Мәтін мазмұнын түсініп оқуға,сөйлем соңында тыныс белгілерін дұрыс қоя білуге үйрену



Дата26.08.2017
өлшемі35,62 Kb.
#27880

Пәні:

Ана тілі

Тақырыбы:

Ұзынсары

Мақсаты:

Мәтін мазмұнын түсініп оқуға,сөйлем соңында тыныс белгілерін дұрыс қоя білуге үйрену.

Күтілетін нәтиже:

А) Мәтінді оқиды мазмұнын баяндайды.

В)Сөйлем соңында тыныс белгілерін дұрыс қояды.

С) Сөйлем түрлерін ажыратады, салыстырады, тұжырым жасайды.


Әдісі:

Кеңейтілген сұрақтар;Пазлы әдісімен топқа бөлу, «Ақылдының алты қалпағы», «Миға шабуыл»

Көрнекілігі:

Ресурс парағы, интербелсенді тақта,түрлі түсті бояулар және түрлі түсті қағаз-дар,түрлі түсті алты қалпақ,бей-небаян,түрлі түсті қағаздан жасалған баға-лау парақтары

Барысы:

Сабақтың кезеңдері



Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

І.Кіріспе

Ұйымдастыру бөлімі



Психологиялық дайындық

  1. Қайырлы таң досым
    Қайырлы күн болсын
    Жеті күннің әр кезі
    Сәттілікке толсын
    Біздің алар бағамыз, кілең бестік болсын!

  2. Топқа бөлу

1.Ұлттық ойындар

2.Ұлттық тағамдар

3.Ұлттық киімдер

4.Ұлттық салт-дәстүрлер



  1. Психологиялық тренингке қатысады.

  2. Ұлттық ойындар,ұлттық тағамдар,ұлттық киімдер,ұлттық салт-дәстүрлер атаулары арқылы топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын тексеру

«Ақылдың алты қалпағы»

Алты қалпақтың әрқайсысы ойлаудың түрлі элементтерін, аспектілерін білдіреді.Оқу-шыларға қалпақ беріледі,осы қалпақтың түсіне сәйкес келетін шекте жүргізу сұралады.Сынып топтарға бөлі-ніп, бір топқа бір түсті қалпақ бе-ріледі. Мұғалім әңгімені жүргізеді.



Ақ қалпақ

Қызыл қалпақ

Қара қалпақ

Сары қалпақ

Жасыл қалпақ

Көк қалпақ-оқушылар қалпақтың түсіне қарай әрекететеді.



ІІ.Тұсаукесер

Қызығушылығын ояту




«Тікелей радиоэфир» әдісі.Мен «Балапан» арнасының жүргізуші-сі боламын және менімен тікелей эфирге шығатын 4 көмекші оқушыны таңдаймын.Тақырып «Қазақ халқының салт-дәстүрлері және сөйлем түрлері».

Оқушылар 4 көмекшіге тақырыпқа байланысты білгісі келетін нәрселерін сұрақ етіп қоюды ұсынады.

ІІІ.Негізгі бөлім

Мағынаны тану



Оқушыларға сабақтың мақсатын хабарлау

«Екі жұлдыз,бір тілек» бағалау






Оқулықпен жұмыс

Оқулықтағы баған түрінде берілген буындар мен сөздерді оқытып, сөздерді тұтас оқыту.
- Сағат, сабын сөздерін буынға бөлу
- Сөздерді оқып беру

Ас рас лас аса аша ала со сор сол шала сала арша Сара Шара Шора

Са-ғат, са – бын



Сергіту сәті

1,2,3 қарлығаш боп ұш

4,5,6 қарлығаш боп қалқы

7,8,9,10 қарлығаш боп қон

(2 рет қайталау)



Оқушылар қимылмен көрсетеді

Дәптермен жұмыс

Дәптерімізді ашайық
Салақтықтан қашайық
Қолға қалам алайық
Көркем етіп жазайық
Жазу дәптерінің 27-бетіндегі С с әрпіне байланысты қолдың еркін жазуына арналған жаттығу жұмыстары жүргізіледі. С әрпінің кіші жазба түріне және буындарға арналған жұмыс түрлері орындалады.

Оқушылар жазба жұмыстарын орындайды.

Қорытынды

Бүгін сабақта қандай дыбыспен таныстық?

Сс дыбысы қандай дыбыс?


Сс дыбысына сөздер ойлаңдар
Сабақ сөзіне сөйлем құрастыр

С дыбысымен
Дауыссыз дыбыс

Сақа, сақина,сабақ

Бүгін 5 сабақ болады.


Бағалау

Мадақтау, бағалау.




Үйге тапсырма

30 бет буындар мен сөздерді оқу

27 бет жазу






Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет