Күні: 11. 11. 2015; Сынып: 3 «М,Р» Тақырыбы



Дата30.03.2018
өлшемі61,96 Kb.
#39895
Күні: 11.11.2015;

Сынып: 3 «М,Р»

Тақырыбы : Қазақстан менің-Отаным

Сабақтың мақсаты:



Білімділік: Балаларды Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерімен таныстыру. Туды, Елтаңбаны және Әнұранды бір-бірінен ажырата білуге үйрету.

Дамытушылық: Тақырып бойынша оқушылардың дүниетанымын кеңейту, өз ойын еркін жеткізуге тілдерін төселту.

Тәрбиелік: Балаларға рәміздерді құрметтеп бәрінен биік ұстауға, әр рәміз туралы білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.


Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, оқу, қайталау, ойын, түсіндіру.
Сабақтың көрнекілігі: ҚР рәміздері (ту, елтаңба, әнұран), смайликтер, интерактивті тақта.

Пәнаралық байланыс: тіл дамыту, тарих



Сабақтың барысы

Мұғалімнің іс -әрекеті

Оқушының іс -әрекеті

1.Ұйымдастыру кезеңі

-Сәлеметсіңдерме балалар!

-Сәлеметсізбе!

-Отырыңдар




-Қазір қай сабақ?

-Қазір қазақ тілі

-Қазақ тілі сабағында не істейміз?

-Қазақша оқимыз, жазамыз, тыңдаймыз, сөйлейміз

А)Лексикалық жаттығу




-Қазір қай мезгіл?

-Қазір қыс

-Қыс айларын ата!

-Қыс айлары: желтоқсан, қаңтар, ақпан

Ә)Фонетикалық жаттығу




Жаңылтпаш қайталау

Қайталайды

2.Үй тапсырмасын сұрау

  • Балалар, бүгін бізде мерекелік сабақ. 16-желтоқсан қандай мереке?

  • -Дұрыс айтасыңдар.

  • Олай болса топқа бөлініп отырдыңдар , енді топ бойынша үйге берілген тапсырманы сұрайын. Өлең жаттау.




  • 16 желтоқсан тәуелсіздік күні мерекесі.

Даярланған өлеңдерін жатқа оқиды.

3. Сөзжұмбақ шешу

  • Тақтадан сөзұмбақ көрсетемін қай топ бірінші шешеді.

Тапсырмалар:

1.Белый


2.яблоко

3.глаза


4.снег

5.ручка


6.пища

7.язык


8.хлеб

9.мама


Сөзжұмбақ шешеді

4. Жаңа тақырып

-Балалар қандай сөз ортасында шықты?

- «Қазақстан» -деген сөз.

3. Жаңа сабаққа көшу

-Балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Менің Отаным-Қазақстан» сайыс сабақ.

1991 жылы 25 қазан күні Қазақстан Республикасы тәуелсіз мемлекет болып жарияланды. 2015 жылы еліміздің тәуелсіздігіне 24 жыл толып отыр. Мереке құтты болсын!



Тыңдап отырады



4. Жаңа сабақ

-Балалар, Қазақстанның рәміздерін кім атап береді?

-Дұрыс


Бірінші топ туда не бейнеленген ?

Екінші топ елтаңбада не бейнеленген?

(тексеріп фишка беремін)




- ту, елтаңба, әнұран

Тапсырманы ауызша орындайды.



5.Венн диаграммасы

Балалар, дәптер ашып бүгінгі күнді жазамыз және жазып отырайық.

Венн диаграммасын сызамыз . Бірінші бөлікке – ту

Екінші бөлікке –елтаңба

Яғни, ту мен елтаңбаны салыстырып, ортақ негізін табамыз.

(тақтада диаграмма суретіне жазып тұрамын )


  1. Тудың түсі қандай?

  2. Не бар?

  3. Елтаңбаның түсі қандай?

  4. Не бар?

  5. Ортаңғы бағаға не жазамыз?

САРЫ ТҮСТІ, КҮН СӘУЛЕСІ, КӨГІЛДІР




  • Көк, сары

  • Өрнек, қыран құс

  • Көк, сары

  • Жұлдыз, шаңырақ, «Қазақстан» жазуы






6.Дұрыс-Бұрыс ойыны

Қазір, сендермен «Дұрыс-Бұрыс» ойынын ойнаймыз.

Сендерге тақтадан сөйлемдер көрсетіледі сөйлемді оқып, дұрыс болса дұрыс орындығына отырасыңдар, бұрыс болса бұрыс орындығына отырасыңдар.



Тапсырмалар:

  1. Менің Отаным –Қазақстан.

  2. Қазақстан кішкентай мемлекет.

  3. Қазақстан астанасы-Астана.

  4. Мен Астанада тұрамын.

  5. Мен үшінші сыныпта оқимын.

  6. Мен он сегізінші мектепте оқимын.




  1. «Көңілді лото» ойыны

Әр оқушыға суреттері бар кеспе қағаздар беріледі. Конверттегі көптік жалғауларды әр суретке қою керек.

-дұрыс орындауға тырысады.

  1. Сиқырлы сандық

Сандықтан асық алып санын қазақша атап, сөздердің аудармасын айтамыз.

Сөздер:


  1. Государство

  2. Город

  3. Флаг

  4. Герб

  5. Гимн

  6. Родина

  7. Президент

  8. Символы

  9. независимость

Сөздердің аудармасын айтады.


9.Қызықты текшелер

Әр топқа сұрақтар беріледі. Әр дұрыс жауапқа фишкалар беріледі.

Сұрақтар:

1.Сенің Отаның қалай аталады?

2.Қазақстан қандай мемлекет?

3.Қазақстан елбасы кім?

4.Қазақстан Республикасының рәміздерін ата

5.Қазақстан Республикасының астанасы қай қала?

6.Сен қай қалада тұрасың?

7.Өскемен қандай қала?

8.Әнұран сөзін жазған кім?

9.Әнұранның әнін кім жазды?

10. «Символы» сөзі қалай аударылады



Сұрақты оқып жауап береді.

8.Қорытындылау

Тест тапсырмасын орындау

1.Қазақстан қандай мемлекет?

А) Тәуелсіз

В) Кішкентай

С) мемлекет



2.Рәмізді көрсет.

А) Отан


В) жұлдыз

С) елтаңба



3.Мемлекеттік тілді көрсет.

А) Орыс тілі

В) Қазақ тілі

С) Ағылшын тілі



4.Әнұранның әнін жазған кім?

А) Нұрсұлтан Назарбаев

В) Шәмші Қалдаяқов

С) Шота Уалиханов




Ойланып жазады.

Бір-бірімен дәптерлерін ауыстырып тексереді.



7.Бағалау

Сабақ барысында қатысқандарына қарай фишка таратамын.

Фишкаларын санайды

9.Рефлексия

Сабақ барысында қандай көңіл күйде болдыңдар көрсетеміз.

Смайликтер арқылы

Күтілетін нәтиже:

Біледі: Мұғалімнің ым-ишара(жесты) арқылы қазақша сөйлегенін түсінеді



Үйренеді:Қысқаша сұрақтарға жауап беруді

Игереді: әнұран, ту, елтаңба
Каталог: uploads -> doc -> 0860
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0860 -> Сабақтың тақырыбы: І тарау. Натурал сандар және нөл. Натурал сандар қатары. Натурал сандардың оқылуы және жазылуы
0860 -> Сабақтың тақырыбы: Сенім. Сабақтың мақсаты: Оқушылардың сенімді қарым қатынас жасау туралы түсініктерін кеңейту
0860 -> Әулиекөл ауданы әкімдігінің білім бөлімінің Аққұдық негізгі мектебі мм
0860 -> Үй тапсырмасы. «Көңіл құсы құйқылжыр шартарапқа» өлеңі
0860 -> 2 М.Әуезовтің өмір жолы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет