Сабақ жоспары Сабақ: Мектеп: Тараз қаласы №9 мектеп Күні: 04. 2016



Дата08.09.2017
өлшемі102,25 Kb.
#30402
түріСабақ
Жамбыл облысы, Тараз қ., №9 орта мектебі,

Ашметова Анар Джанабаевна

бастауыш сынып мұғалімі


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары


Сабақ:

Мектеп: Тараз қаласы № 9 мектеп

Күні: 6.04.2016

Мұғалімнің аты: Ашметова Анар Жаңабайқызы

Сынып: 1 сынып (1 тоқсан)

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Ортақ т. Өзім туралы. Бөлімше. Геометриялық фигуралар.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.3.1.1. Заттарды формасына, өлшеміне, түсіне, материалына және т.б. қарап ажырату және салыстыру.

Бағалау критерийлері

1. Оқушылар геометриялық фигураларды атайды.

2. Геометриялық фигураларды өлшеміне, түсіне байланысты ажыратады.

Дескрипторлар

1. Оқушылар геометриялық фигураларды атай алады.

2. Геометриялық фигуралардың өлшемін, түсін, материалын ажырата алады.




Тілдік мақсат


Геометриялық фигураларды өлшеміне формасына түріне қарай ажыратады, дәлелдей алады.

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: үш тілдік саясат. Геометриялық фигуралар, үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

Талқылауға арналған сұрақтар: Қандай геометриялық фигураларды білеміз?

Фигуралардың қандай ортақ белгілері бар?

Сынып бөлмесінде фигураға ұқсас заттар бар ма?


Не себепті......деп ойлайсыз?

Не себепті біз бұл заттарды геометриялық фигураларға ұқсаттық қалай ойлайсыздар?



Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс - тамаша

Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі. Түсіндім, көмек керек , түсінбедім.

Алдынғы оқу:

Үй тапсырмасын сұрау.



Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

ресурстар


Басы



Ұйымдастыру кезеңі (Сыныпты топқа бөлу).

Сергіту сәті: Әрбір адам – туысым, досым, жұрағат,

Әрбір сабақ - үйрену, ұғу, ұлағат,

Әрбір ісім - тіршілік, тірек, адалдық,

Әрбір сөзім - шындық, бірлік, адамдық.

Миға шабуыл. Төртбұрышты үстелдің 1 бұрышын кесіп тастаса, қанша бұрыш қалады?


Бөлмеде 4 мысық бар. Әр мысықтың алдында 3 мысық отыр. Бөлмеде барлығы неше мысық бар?



Кері байланыс «Бағдаршам әдісі»



Геометриялық фигуралар сөз жұмбақ суреттер , ребус.


Ортасы



«Сиқырлы дорба» қоржындағы жасырылған геометриялық фигураларды сыртынан сипау арқылы анықтау.

Кері байланыс «Бағдаршам әдісі»



Фигуралардан түрлі жануарлар, үйдің заттарын тағы басқа бейнелерді құрастыру: «конструктор» тарату.


Жасалған заттардан қандай геометриялық фигураларды көріп тұрмыз?


Кері байланыс «Бағдаршам әдісі»

Заттарды топтарға қарай бөлуге болады ( қатты- жұмсақ, түстері, пішіні).


«Ойлан, көршіңмен бөліс әдісі» Интерактивті тақтада оқушыларға түрлі фигуралардың суреттері беріледі.Оқушылар олардың ерекшеліктері мен ұқсастықтарына қарай топтастырады.








Үйдің шатыры қандай фигураға ұқсайды

Күн қандай фигураға ұқсайды?

Жұлдыз қандай фигураға ұқсайды?

Кері байланыс «Бағдаршам әдісі»


Геометриялық фигуралар, доп, үшбұрыш, домалақ, куб, жұмсақ фигуралар, конструктор, сынып бөлмесіндегі заттар.

Соңы

1. Төртбұрышта неше қабырға бар?

Ұшбұрыштың неше бұрышы бар?

Төртбұрыштың неше төбесі бар?

Төрбұрыштың неше бұрышы бар?

Үшбұрыштың неше қабырғасы бар?

Қандай геометриялық фигураларды білесіңдер?
2. Венн диаграммасын толтыру


Ұқсастығы Айырмашылығы

Бүгін сабақ ұнады ма? (Ұнаса геометриялық фигураларды көрсету, қызыл ,сары , ,

жасыл
Кері байланыс «Бағдаршам әдісі»

1. Түсіндім

2. Көмек керек

3. Түсінбедім





Қосымша мәліметтер




Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Оқушының деңгейіне қарай тапсырмалар беру.



Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Топ басшысы бағалайды

Өзін-өзі бағалайды

Бағдаршам арқылы бағалайды



Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) жаратылыстану, әдебиет, қазақ тілі




Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Геометрилық фигураларды

2. Сабақ жақсы деңгейде өтті

3. Жоспарланған саралау жақсы деңгейде өтті

Деңгейіне қарай тапсырмалар берілді

Уақытты тиімді пайдаланды



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1.Ширату жаттығулар арқылы

Ұжымдық жұмыс

2.Кері байланыс.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1. Модель. 1 сынып ( резинкамен, қолмен, аяқпен) модельдеу.

3 сыныпқа логикалық тапсырма беруге болады.
2.Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?

1. Алға ілгерілеу ( оқушымен жұмыс)

2. Үдемелі оқу ( модельден шығады)

Әртүрлі ресурстар тиімді пайдалану арқылы алға қарай ілгерілеу білдіреді.



Модельдеу – 3Д картасымен жұмыс жасау.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет