Сабақ 8-сынып Сутегінің химиялық қасиеттері



Дата28.06.2017
өлшемі45,01 Kb.
#20226
түріСабақ
Ақсу қаласының дарынды балаларға арналған

мамандандырылған гимназиясы



Ашық сабақ

8-сынып
Сутегінің

химиялық қасиеттері.

Өткізген химия пәнінің мұғалімі:



Карагатеев Даурен Амиргалиевич

2012 – 2013 оқу жылы



Сабақ тақырыбы:Сутегінің химиялық қасиеттері
Сабақ мақсаты: Сутектің физикалықжәне химиялық қасиеттерін оқып – үйрену сутектің қолданылуын еске сақтау арқылы реакция теңдеулерін құра білу дағдысын дамытып, қышқылдар, тұздар жайлы білім қалыптастыру. Оқулықпен жұмыс істеу кезіндегі тақырыптағы басты мәселені анықтап , ойлау қабілетін дамыту.

Сабақтың түрі : аралас сабақ

Сабақ барысы : І. үй тапсырмасын қайталау

ІІ. Жаңа сабақты меңгерту кезеңі: а) оқулықпен жұмыс (сен маған, мен саған )сұрақ-жауап),

ә) семантикалық картаны толтыру,

б) Венн диаграммасын толтыру,

в) Есептер шығару . Химиялық диктант жазу.

ІІІ. Рефлексия . Тест тапсырмаларын орындау.Тақырыпқа байланысты ауызша сұрақтар

ІҮ. Бағалау . Үйге тапсырма беру


Мақсаты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Тапсырмалар жүйесі

Күтілетін нәтиже

білімділік





Венгрвордты шешу арқылы жаңа тақырыпты тапқызып , сабақтың мақсатын қойғызу

«Ой қозғау» стратегиясы арқылы

Венгрвордты шешеді



Интербелсенді тақтада берілген

Венгрворд.

Сутегін ашқан ғалым?

Гидрогениум латынша нені білдіреді?

Өнеркәсіпте алынуы?

Лабораторияда алынуы?




Ынтасы, қызығушылығы артады

түсіндіру





Сабақтың жоспарымен таныстыру . Топтарға тапсырма беру.


Оқушы сабақтың жоспарымен танысады

Интербелсенді тақтада жоспар жазулы тұрады.

1.Оқулықпен жұмыс

2. Семант-лық карта

3. Венн диаграммасы

4. Есептер шығару

5. Тест тапс-ры



Танымпаздық іс-әрекеті , ойлау белсенділігі, тапқырлығы артады

пайдалану




.Химиялық қасиеттері түсіндіріледі


Оқулықты және периодтық жүйені қолдану

Кестемен жұмыс Aktiv

Студиямен салыстырады



Оқушы ның дербестігі өз-өзіне сезім қалыпта сады

талдау



Тапсырмалар: Сутегінің фи

зикалық және химиялық қасиеттері, қолданылуы



Оқушыларға барлық топтарға бірдей тапсырмалар беріледі. Сутегі иіссіз,дәмсіз, түссіз газ. Ауадан жеңіл газ. Сутегі бейметалдармен S, CI2, O2

H2+S=H2S

Н2 +СІ2= 2HCI

қыздырғанда белсенді мет-мен Са,Na-мен әрекеттеседі

Са +Н2= CaH2


Топпен жұмыс, таратпа қағаздарымен, жұмыс, оқулықпен жұмыс

Өзін топта ұстай білу, өз өйын өзгенің ойымен салыстыру . Толықтыру дағдысын қалыптастыру.

пайымдау



Тақырыпқа байланысты есептер шығару

Химиялық диктант

Тест тапсырмалары


Химиялық диктант орындайды.

Есептер жинағынан № 2-76, № 2-77

Тест тапсырмаларына жауап береді (10с)


Топпен жұмыс, жұппен жұмыс

Жеке дара жұмыс



Өз білімін бағалауға дағдыланады




Бағалау парағы арқылы бағаланады

Үйге тапсырма беріледі №32 тақ.,86-87 бет1-9жат.,









Алған білімін пайдалануға дағдыланады

Каталог: files -> blogs
blogs -> Тақырыбы: Ленинград қорғанысы Мақсаты: Білімдік
blogs -> Программа по предмету «Русский язык»
blogs -> Сабақ түрі : Аралас сабақ Әдіс-тәсілдері : баяндау, түсіндіру, сұрақ-жауап, ой туғызу, қызығушылығын ояту,топпен жұмыс
blogs -> «Мұрагер»» бағдарламасы жайлы
blogs -> Негізгі орта білім беру деңгейінің «Өнер» білім саласы пәндерінің
blogs -> Оқу жылында Қазақстан Республикасының жалпы орта білім беретін ұйымдарында ғылым негіздерін оқытудың ерекшеліктері туралы
blogs -> Национальная академия образования им. Ы. Алтынсарина
blogs -> Бастауыш білім беру деңгейінің «Өнер» білім саласы бойынша
blogs -> Сабақ тақырыбы: Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа»
blogs -> Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет