Сабақ мақсаты: Барлық оқушылар: Өз өлкенің жануарларың топтап жіктей алады



Дата08.11.2022
өлшемі37,58 Kb.
#157070
түріСабақ
Байланысты:
жарат 11.04.
РК 2, зебра, 1 аралық бақылау, 1 аралық бақылау, СОР ОШ информатика 11 класс ЕМН рус, СОР ОШ информатика 11 класс ЕМН рус, Мұғалім мамандықтың ерекшеліктері, Тәрбие жоспары, Қазақтың ұлттық бұйымдарының, Минай Нұрдігүл, РП ЛП практика 48 часов, Билет 11, Наурызбаева Д. А.Қазақ тілі БББ11-9 Емтихан материалдары

Бөлім:

Адам

Күні:

11.04.2022ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

Тайбупенова Айдана Маратовна

Сынып:4 А

Қатысқандар:8 Қатыспағандар:0

Тақырып:

Сенің өлкенде қандай жануарлар бар?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.2.2.6 Белгілі бір тіршілік ортасындағы қоректік тізбектің моделін құрастыру;

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар:Өз өлкенің жануарларың топтап жіктей алады.
Оқушылардың басым бөлігі: Жануарларды салыстырып, сұрақ құрастыра алады. Түрлі жануарлар қалай қоректенетінін біледі, өз өлкесіндегі мекен ететін жануарларды біледі.
Кейбір оқушылар:Қосымша ақпарат біледі, ойын толығыммен жеткізе алады.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі/өзін-өзі тексер

Психологиялық ахуал:
Өзімді жақсы көремін,
Сені де сыйлап жүремін.
Бүгін және үнемі
Тек жақсылық тілеймін,-деп оқушылар бір-біріне жақсылық тілеп сабағымды бастаймын.
«Мюссенберг» әдісі арқылы тақырыпқа шығу
УАРЛАЖАНР
-Иә,дұрыс бүгін біз жануарлар туралы яғни біздің өлкеде мекендейтін жануарлар туралы білетін боламыз.
Сабақтың мақсатын сұрау.

Мұғалімнен қайталау
Сұрақтарға жауап беру

«Ауызша» бағалау

Слайд



Жаңа білім

1.«Сұрақ-жауап» әдісі
Карта бойынша қай өлкеде қандай жануарлар мекендейтінің анықта.Өз өлкеңде қандай жануарлар мекендейді?


Дескриптор:
1.Картамен жұмыс жасай алады.
2.Қазақстанда мекендейтін жануарларды біледі
3.Өз өңірінде мекендейтін жануарларды біледі.


2. Өз өлкеңде мекендейтін бір жануар туралы таныстырылым жаса


Дескриптор:
1.Өз өлкеде қандай жануарлар бар екенін біледі.
2.Оны сипаттай алады.


3. «Ойлан» әдісі.
Біздің елімізде қысы қатал аймақтарын пингвиндер мекендей ала ма?

Дескриптор:




Жаңа ақпарат.Көртышқан туралы
4.«Тұжырымдамалық кесте»

Жануарлар/құрттар

Мекендейтін жерлері

Ерекшеліктері

Шұбалшаң







Құстар







Бақа







Көртышқан









Дескриптор:
1.Кестені дұрыс толтырады
2.Шұбалшаң туралы біледі
3.Құстар туралы біледі
4.Бақа туралы біледі.


Сергіту сәті:
Ым ишара арқылы жануарларды көрсету


5. «Домино » әдісі.
Өзінің жұптарына сұрақ қойып,жауап жазады.


Дескриптор:
1.Тақырып бойынша сұрақ құрастыра алады.
2.Сұраққа дұрыс жауап бере алады.
3.Ойларын пысықтай алады.


6.«Балық қаңқасы » әдісі.
Бір жағына қалаларды жазып , екінші жағына қандай жануарлар мекендейтінің жазады.
Дескриптор:
1.Бүгінгі тақырыптағы негізгі ойды жазады.
2.Тақырыпты қорытындылай алады.

Ізденеді

Сұрақтарға жауап беру


Сұрақтарға жауап береді.

Оқу

Кестені толтырады

Сұрақтар құрастырады


Сұраққа жауап береді


Ойың қорытындылайды

«Ауызша» бағалау

Слайд

Слайд

Кесте

Қима қағазы


Өрмекші

Кері байланыс

Үй жұмысы:
Өз өлкеңді мекендейтін бір жануар туралы таныстырылым жаса. Ізденіс жұмыстарын пайдалан.Кесте түрінде көрсет.
«Бас бармақ»арқылы бағалау.




«Бас бармақ»







Жануарлар:

Мекендейтін жерлері

Ерекшеліктері

Шұбалшаң







Құстар







Бақа







Көртышқан











Жануарлар:

Мекендейтін жерлері

Ерекшеліктері

Шұбалшаң







Құстар







Бақа







Көртышқан











Жануарлар:

Мекендейтін жерлері

Ерекшеліктері

Шұбалшаң







Құстар







Бақа







Көртышқан













Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет