Сабақ тақырыбы Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру



Дата07.02.2022
өлшемі0,81 Mb.
#89827
түріСабақ
Байланысты:
Сабақ 1 ҚМЖ Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Берикбаева М.Ч

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы

Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.2.3
көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;

Сабақ мақсаттары

Квадрат түбірдің қасиеттерін қолданып, көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу.

Бастапқы білім

Оқыту арысында материалды бейнелеу үшін презентация қолданылады.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет






Сабақтың басы
1 мин
9 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушымен амандасу, көңіл-күйін білу.
Оқушыныңң сабаққа дайындығын тексеру.Сабақтың тақырыбын және оқу мақсаттарын ұсыну. Үй тапсырмасын тексеру
Өткен сабақты қайталау
Оқушылармен бірге квадрат түбірдің қасиеттерін еске түсіру.



Керек емес санды тап









Сабақтың ортасы


Жаңа тақырыпты түсіндіру
өрнегін мысал қарастырып, түбір белгісінің алдында теріс сан тұрған жағдайда алгоритм тәртібін талқылау.
5 көбейткішінін түбір белгісінің астына алу арқылы түрлендіруге болады:

өрнегін, а < 0 болғанда, – а оң көбейткішін түбір белгісінің астына алу арқылы түрлендіруге болады:

2.Оқушыларға төмендегі формулаларды еске салу:




Берілген формулаларды көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығаруда қолдануын қарастырайық:
а)
Берілген өрнек болғанда мәні бар, онда

б)
Мына жағдайда өрнектің , болғанда мәні бар, бұдан:

в) , мұндағы c < 0

Есептер шығару


1. Көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына ал:
а) , где x < 0; б) ; в) ; г) .


2. Көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығар:
а) ; б) , где t < 0; в) ; г) .
3.

1 – 5 тапсырмаларда
көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығар

1. А. ; В. ; С. .


2. А. ; В. ; С. .


3. А. ; В. ; С. .


4. А. ; В. ; С. .
5. А. – 4; В. ; С. .


5. 5. А. – 4; В. ; С. .
А. – 4; В. ; С. .


4.Өрнекті ықшамдаңдар:
11) ; 12) ; 13) .


5.Есепте: 14) ; 15) .



Сабақтың соңы
2 мин



Қорытындылау
Үй жұмысы



для 8 класса. – М.: ИЛЕКСА, 2006




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Жұпта жұмыс жасау кеңес беруді қажет етеді.
Ол тапсырмаларды іске асыру үшін идеяларды ұсынуға мүмкіндік беру арқылы жоғары деңгейлі дағдыларды дамытуға болады

Слайдтта өзін-өзі бағалауды ұйымдастыруға арналған шешімдерді ұсынылады, сабақтың соңында мұғалім сабақ мақсатына қол жеткізу деңгейіне қатысты шешім қабылдау үшін оқушылардың жұмысымен дәптерлерін жинайды.

Іс әрекет түрлерін өзгерту

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың мақсаты/ оқытудың мақсаты шынайы болды ма?
Барлық оқушылар оқытудың мақсатына қол жеткізді ме? Егер жоқ болса, неліктен?
Сабақта деңгейлеп оқыту дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдерді сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Осы бөлімді сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы бағалау


Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?
1:
2:
Сабақты жетілдіруге не көмектесе алады (оқыту және оқу туралы ойлаңыз)?
1:


2:
Сабақ туралы немесе жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы сабақта не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару керек?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет