Сабақ көрнекілігі: суреттер, сызбалар, интерактивті тақта Сабақтың түрі: Топтық жұмыс



бет1/11
Дата18.02.2017
өлшемі5,55 Mb.
#10357
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
Сабақ тақырыбы: Төрт түлік жырлары. Сиыр.

Сабақ мақсаты: Төрт түлік мал жайлы білімдері тереңдейді, жүйеленеді. Бірлесіп жұмыс жасайды, оқушы өз пікірін білдіреді, ойын дәлелдейді, өзгенің ойын тыңдай біледі.

Дамытушылық: Ой – өрісін, сөздік қорын байытады, мәнерлеп, түсініп оқиды, білім-білік дағдыларын дамытады

Тәрбиелік: Қазақ халқының өмірін төрт-түлік малмен байланыстыру, оқушыларды төрт түлікті құрметтеуге, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
Сабақ көрнекілігі: суреттер, сызбалар, интерактивті тақта

Сабақтың түрі: Топтық жұмыс.

Әдіс – тәсілдер: Ой қозғау, топтастыру, түсіндіру, ойын, талдау- жинақтау
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі

1. Балалардың сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару.

2. Қонақтармен сәлемдесу.

3.Психологиялық ахуал тудыру.

Қуанасың сен де,

Қуанамын мен де.

Қуанумыз бәріміз,

Арайлап атқан таңға.

II Үй тапсырмасы:

1.Эссе“Жылқы малының пайдасы”автор орындығында оқыту.

2. «Кубизм» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру.



2.Топқа бөліну. Қызығушылықты ояту:

І- топ:Қамбар ата

ІІ- топ:Шопан ата

ІІІ- топ:Ойсыл қара

Кіріспе

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбын шығару үшін әр топтардың алдарындағы қиындылардан мазайка құрастыру. Қандай сурет құрастырғадарын айтады.

-Олар бір сөзбен қалай атаймыз? Төрт түлікке нелер жатады? Қандай түлік жетіспейді?

-Сиыр


3. Жаңа сабақ. Ой толғаныс.

- Сиыр дегенде қандай ой келеді? Жеке жұмыс,жұппен жұмыс,топпен жұмыс.

-Оқушылардың ойларын тыңдау.

4. Мағынаны тану.Кітаппен жұмыс. 1«Сиыр» өлеңін мәнерлеп оқу 55-56 бет

Мүйізі айдай иілген,

Мұрнын көкке шүйірген. .

Керілген желін, сала емшек,

Сауғанда жаның сүйінген,

Ірімшік пенен құрт майы

Жегенде тілді үйірген.

2.Өлеңнің мағынасын ашу.

3.А.Өздігінен іштей оқыту. Б.Әр топтан 1оқушыға мәнерлеп оқыту.

5.Сергіту сә ті: Cute Froggy Dance. Қимыл-қозғалыс биі.

6. Топтық тапсырма:

1-топ-Сиырдың сүті мен етінен әзірленетін тағамдар.

2-топ-Жырға сүйеніп, сиырды сипаттау. Суретпен жұмыс.

3-топ- Сиыр терісінен жасалатын заттар.

Әр топ жеке жұмыс жасап, флипчартқа постер қорғайды. Ойлары тыңдалады.



7. Жұмбақ шешейік:

1.Екі айнасы бар,  2. Бүкір ағашқа қар жұқпас. (Сиырдың мүйізі)


Екі найзасы бар,
Төрт жаптырмағы бар,
Бір шыбыртқысы бар. (Сиыр)

8.Қосымша мәліметтермен таныстыру.
1. Сиыр жасына байланысты


жас төлі- бұзау 6 ай-торпақ 1жас- тайынша


1жас пен 2жас арасы- құнажын 2жас пен 3жас арасы -дөнежін


еркегін — бұқа, өгіз

2. Сүтті сиыр Етті сиыр

симменталь сиыры, алатау сиырыәулиеата сиыры, қазақтың ақбас сиыры,

қырдың қызыл сиыры, әулиекөл сиыры.



латыштың қызыл-қоңыр сиыры, т.б
3.


4.Көрмемен таныстыру: сүт, айран, ірімшік, май, құрт, қаймақ, йогурт

9.Кім жылдам? ойыны:
1-топ –Суреттерді сәйкестендір.

Каталог: 675E1C3CBBB6C3C7
675E1C3CBBB6C3C7 -> Еленовка орта мектебі әдістемелік жұмыс есебі. 2014-2015 оқу жылы Еленовка орта мектебі әдістемелік бірлестік тақырыбы: «Тұлғаны-бағдарлы оқыту-оқушылардың білімі мен тәрбие сапасын көтеру факторы»
675E1C3CBBB6C3C7 -> «Күлімде, Наурыз, күлімде!» Наурыз – праздник дружбы и добра! Наурыз – праздник мира и тепла! Пусть будет вечным этот день, Пришедший и унесённый на века!
675E1C3CBBB6C3C7 -> Еленовка орта мектебінің аға тәлімгерінің I жартыжылдықта атқарған жұмыс есебі 2015-2016 оқу жылы


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет