“Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда”



Дата07.02.2017
өлшемі17,44 Kb.
#8839

“Жүйріктен жүйрік озар жарысқанда”

  • Мақсаты:
  • Оқушылардың математика пәні бойынша меңгерген білімін тексеріп білу, өткен материалды еске түсіру, математика пәніне қызығушылығын арттыру арқылы ой-қабілетін дамыту және өз ойларын жеткізе білу.

Жоспар

  • 1. Ұйымдастыру
  • 2. Психологиялық дайындық
  • 3. Әділқазылар алқасымен таныстыру
  • 3. Сайыстың жүру барысы
  • 4. Қорытынды
  • Көрнекіліктер: плакаттар, есептер, слайдтар, карточкалар т.б
  • Түрі: сайыс сабақ

Барысы: Құрметті ұстаздар мен оқушылар! 5-6-сыныптар арасындағы «Жүзден жүйрік, мыңнан тұлпар» атты сайысымызды бастауға рұқсат етініздер! Сайыс 9 кезеңнен тұрады. 1. Кім жылдам 2.Криптограмма 3.Логика әлемі 4. Арифметикалық жұмбақтар 5. Анаграммалар 6.Математикалық викторина 7.Әзіл жұмбақтар 8. Ойымды жалғастыр 9. Фигуралардың сырлары

  • I. “Кім жылдам?”
  • “Қатарды
  • “Кім жылдам?”
  • 1. 1-ге көбейтілген сан ...
  • 2. Төрт қабырғасы және төрт бұрышы
  • тең фигура.
  • 3. Квадраттың периметрінің формуласы.
  • 4. Арақашықтықтың төрт өлшем бірлігі.
  • 5. Ең кіші жай сан.
  • 6. Киелі сан.
  • 7. ЕҮОБ сөзін толық айт.
  • 8. 7-ні 6-ға көбейт.
  • 9. Кесіндіні өлшейтін құрал.
  • 10. 6 нөлі бар ондық сан.
  • “Кім жылдам?”
  • 1. Қосудың нәтижесі.
  • 2. Нөлге көбейтілген сан ...
  • 3. Квадраттың ауданының формуласы.
  • 4. 9 нөлі бар ондық сан.
  • 5. Ең кіші натурал сан.
  • 6. ЕКОЕ сөзін толық айт.
  • 7. 7-ні 8-ге көбейт.
  • 8. Екі бөлігіші бар сан қалай аталады?
  • 9. Жай да, құрама да сан емес.
  • 10. Түзулер екі нүктемен шектелген бөлігін не деп атайды?
  • II “Криптограмма”
  • Н
  • Ш
  • Е
  • Е
  • Ң
  • Д
  • Ү
  • К
  • Ң
  • Т
  • Ө
  • Е
  • Р
  • Т
  • Б
  • Е
  • Р
  • У
  • А
  • Е
  • Ұ
  • Ш
  • Т
  • Б
  • Д
  • И
  • Р
  • Ы
  • М
  • Е
  • С
  • У
  • А
  • Л
  • О
  • С
  • А
  • Н
  • Т
  • У
  • Д
  • А
  • Нүкте
  • Шеңбер
  • Радиус
  • Төрт
  • Тең
  • Бұрыш
  • Алу
  • Алым
  • Сан
  • Теңдеу
  • Бес
  • III. “Логика әлемі”
  • I- топ
  • Отбасында 4 қыз және әр қыздың бір–бірден бауыры бар. Отбасында барлығы неше бала?
  • 2. Екі оқушы тоғызқұмалақ 4 сағат ойнайды. Әрқайсысы неше сағат ойнайды?
  • 3. Қосарланып жегілген үш ат бір сағаттың ішінде 8 шақырым жол жүрді. Осы уақыттың ішінде бір ат қанша жол жүрген?
  • 4. Үш түйеқұс ұшып келе жатты. Аңшы олардың бірін атып алды. Олардың қаншасы қалды?
  • 5. 30 санын үш 6 ны пайдаланып шығар? Таңбасын қой.
  • "Алғыр" тобы
  • Отбасында 4 қыз және әр қыздың бір–бірден бауыры бар. Отбасында барлығы неше бала?
  • 2. Екі оқушы тоғызқұмалақ 4 сағат ойнайды. Әрқайсысы неше сағат ойнайды?
  • 3. Қосарланып жегілген үш ат бір сағаттың ішінде 8 шақырым жол жүрді. Осы уақыттың ішінде бір ат қанша жол жүрген?
  • 4. Үш түйеқұс ұшып келе жатты. Аңшы олардың бірін атып алды. Олардың қаншасы қалды?
  • 5. Егер торғайлар бұтаққа бір-бірден отырса, бір бұтақ жетпейді. Ал, екі-екіден отырса, бір бұтақ артылып қалады. Неше бұтақ, неше торғай бар?
  • II- топ
  • Сызғыштың 4 бұрышы бар, оның бір бұрышын кесіп тастаса, неше бұрыш қалады?
  • 2. Қолымызда 10 саусақ бар, 10 қолда неше саусақ?
  • 3. Қандай санның жазылуында қанша әріп болса, сонша цифр бар?
  • 4. Қайында 10 бұтақ бар. Әр бұтақта 4 алмадан. Барлығы қанша алма?
  • 5. Су астында қандай тас жоқ?
  • IV. “Арифметикалық
  • жұмбақтар”
  • “Арифметикалық жұмбақтар”
  • .Бір-бірімен жарысқа
  • Төрт аю, бір арыстан
  • Екі қой мен бір түлкі
  • Бәрі нешеу, кім білді?
  • 8
  • “Арифметикалық жұмбақтар”
  • Дүкеннен мен сабын алдым,
  • Оның және қабын алдым,
  • Екі дәптер, бір қарындаш,
  • Тіс ысқышты тағы алдым.
  • Есептеші сонда бәрі
  • Қанша болды қолда бары?
  • 6
  • “Арифметикалық жұмбақтар”
  • Түйе, бота маң басқан.
  • Төрт аяғын тең басқан.
  • Шұнақ құлақ бес ешкі
  • Қос лақты қос ешкі.
  • Төрт қозылы екі қой
  • Бәрін бірге санап қой.
  • 15
  • V. Анаграммалар
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  • Анаграммалар
  • Ш Ұ Б Р Ш Ү Ы
  • Молодец!

Анаграммалар

  • Е Ң Ш Б Р Е
  • Молодец!

Т Р Ұ Б Ы Ш Р Ө Т

  • Анаграммалар
  • Молодец!

Анаграммалар

  • Р В А Д К А Т
  • Молодец!

VI. Математикалық викторина

Математикалық викторина

  • Інісінің 14 асығы бар, ағасының одан 5 асығы артық. Екеуінің неше асығы бар?

Шаршының периметрі 44 см,

  • Шаршының периметрі 44 см,
  • қабырғасы неше тең?
  • Математикалық викторина
  • Математикалық викторина
  • Қатар тұрған үш санның қосындысы
  • да, көбейтіндісі де 6-ға тең? Сол
  • сандарды ата
  • 3 пен 4 арасында не бар?
  • Дайындауға болады,
  • бірақ жеуге болмайды
  • Қалай 10 метр сатыдан
  • секіріп жараланбауға болады
  • 1.ЖЕТІ ЖҰРТТЫҢ ТІЛІН БІЛ-
  • 2.ОТЫЗ ТІСТЕН ШЫҚҚАН СӨЗ-
  • 4.ЖҮЗ СОМЫҢ БОЛҒАНША-
  • 5.ДОСЫҢДЫ ҮШ КҮН СЫНАМА-
  • 6.БІР КІСІ ҚАЗҒАН ҚҰДЫҚТАН-
  • 7.БІЛЕКТІ БІРДІ ЖЫҒАР-
  • 8.БІЛГЕНІҢ БІР ТОҒЫЗ-
  • IХ. «Фигуралар сыры»
  • Мына үшбұрышта қанша үшбұрыш бар?
  • Мына шаршының ішінде неше шаршы бар?

  • 1) Суреттегі тиынның үшеуінің орнын ауыстыр.
  • 2) Суреттегідей орналастыр.
  • Бір шиді жылжытып теңдікті тура ет.

Қорытынды

  • Біреу озса жарыста
  • Біреу артта қалады
  • Ренжімей тараса
  • Озбағандар жарады
  • Жарыс заңы ежелден
  • Жеңімпазды анықтау
  • Жеңімпаз болу шарты сол
  • Еңбектену жалықпау
  • Жарыстың соңғы сәті таяп қалды
  • Демеңіздер өнерлерді аяп қалды
  • Әділқазы сіздерге сөз береміз
  • Жеңімпаздар кім болып сарапталды
  • Алдыңызда жайнаған жүздер әні
  • Сіздерменен кездесеміз біздер әлі
  • Әділ қазы, көрермен сау тұрыңыз
  • Күтеді бізді жарқын күндер әлі
  • Рахмет!!!

Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет