Пән: Сауат ашу 3-бөлім:«Менің отбасым және достарым» Тақырыбы: «Достық» Дд дыбысы мен әрпі



бет1/2
Дата13.02.2017
өлшемі337,07 Kb.
#9101
  1   2

Пән: Сауат ашу

3-бөлім:«Менің отбасым және достарым»

Тақырыбы: «Достық »

Дд дыбысы мен әрпі


Күні: 14.11.16ж

Мұғалімнің аты-жөні: Темирбаева Н.З.

Сынып: 1

Қатысқандар саны: 20

Қатыспағандар саны:0

Оқу мақсаттары:

1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрып айту (мұғалімнің көмегімен)

1.1.5.2 Диалогке қатыса отырып, өзгенің пікірін тыңдау және сыйлау, өз пікірін дұрыс жеткізу

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру


Сабақтың критерийлері:

Барлық оқушылар білу керек:

Қққто


Оқу түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану

Көпшілігі:

Жазу жолын , жол аралық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап , әріп элементтерін жазу.

Кейбір оқушылар:

Кейіпкердің әрекетіне байланыс өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіреді.(ұнайды, ұнамайды)

Жоспары'>Алдыңғы сабақта:

Табиғат қамқоршысы боламыз

Жоспары

Жоспар

ланған

уақыты

Жоспарланған жұмыстар

Ресурстар

Кіріспе бөлім

Негізгі


бөлім


Ұйымдастыру кезеңі.

(М.К) «Досым» Досыңның есімін атап, ол жөнінде не білетініңді әңгімеле.

Қандай ойындарды ұнатасыңдар?

Достық туралы мақалды тыңдату, ойларын айтқызу.

Сабақтың ережелерін еске түсірейік!

Сабақта бір – бірімізді тыңдаймыз.

Біреудің айтқанын қайталамаймыз.

Уақытты босқа өткізбейміз.

Сабаққа белсене қатысамыз.

(Ұ) Достықтың үзілуі және достасу туралы анимация немесе қысқа фильмнің бірінші бөлімін көрсету.

Фильмнің мазмұны мен кейіпкерлерін талқылау.

Кейіпкер, мазмұн, оқиға сөздерін қолдану, әрі қарай оқиғаны болжау.



«Қошқар мен теке» мультфильмін көрсету

Мультфильм бойынша сұрақтар қоя отыра жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

Мультфильмнен нені ұнаттың?

Қай кейіпкер саған ұнады?

Қошқар мен текенің достығы қандай болды?

Сенің ойыңша достар қандай болуы керек?

Оқушылардың пікірін тыңдау.

Жұпта мультфильмдегі басты кейіпкерлерді анықтап,

оларды сипаттайтын сөздерге мысал келтіреді.

Қошқар-....................

Теке-........................

Топтық жұмыс. (топта төрт оқушы отырады) Әр оқушы «Достық» дегенміз не деген сұраққа өз түсініктерін жазады. Бір- бірінің жазған сөздерін оқып, ортаға ортақ сөйлем жазады. Жазғандарын сынып алдында оқып,қорғайды.


1 2

3 4



Мультфильм мазмұны бойынша диалогқа қатысады.

Үлгі:

  • Қошқар мен теке қандай отбасында тұрды?

  • Олар неге басқа жаққа кеткісі келді?

  • Сен олардың орнында болсаң не істер едің?

Мұғалім: Мультфильмдегі жануарларға сендер қандай ақыл бересіңдер?

-Оқушылардың ойларын тыңдау.

Жарайсыңдар, балалар, сендер ақылды, адал дос екенсіңдер.Ендеше бір- бірімізге достық қарым -қатынас және жақсы көңіл- күй орнатайық.

Достық сөзі қандай дыбыстан басталып тұр?

Дос сөзін үш тілде айтқызу.


Каталог: 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Сабақтардың барлық түрін өткізуде жоғары әдістемелік деңгейін қамтамасыз ету
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет