Сабақ тақырыбы: Қазақ жазуының даму жолы. Елдік пен ерліктің ескерткіші Сабақтың түрі



бет1/3
Дата26.09.2022
өлшемі47,54 Kb.
#150835
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Елдік пен ерлік 2





Сабақ:

Мектеп: 70 ЖББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Спанкулова Н.А

Сынып: 9 « А», «Б», «В»

Катысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы:

Қазақ жазуының даму жолы.
Елдік пен ерліктің ескерткіші

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

9.1.1.1 тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені болжау.

Сабақ мақсаттары:

Мәтіндегі дәйексөздерді, фразаларды талқылайды.
Үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжайды.

Бағалау критерийлері:

Көтерілетін мәселені болжай алады.
Деректерді өз болжамдарына сай дәлелді қолдана алады.
Тақырыпқа қатысты дәйексөздер мен фразаларды анықтайды, талқылайды.

Тілдік мақсаттар :

Түркі халқы, көне түркі жазуы,руна жазуы.

Осыған дейін меңгерілген білім :




Дифференциация :

Оқушылардың барлығы: тақырып пен көтерілетін мәселені болжай алады.
Оқушылардың көбісі: фразалар мен дәйексөзерді анықтай алады.
Оқушылардың кейбірі: мәтіндегі дәйексөздер мен фразаларды талқылайды.

Пәнаралық байланыс:

Тарих, география

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Презентация, бейнематериал

Дереккөздер:

https://www.youtube.com/watch?v=GFphClfclLo
https://www.youtube.com/watch?v=3TOOa0CkmdI
Ғажайып туынды
Сен білесің бе?



Сабақтың барысы:

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

7 минут



Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқушылар назарын сабаққа аудару.

  • Сабақтың мақсатымен таныстыру.

  • «Капитан» ойыны бойынша топқа бөлу.

  • Рөлдерді анықтау.


Мағынаны тану

4 минут
6 минут

3 минут

12 минут

2 минут жазу 3 минут оқу



1-тапсырма.Тыңдалымалды тапсырма

  • Түркі халықтары туралы не білеміз? Что мы знаем о тюркских народах?

Түркі халықтарының жазуы қалай аталған? Как называется письменность тюркских народов?

Тыңдалым тапсырмасы
«Сен білесің бе?» атты бейнежазбаны дыбыссыз тамашалайды.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

  • Көрген бейнежазбадан нені аңғардыңдар?

  • Біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай болуы мүмкін?

  • Өз болжамдарыңды ұсынып көріңдер.

Оқушылар жұпта талдап, өз ойларымен бөлісіп, тақырыпты болжайды.Мұғалімнің көмегімен тақырыпты анықтайды.


2-тапсырма. Тыңдалымалды тапсырма. Күлтегін туралы не білесіңдер? Ол қай кезеңде өмір сүрген? Күлтегіннің ерлігі туралы естулерің бар ма? Сондай-ақ дәйексөз,фраза туралы мұғалім естеріне салып өтеді.
Тыңдалым кезіндегі тапсырма.
Оқушылар жұппен орындайды, бірі-фразаны,бірі дәйексөзді түртіп алады.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.Топтық жұмыс.
Топпен жұмыс





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет