлексия


Не үйрендім?

Не үйренгім келеді?






Не сәтті өтті?

Нені дамыта аласыз?

Оқушылар тақырыпты өз бетінше аша алды. « Білемін, Білдім,Үйрендім» жазғандары ерекше болды, өз ойларын әсерлі жеткізді.



Не сәтсіз өтті?

Нені өзгерткіңіз келеді?

Оқушылардың ұшқыр қиялын дамыту үшін осындай жұмыс түрлерін көбірек жүргізу



Қысқа мерзімді жоспар


Сабақ №11

Күні

Пәні: информатика

Пән пұғалімі

Класс 6

Тақырыбы:

Циклдік алгоритмдер.

Мақсаты


Циклдік алгоритмдер туралы түсінік беру, оның блок-сызбасы туралы білік-дағды қалыптастыру;

Оқушылардың шығармашылықпен жұмыс істеуіне ықпал ету, ойлау шеберлігін, сөйлеу мәдениетін жетілдіру арқылы білім көкжиегіне жетелеу;

Оқушылардың ақпараттық мәдениеттілігін арттыру, компьютерді қолдануда ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу;


Күтілетін нәтиже

Циклдік алгоритмдер туралы түсінік алады, блок-сызбасы туралы білік-дағды қалыптасады, шығармашылықпен жұмыс істеуге ықпалданады, ойлау шеберлігі артады, компьютерді қолдануда жауапкершілікке тәрбиеленеді.

Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

Оқушылар өздерін еркін ұстай отырып, сабаққа ынтасы артады.

Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы

Бағалау

ресурстар

Кіріспе


  1. Амандасу

Шаттық шеңберінде оқушылар есімінің бас әрпінен басталатын әріпке сәйкес өзінің жақсы қасиетін айтып шығады.
Топқа бөлу.

Алгоритм және атқарушы сөздері арқылы 2 топқа бөлу.


Үй тапсырмасын сұрау. «Кластер» әдісі

Әр топтан оқушылар тақтаға шығып, кластер толтырады.

Оқушылармен бірлесе отырып, критерийлер құру, топ басшыларына беру.

Формативті бағалау




Қиылған суреттер

Оқулық, ватман


Тұсаукесер

  1. «Тв шоу» әдісі

Оқушылар назарын компьютердегі электронды оқулыққа аудару.Электронды оқулықтағы мәліметтер арқылы ақпаратқа тоқталу.

Күннің жадын, сабақ тақырыбын жазу.



3 шапалақ

Электронды оқулық, слайд

Негізгі бөлім

«Бортты журнал» јдісі

оқулықпен жұмыс;

Тақырыпты түсініп оқу;

Тақырыптағы негізгі ойды анықтап, дәптерлеріне жазу

Компьютермен жұмыс

«Циклдік алгоритмдер туралы не білдім?» (Кумулятивтік әңгіме)




Формативті бағалау

Мәтінмен жұмыс



Ќорытынды

«Еркін талқылау» әдісі

Ақпаратпен жұмыс. Әр топтан бір-бір оқушы қорғайды.

Оқушылар алған мәліметтерін дәптерлеріне жазады.

Қобдишаға салынған сұрақтарды ұсыну. Қораптан алынған сұрақтарға жауап беру.



2 жұлдыз, 1 тілек

Тапсырма жазылєан карточка

Кластер құру



Ќосымша оқу

Үйге тапсырма

Үй тапсырмасын тақтаға жазу. Түсіндіру.

Рефлексия

Оқушыларға парақшалар үлестіру. Оқушылар кері байланыс бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру.

Не сәтті өтті?

Нені дамыта аласыз?

Тақырып мазмұны бойынша постермен жұмыс жасау сәттері

Не сәтсіз өтті?

Нені өзгерткіңіз келеді?

Оқушылардың ұшқыр ұиялын дамыту үшін осындай жұмыс түрлерін көбірек жүргізу

Каталог: 2016
2016 -> Дәріс №1 Тақырыбы: Саясаттану ғылым және оқу пәні ретінде
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Жырымен елін қуантқан Т.Әбдірахманова – 95ж
2016 -> Қазақстанның ірі мемлекет қайраткері, ұлт жанашыры, ел қамқоры, халқымыздың біртуар перзенті
2016 -> Сабақтың тақырыбы Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев Туған тілім. Дихан Әбілов Жалпы мақсаты
2016 -> «Алаштану негіздері» таңдау курсы Түсінік хат «Алаштану негіздері»
2016 -> Сабақтың атауы Н.Әлімқұлов Қоңырау Мақсаты
2016 -> Силлабус Пән: Педагогика тарихы Курс: 4 Мамандық: 5В010200 «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» Кредит саны: 2 Экзамен: 7 семестр Семей-2015 «Педагогика тарихы»
2016 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет