Сабақ: 4 Тақырыбы: Әріпті өрнек Күні: 05. 09. 2016ж



Дата01.04.2017
өлшемі67,09 Kb.
#13181
түріСабақ

Қызылорда облысы, Қазалы ауданы, Байқожа бекетіндегі №258 негізгі мектебіндегі Бастауыш сынып мұғалімі Ж.Қалымбеттің қысқа мерзімді жоспары


Пәні: Математика

Мектеп: № 258 негізгі мектеп

Сабақ: 4

Тақырыбы: Әріпті өрнек

Күні: 05.09.2016ж

Мұғалімнің аты-жөні: Қалымбет Жамал Сейілқызы

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

1.2.1.1.Санды және әріпті өрнектерді ажырата білу және оқу

1.2.1.2.Әріпті символдардың берілген мәні бойынша бір әрпі бар өрнектің мәнін табу



Бағалау критерийлері

1.Барлық оқушылар орындай алады:

Әріп белгісіз сан екенін біледі

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Әріпті белгісіз санның орынына қолданып, өрнек құрастырады

Оқушыларыдың кейбірі:

Әріпті өрнектің мәнін таба алады



Тілдік мақсаттар

Оқушылар: белгісіз санды табады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: білдіреді, көрсетеді, санды өрнек, әріпті өрнек, күрке, топтап санау.

Талқылауға арналған сұрақтар: Әріпті өрнекті қалай құрастырады?

Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?:

Неліктен әріпті өрнек деп аталған?



Алдыңғы оқу

Санды өрнек туралы түсінігі бар, мәнін табуды біледі.

Жоспар

Жоспарланған жаттығулар және топқа бөлу (әріптер мен сандарды тастау арқылы топқа бөлу)

Басы



3 минут

Қызығушылығын ояту

«Сиқырлы қорапша» әдісі арқылы тауық ойыншықтарлы пайдаланып санды, әріпті өрнекті құрастыру.

Белгісіз санды қалай белгілеуге болады?


Оқыту ресурстары


Ортасы


3 минут


10 минут

10 минут


7 минут

Түрткі сұрақ

Аталарың мен әжелеріңнің ауылына қай мезгілде барасыздар?



Сынама сұрақ

Ата мен әженің ауласында қандай үй құстары бар деп ойлайсыздар?



Қайта бағыттау сүрағы

Әженің тауықтары қанша болады деп ойлайсыңдар?

Аулада бес тауық болса, күрке ішінде қанша тауық болуы мүмкін?
Саяхат жасайық!

Топтық жұмыс :№ 1 тапсырма

1-топ: Сурет бойынша әңгіме құрастыр

2- топ: Егер күркенің ішінде тауық болса, әженің тауығы қанша? Әріпті өрнек құрастыр5; а-5)

3- топ: Әріпті өрнектің мәнін тап

а

5

10

15

а+5










а-5










Бағалау: геометриялық фигуралар арқылы:

Ұжымдық жұмыс: №2 тапсырма


  1. Қойларды ондықтармен топтап санау;

  2. Өрнек құрастыру;

  3. Өрнектің мәнін табу

в+30; в=10, 20, 60

10+30= 20+30= 60+30=


Бағалау: «Жұлдыздар шоғыры» әдісі арқылы (шоқ жұлдыз, жұп жұлдыз, тақ жұлдыз)
Жұптық жұмыс: № 3 тапсырма

Геометриялық қиынды фигуралардан құрақ көрпе құрастыр



Бағалау: бағдаршам арқылы

Қима әріптер, цифрлар, қорап, ойыншық тауықтар

Геометриялық фигуралар

Суреттер


Жұлдыздар


Соңы


3 мин



Жеке жұмыс:

Семантикалық картамен жұмыс

Өрнектер

Әріпті өрнек

Санды өрнек

а+5







4+3







7+2







a-5








Бағалау: смайлик (жұлдызша) арқылы бағалау

Үлестірмелі кестелер



Қосымша ақпарат

Саралау сіз қосымша көмек беруді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?



Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтағы байланыс

Қайта бағыттау жұмыстары арқылы;

АКТ арқылы.

Қосымша логикаға негізделген тапсырмаларды орындату.


Бағалау. Оқушылар топ ішінде бірін-бірі бағалайды:

А) геометриялық фигуралар арқылы;

Ә) бағдарашам арқылы;

«Жұлдыздар шоғыры»



Дүниетану, әдебиеттік оқу, еңбекке баулу




Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Қандай екі нәрсе табысты болды?

1.

2.



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да оқуды ескеріңіз)?

1.

2.



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі бағытымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Дәріс №1 Тақырыбы: Саясаттану ғылым және оқу пәні ретінде
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Қазақстанның ірі мемлекет қайраткері, ұлт жанашыры, ел қамқоры, халқымыздың біртуар перзенті
2016 -> Сабақтың тақырыбы Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев Туған тілім. Дихан Әбілов Жалпы мақсаты
2016 -> «Алаштану негіздері» таңдау курсы Түсінік хат «Алаштану негіздері»
2016 -> Сабақтың атауы Н.Әлімқұлов Қоңырау Мақсаты
2016 -> Силлабус Пән: Педагогика тарихы Курс: 4 Мамандық: 5В010200 «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» Кредит саны: 2 Экзамен: 7 семестр Семей-2015 «Педагогика тарихы»
2016 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі
2016 -> Сабақтың атауы Бейнелеу өнерінің түрлері Сілтеме Сабақтың жабдығы
2016 -> Сабақтың тақырыбы: Менің Отаным Қазақстан


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет