Сабақ жоспары Күні: 19. 01. 2018ж Пәні: Қазақ әдебиеті



Дата12.11.2019
өлшемі19,23 Kb.
#51631
түріСабақ
Байланысты:
1547225206 (1)
бағалау критерийлері (1), ұлы дала, 1 Қазақтың халықтық географиялық терминдері, !12-ОШ БЖБ Информатика 8-сын қаз, 1 ОШ СОЧ Физика 9 класс каз, Ағылшын тілінен үздік сабақ жоспары үлгісі
«Бекітемін»_______________________

Оқу ісінің меңгерушісі Е.Байдрахманов
Сабақ жоспары

Күні:

19.01.2018ж

Пәні:

Қазақ әдебиеті

Сыныбы:

9 «Б»

Тақырыбы:

ХІХ ғасыр әдебиеті. ХІХ ғасырдағы қазақ елінің тарихи-әлеуметтік жағдайларына сипаттама. Нысанбай жыраудың өмірі мен жыраулық өнері. 
«Кенесары - Наурызбай» дастаны (1- сағаты) 

Пән мұғалімі:

Ж.Қаналиева

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы . ; ХІХ ғасырдағы қазақ елінің тарихи-әлеуметтік жағдайлары жайлы біледі, Нысанбай жыраудың өмірі мен шығармашылығымен танысады дастанның тақырыбы мен идеясын түсінеді;

Көпшілігі : дастанға композициялық талдау жасайды,негізгі мәліметтерді іріктеп сипаттайды.

Жекелеген оқушылар : ақпарат туралы өз түсінігін қадағалай алады;


Оқу мақсаты

«Кенесары –Наурызбай» дастаны арқылы ХІХ ғасырдағы тарихи-әлеуметтік жағдайға сипаттама беру







Тілдік мақсат

Тыңдалым және айтылым дағдылары арқылы оқушылар өз ойларын еркін айтады.


Сабақ барысы


Кезеңдер

Уақыт

Мұғалім не істейді?

Оқушылар не істейді?

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2мин

1. Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасу


Оқушылар сергіту сәтін жасап, санамақ арқылы үш топқа бөлінеді

Мақтау, мадақтау

Үлестірме қима қағаздар, стикерлер

Сөйлеу

3 мин

Сәйкестендіру кестесі арқылы үйге берілген тапсырманы тексереді.


Оқушылар кестені толтырады, үйге берілген тапсырманы орындайды

Дайын үлгі арқылы




Ой қозғау

3мин


  1. ВИДЕО көрсетіледі.

  2. Мұғалім тарапынан оқушыларға ашық сұрақтар қойылады.



Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын болжайды, мұғалімнің қойған ашық сұрақтарға жауап береді


Мақтау, мадақтау



Суреттер, қима қағаздар, тақта, бор

Іс-әрекет



Жаңа сабақ.

1.Үлестірмелі тапсырмалар.

1-топ композициялық талдау жасайды

2-топ Т ұлғалармен жұмыс/ автор мен басты кейіпкерлерге сипаттама береді/.

3-топ «Қалай ойлайсың?» сұрақтар қояды

ІІ. Ой толғау /шығармашылық жұмыс//жеке жұмыс /


«Туады ерлер ел үшін»


Берілген таратпа материалды топта оқиды, жұптасып талқылайды. Оқушылар топта рөлдерге бөлініп, берілген тапсырманы өздігінен орындайды.

Оқушылар ойларын жүйелі жеткізуге тырысады


/

Бағалау парақшасы арқылы


Бағыттау парақтары, оқулық, тақта, бор

Рефлексия

4мин

«Шығу парағы»

  • Бүгін не үйрендіңіз?

  • Сабақ бойынша қандай сұрақтарыңыз бар?

  • Келесі сабақта қандай мәселелерге аса назар аудару қажет?

Бүгінгі өтілген сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді

Өзін-өзі бағалау

Стикерлер, бағалау парағы

Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар

Не сәтті болды?




Не сәтті болмады?




Нені жақсартуға болады?




Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым?

Нені өзгертуге болады?








Мұғалім тарапынан қойылатын сұрақтар:

  1. Не себепті Кенесары-Наурызбай дастаның тарихтан алып тастады?

Жауап: Кеңес өкіметінің саясаты

  1. Аумалы-төкпелі заманды басынан өткерген қандай жырауларды білесіздер?

Жауап: Д.Бабатайұлы, Шортанбай Қанайұлы,М.Мөңкеұлы.

  1. Дастан неліктен «Кенесары-Наурызбай» деп аталады?

Жауап:Кене тархи тұлға,ұлт-азаттық көтерілісші,қазақ хандығын біріктіріп,отарлау саясанына қарсы болған

  1. Кене ханның саясатының мақсаты?

Жауап: қазақ хандығын қайта қалпына келтіру.

  1. Кенесары ханның қазақ тарихындағы орны қандай?


Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Сәйкестендіру кестесі

0 – 9

Әр қайсысы -1 ұпай

Топтық жұмыс

/композициялық талдау/


  1. Құрылымының сақталуы- 1 ұпай

  2. Әдеби-теориялық ұғымды табу - 1ұпай

Ой толғау

1)Өзіндік пікір – 1 ұпай

2) дәлел – 1ұпай

3) өз пікіріңізді айғақтайтын мысал – 1 ұпай

4) Қорытынды ой-1 ұпай

Жалпы ұпай саны

15 -13 ұпай

«5»
















































Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет