Сабақ тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу



Дата14.05.2022
өлшемі460,07 Kb.
#143174
түріСабақ
Байланысты:
1524676771 (1)
Мәдениет семиотикасы, Саба та ырыбы Білімді орытындылау, тияна тау П ні Математик, О у жылында 3-сыныпта «Цифрлы сауаттылы » о у п ні 2021 жылды , ‘-11-ƒ-2021 (ª § ¨ àăá), 1 нуска

Қысқа мерзімді жоспар 15.02.2018ж





Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:



Мектеп: «Болашақ» ном

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Оспанов С



Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы:

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.2.30 Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:
- Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі
Оқушылардың көпшілігі:
- Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады
Кейбір оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді күрделі жағдайлар үшін дұрыс орындайды

Бағалау критерийлері



Дағдылар

Бағалау критерийлері

Білу



Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі

Қолдану

Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады

Тілдік мақсаттар

Лексика және терминология:
Ондық бөлшек, натурал сан, бөлу
Пайдалы сөз тіркестері:
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін...
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлуді орындау үшін...

Құндылықтар

Сабақ барысында академиялық шыншылдық пен сыйласымдылыққа басты көңіл бөлініп, оқушылар арасында жақсы қарым-қатынас орнатуға, ынтымақтастық дағдысын қалыптастыруға, бағалауда сыни тұрғыдан қарауға бағытталады.

Пән аралық байланыстар

Сурет, технология, зоология.

АКТ қолдану дағдылары

Презентация, электронды оқулық

Бастапқы білім

Ондық бөлшек. Ондық бөлшектің оқылуы мен жазылуы және оларға қосу, алу, көбейту амалдарын қолдану

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланғанкезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақтың басы
3 минут

І. Ұйымдастыру сәті.
Топқа натурал сан, жай бөлшек, ондық бөлшек деп үш топқа бөлемін. «Асық лақтыру» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне асық лақтыра отырып, ондық бөлшектер айтады.
Үй тапсырмасын тексеру.
(мұғалім үйге берілген есепті оқушыларға дәптерлерін ауыстыру арқылы тексереді )
Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. Сабақ соңында оқушылар:
- Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі;
- Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады 


Сабақтың ортасы
12 минут

10 минут


10 минут

ІІ. :
Жаңа материалды игеру Мәселе туындайды, 5,7-ні (ондық бөлшек) 3-ке (натурал сан) қалай бөлеміз.
Сыныппен осы мәселені шешу үшін талқыға саламыз, бөлудің қандай әдістерін біледі және олардың қайсысын қолдануға болады.
Ондық бөлшекті натурал санға бөлуді, натурал сандарды бөлу сияқты бұрыштап бөлеміз.
Ондық бөлшекті натурал санға бөлудін, натурал санды натурал санға бөлуден қандай айырмашылығы бар екендігін анықтап, бүкіл сыныппен ережені алуға тырысамыз және презентациядағы 3 слайдты көрсетіп ондағы ережемен салыстырамыз.
2-мысал.2,45 : 7 = 0,35



Ондық бөлшекті натурал санға бөлу үшін:
1) Бөлшекті үтіріне қарамай сол санға бөлеміз;
2) Бөліндіге үтірді бөлінгіштін бүтін бөлігі біткен кезде қоямыз.
Егер бүтін бөлігі бөлгіштен кіші болса, онда бөлінді нөл бүтінмен басталады.
Жаңа тақырыпты ашу:



Жаңа материалды бекіту: топтық жұмыс


Қалыптастырушы бағалау ( Бағдаршам арқылы топтар бірін-бірі бағалайды)
Жұптық жұмыс:




Басбармақ арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды

Дағдылар

Бағалау критерийлері

Білу



Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі

Қолдану

Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады


Дорофеев, Петерсон «Математика 5 класс. Учебник. Часть 2



Сабақтың соңы
5 минут

Рефлексия. Жаңа білімді жүйелеу. Үй тапсырмасын беру.
Үйге тапсырма: № 686
Рефлексия:
1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен
2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін
3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ
4. Сабақ бойы мен ... / Шаршаған жоқпын; шаршадым
5. Менің көңіл күйім ... / Өте жақсы болды; нашар болды
6. Бүгінгі сабақ маған ... /Түсінікті болды; түсініксіз болды
/ Керекті сабақ; керексіз сабақ
/ Қызықты; қызықсыз болды




Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, саралау сабақтың жаңа материалды игеруде туындаған мәселені шешуде қолданылады.
Сыныппен осы мәселені шешу үшін талқыға салынады



Қалыптастырушы бағалауда оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағаланады

Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерініңтармақтары

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?



Тексерілді: 201 ж

1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен
2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін
3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ
4. Сабақ бойы мен ... / Шаршаған жоқпын; шаршадым
5. Менің көңіл күйім ... / Өте жақсы болды; нашар болды
6. Бүгінгі сабақ маған ... /Түсінікті болды; түсініксіз болды
/ Керекті сабақ; керексіз сабақ
/ Қызықты; қызықсыз болды
1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен
2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін
3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ
4. Сабақ бойы мен ... / Шаршаған жоқпын; шаршадым
5. Менің көңіл күйім ... / Өте жақсы болды; нашар болды
6. Бүгінгі сабақ маған ... /Түсінікті болды; түсініксіз болды
/ Керекті сабақ; керексіз сабақ
/ Қызықты; қызықсыз болды
1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен
2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін
3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ
4. Сабақ бойы мен ... / Шаршаған жоқпын; шаршадым
5. Менің көңіл күйім ... / Өте жақсы болды; нашар болды
6. Бүгінгі сабақ маған ... /Түсінікті болды; түсініксіз болды
/ Керекті сабақ; керексіз сабақ
/ Қызықты; қызықсыз болды

1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен


2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін
3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ
4. Сабақ бойы мен ... / Шаршаған жоқпын; шаршадым
5. Менің көңіл күйім ... / Өте жақсы болды; нашар болды
6. Бүгінгі сабақ маған ... /Түсінікті болды; түсініксіз болды
/ Керекті сабақ; керексіз сабақ
/ Қызықты; қызықсыз болды

1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен


2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін
3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ
4. Сабақ бойы мен ... / Шаршаған жоқпын; шаршадым
5. Менің көңіл күйім ... / Өте жақсы болды; нашар болды
6. Бүгінгі сабақ маған ... /Түсінікті болды; түсініксіз болды
/ Керекті сабақ; керексіз сабақ
/ Қызықты; қызықсыз болды
1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен
2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін
3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ
4. Сабақ бойы мен ... / Шаршаған жоқпын; шаршадым
5. Менің көңіл күйім ... / Өте жақсы болды; нашар болды
6. Бүгінгі сабақ маған ... /Түсінікті болды; түсініксіз болды
/ Керекті сабақ; керексіз сабақ
/ Қызықты; қызықсыз болды

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет