|
Сабақ тақырыбы Сыйлықтар Мақсаты
|
Дата | 26.08.2017 | өлшемі | 42,51 Kb. | | #29112 | түрі | Сабақ |
| Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы
«Боголюбово орта мектебі» КММ
қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі Сағандықова Зайни Кемалқызы
Қысқа мерзімді жоспары
Күні
|
2015 жыл
|
Сыныбы
|
7
|
Сабақ тақырыбы
|
Сыйлықтар
|
Мақсаты
|
1) сыйлықтар туралы мәлімет пен тұйық етістік туралы түсінік беру;
2) тақырыпқа қатысты сөздермен танысып, күнделікті өмірде орынды қолдануға үйрету;
3) сыйлық тарту айырмашылықтары туралы айту.
|
Оқыту нәтижесі
|
Тұйық етістіктің септелуін,тәуелденуін, жалпы тұйық етістіктің түрленуін біледі
|
Әдіс-тәсілдері
|
Миға шабуыл, қызығушылықты ояту,топтық жұмыс, жеке жұмыс, ой толғаныс.
|
Сабақ түрі
|
Аралас сабақ / баяндау, сұрақ-жауап/
|
Көрнекі құралдар
|
Сөздер, кесте, А4 қағаздары
|
Негізгі ресурстар
|
Оқулық, «Қазақ тілі мен әдебиеті орыс мектебінде» журналы, интернет материалдары
|
Негізгі идеялар
|
«Сыйлықтар» сөзіне ассоциация құру, сөздер құрас-тыру, мәтінді талқылау, сұрақтар қою.
|
Қамтылған модульдар
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ой-лауға үйрету, оқудағы басқару, көшбасшылық, ОүБ және оқуды бағалау.
|
Іс-шаралар
|
Диалог, кері байланыс, топтық жұмыс
|
Сабақ барысы
Кезеңдері
|
уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру
Топтарға бөлу
|
2 мин
|
Ынтымақтастық атмос-ферасын құру.
Шаттық шеңберіне оқушы-
ларды шақырамын.
Допты бір-біріне беру арқылы жақсы тілектер айтқызу.
Түстер арқылы топқа бөлу
|
Амандасу
Амансың ба, алтын Күн?!
Амансың ба, көк Аспан?!
Амансың ба, Жер-ана?!
Амансың ба, достарым?!
Сіздерді көрсем қуанам!
Жылы тілектер айтады, түстерге байланысты топқа бөлінеді.
|
Білу
|
4 мин
|
Миға шабуыл, ассоциация жасау, сөздер құрастыру
|
«Сыйлықтар» сөзіне ассо-циация жасайды, сөздер құ-растырады
|
Түсіну
Қолдану
Сергіту сәті
|
15 мин
6 мин
2 мин
|
Мағынаны тану, мәтінмен топтық жұмыс ұйымдастыру
жұптық жұмыс , зерттеушілік диалогқа шақыру
«Жұмыр қылыш» бейнеролигі арқылы билетіп, көңіл күйін көтеру
|
Джигсо 1-әдісімен мәтінді топта, ұжымда талқылау.
Әр топ мәтін бойынша бір-біріне сұрақтар қояды
Оқушылар билеп, сергиді
|
Талдау
|
7 мин
|
Жеке жұмыс орындату
«Кім жылдам?» ойынын ұйымдастыру
|
Оқушылар жеке тапсырма-лар орындайды, көшбасшы-лар топ мүшелерінің жұмы-сын тексереді.
|
Жинақтау
|
5 мин
|
Ой толғаныс. Жаңа сөздерді қатыстырап, сөйлемдер құ-растыртамын.
|
Жаңа сөздермен сөйлемдер құрастырады. Топтар бірін-бірі бағалайды.
|
Бағалау
|
3 мин
|
Стикерлер таратылып бері-леді, алған әсерлерін жазып, тақтаға іледі, кері байланыс
|
Бірін-бірі бағалайды.
|
Үй тапсырмасы
|
1 мин
|
Сөздерді жаттау, ережемен танысу, есте сақтау. Сөздер-мен сөйлемдер құрастыру
|
Күнделікке үй тапсырмасын жазады.
|
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|