Исимбаева Нұргүл Бүркітқызы



Дата04.07.2018
өлшемі102,44 Kb.
#46260
Исимбаева Нұргүл Бүркітқызы

Cафуан Шәймерденов атындағы

қалалық классикалық гимназияның

Қазақ тілі мен әдебиет мұғалімі



Петропавл қаласы, СҚО

Жаралғансың топырағынан Сұлуқия,

Туған жерің-мақтаның, жылы ұя.

Таныстым шыққан орта, белесіңмен.

Сырласып «Бір таба нан», «Инешіңмен».

Санаңа ұялаттың –Шияптың даналығын,

Жүрегіңе ұялаттың ұлы Абай даралығын.

Адамдықтың, кісіліктің үлгісі деп,

Табыныпсың «ардың құлы» Бейіс анаңа да.

Сілтеме:

С.Шаймерденовтың кітаптары, газет материалдары

Мақсаты:

С.Шәймерденовтың өмір мен шығармашылығын пысықтау

Күтілетін

нәтижелер:


Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір - бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді, көркем әдеби тілде сөйлеуге, меңгеруге құмарлығы артады, сыни көзқарасын білдіру арқылы сөз байлығы молаяды, өз бетінше ізденеді.

Сабақтың түрі:

Қайталау

Пәнаралық байланыс:

тарих

Қолданылатын әдістер:

Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны ашу, ой-толғаныс, түртіп алу,Сквейн әдісі, Венн диаграммасы, АКТ, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарынды балалардың сабақты терең меңгерулеріне ықпал жасаймын. Білім беру үшін және оқуды бағалау тәсілдері бойынша жиынтық бағалау.

Керекті жабдықтар:

АКТ құралдары, презентация, портрет, ватман, маркер, стикер, гүлдер, деңгейлік тапсырмалар парағы, оқулық

Сабақтың барысы:

Сабақ

кезеңдері:

Уақыт

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе


3 мин.


3 мин.

Ұйымдастыру

Ынтымақтастық орнату тренингі. «Көршіңе айт»

Мақсаты: Оқушыларды «Гүл теру» әдісі арқылы бір - біріне жылы сөздер айту, гүлдердің түсіне қарай топтарға бөліну.

Топқа бөлу («Имандылық», «Адамгершілік», «Әділет», «Аманат», «Инабат»)

Үй тапсырмасын тексеру.

Оқушылардың өткен білімдерін тексеру үшін, семантикалық картамен жұмыс. Жауап парағы арқылы көршіңді тексер.



Оқушылар «Гүл теру» әдісі арқылы бір-біріне жылы сөздер айтады, гүлдердің түсіне қарай топтарға бөлінеді.

Оқушылар жұппен бір-бірін жауап парағы арқылы тексеріп, бағалайды.



Тұсаукесер



3 мин.

Деңгейлік тапсырма:

«С» деңгей:

«Ыстық орындық»

Әр топ өз тобының атауларының мағынасын ашу.



«С» деңгелік оқушылар өз тобының мағынасын ашады.

Негізгі бөлім

Білу

5 мин.

Демонстрациялау

С.Шәймереднов туралы мәлімет.

Видео жазба,слайд

Сөздікпен жұмыс:

«Түртіп алу» әдісі


Оқушылар дәптерлеріне қысқаша С.Шәймерденов туралы


Түсіну


7 мин.



Мақсаты: Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.

Топтық жұмыс:

Ресурс парағы:

Топпен оқу (қабілетіне қарай)

С.Шәймерденов туралы постер қорғау


Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді, постер құрайды.

Формативті бағалау
Сергіту сәті

Қолдану, талдау


4 мин.

3 мин.

7 мин.


Мақсаты: Топтар «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау.
«Мен қазақпын» видеоролигі арқылы оқушыларға сергіту сәтін жасату

Алған теориялық білімді практикада қолдана білу.


Топтық тапсырма:

1 топ: С.Шәймерденовтың өмірі мен шығармашылығы бүгінгі заманмен салыстыру («В» деңгей)

2 топ: Ой толғау («А» деңгей)

Сафуан – солтүстіктің інжуі


3 топ: Синквейн әдісі. Сафуан Шәймерденовке 5 жолды өлең құрастыру

Топтар «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін - бірі бағалайды.

Оқушылар жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасайды.

Топтар берілген тапсырмаларды орындайды.

1 топ оқушылары хикметтің мазмұнын қазіргі заманмен Венн диаграммасы арқылы салыстырады.

2 топ оқушылары берілген тақырып бойынша ой-толғау жазады.

3 топ оқушылары С.Шәймерденовке бес жолды өлең құрастырады



Жинақтау


3 мин.

- Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?

- Сафуан Шәймерденов кім?

- Шығармаларының негізгі тақырыбы?

- Сабақтан алған әсерің?



Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.

Қорытынды

Рефлексия

3 мин.

Суы бар құмырадан бүгінгі сабақта ұғынғандығы жөнінде стаканмен бала су алады.

Су стаканның түбінде болса, мен бүгінгі сабақты түсінбедім

Су стаканның ортасында болса, мен сабақты түсіндім, қосымша ақпарат қажет етемін

Стакан толық болса, тақырып бойынша білімімді толықтырдым.



Оқушылар стаканмен су алып, өз ойларын айтады.

Үйге тапсырма:

2 мин.

  1. С.Шәймерденов туралы қосымша мәлімет жинау, «Солтүстіктің інжуі» эссе

Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

2 мин.

Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.

Оқушылар формативті бағалау әдістері арқылы бірін-бірі бағалайды.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Комутова Айгуль Сериковна, кмм
2018 -> Комутова Айгуль Сериковна, кмм
2018 -> Сабақтың мақсаты: а/ Оқушылардың сөздік қорын молайту. Білім, білік дағдыларын қалыптастыру
2018 -> Сабақтың тақырыбы: Физика-табиғат туралы ғылым
2018 -> Сабақ мақсаты Тұздар гидролизін түсіну және тұздардың суда ерігенде қандай процестер жүретінін анықтау
2018 -> Сабақтың мақсаты: Білімділік: Көміртек және оның қосылыстары туралымәлімет алады
2018 -> 5В011700- Қазақ тілі мен әдебиет мамандығы бойынша 3-курс студенттердің элективті пәндер каталогы 2017-2018 оқу жылы
2018 -> Сабақтың тақырыбы Салынған циклдер. Мақсаты Қайталау операторлары туралы білімнің кеңеюі
2018 -> Сабақ тақырыбы: Теңдеулер жүйесін қолданып есептер шығару Мерзімі
2018 -> Даулетиярова Зауре Ермаханқызы А. Пушкин атындағы №41 көпсалалы гимназияның қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Тараз қаласы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет