САБАҚ: №66
|
Күні:17.02.17.
|
СЫНЫП:8
|
Мектеп: №13
А. Навои атындағы ЖОМ
|
Сабақтың тақырыбы:
Мезгіл бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлем
|
Мұғалімнің есімі: Абдижалилова Феруза
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
Мезгіл бағыныңқы сабақтастың ережесі мен жасалу жолын ұғыну
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
• Мезгіл бағыныңқы сабақтастың ережесін біледі
|
Оқушылардың басым бөлігі:
• Мезгіл бағыныңқы сабақтастың жасалу жолын біліп,оған сөйлем құрай алады
|
Кейбір оқушылар:
Өз бетінше мезгіл бағыныңқы сабақтастың қалай жасалып тұрғанын талдап,анықтай алады
|
Тілдік мақсат
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Бағыныңқы сөйлем,басыңқы сөйлем,сабақтас құрмалас,салалас құрмалас,тиянақты,тиянақсыз
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар: Мезгіл бағыныңқы сабақтас пен қарсылықты бағыныңқы сабақтас сөйлемдердің айырмашылығы неде? Қандай ұқсастықтары бар?
|
Жазылым бойынша: 305-жаттығуды орындау
|
Алдыңғы тақырып
|
Қарсылықты бағыныңқылы сабақтас туралы түсінік
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы
2-минут
3-минут
5-минут
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық. Оқушылар қасындағы оқушыны бір затқа жақсы жағынан теңейді.
Оқушылар «Шырмауық» әдісімен құрмалас сөйлем тақырыбына ережелер айтады. Оқушылар құрмалас сөйлемдерден ережелер айтып, шырмауық жасайды. Ұтымды, мазмұнды жауаптарды қолдап отырамын.
Оқушылар топтарға бөлінеді. Оқушыларды етіс түрлері арқылы топтарға бөлемін.
Берілген тапсырманы топтасып талқылап, жауап береді.
Тапсырма критерийі:
грамматикалық сауаттылығы,(2 балл)
сыни тұрғыдан ойланып дұрыс жауапты таңдай алу,(2 балл)
мазмұнды мәтін құрай білу, (2 балл)
қарсылықты бағыныңқы сабақтас тақырыбын меңгеруі.(1балл)
|
Тірек сызба
СТО
|
Ортасы
10-минут
10-минут
|
Мезгіл бағыныңқы сабақтастың жасалуын талдау.
«Мезгіл бағыныңқы сабақтас» туралы жаңа тақырыпқа байланысты «Аквариум» әдісіне қатысты тапсырмалар
Оқулықта берілген жаттығуларды орындау.
Жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз беттерінше дайындық жасайды.
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту.Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады
«Кім жылдам» әдісі ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру, сол арқылы топпен жарыс ұйымдастыру
Әр топ сұраққа жауап береді
Тапсырма критерийі:
грамматикалық сауаттылығы,(3 балл)
сыни тұрғыдан ойланып дұрыс жауапты айта алуы,(2 балл)
мезгіл бағыныңқы сабақтас тақырыбын меңгеруі.(1балл)
уақытты үнемді пайдаланып мысал іздей алуы, (1 балл)
|
Оқулық
Сұрақ-тапсырмалар
СТО
|
Аяқталуы
3-минут
7-минут
5-минут
Үйге тапсырма
Кері байланыс
|
«Балапандар биі» атты жаттығу арқылы оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау,ноутбуктегі бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.
«Сандар сөйлейді» әдісімен жұмыс жасау
Оқушылар берілген санға сәйкес ереже айтады.
Тапсырма критерийі:
грамматикалық сауаттылығы,(3 балл)
сыни тұрғыдан ойланып дұрыс жауапты айта алуы,(2 балл)
мезгіл бағыныңқы сабақтас тақырыбын меңгеруі.(1балл)
308-жаттығуды орындау, тақырып бойынша түсінік айту
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып,стикерді толтырады
|
АКТ
сандар
Үлестірмелер
|
Рефлексия:
-Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
|
-Бүгін оқушылар не білді?
|
-Сыныптағы ахуал қандай болды?
|
-Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма?
|
-Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
|
-Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?
|