Сабақ «Тіл дамыту» 5 «а» класс Тақырыбы: «Асханадағы кезекшілік»



Дата07.05.2017
өлшемі199,27 Kb.
#15820
түріСабақ
Ақтөбе облыстық арнайы (түзетім) есту қабілеті бұзылған балалар мектеп-интернат-колледжі

Ашық сабақ

«Тіл дамыту» 5 «а» класс

Тақырыбы: «Асханадағы кезекшілік»

мәтінмен жұмыс

(Тіл дамыту оқулығы және электронды нұсқасы бойынша)

Қазақ тілі пәнінің мұғалімі: А.К. Нағашыбаева

Сабақтың тақырыбы: Асханадағы кезекшілік

Сабақтың мақсаты: Өткізілген тақырыппен байланыстыра отырып,жаңа сабақты

түсіндіру.Сабақ барысында пәнаралық байланыс орнату.

Етістіктің шақтарын әңгімелесу барысында қолдану.

Шығармашылық қабілеттерін жетілдіру.Ойлау, есте сақтау

қабілеттерін, байланыстарып сөйлеу тілдерін дамыту.

Мектеп-интернаттағы жұмыстарға араласу арқылы

еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Коррекциялық түзету жұмыстарын

жүргізу.
Сабақтың әдістері: Сұрақ-жауап, түсіндіру, көрсету

Пәнаралық байланыс: Тіл дамыту,қазақ тілі,тәрбие сабағы

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру

а) Оқушыларды түгендеп,қабылдағыштарын тексеру.

- Класта кезекші кім?

- Класта кім жоқ?

б) Кластағы кезекші оқушыға кезекшілік міндетін жақсы атқару үшін,жақсы тілектер айтқызу

ІІ.Тіл жаттығулары

- Қазір қандай сабақ болады?

- Біз қандай тақырып өтіп жатырмыз?

- Мектебіміздің асханасы қандай?

- Асханада не істейміз?

- Асханада кімдер жұмыс жасайды?



ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру

-Үйге қандай тапсырма берілді

(5-тапсырма)

IV.Жаңа сабақ

2-сабақ


1. Асханадағы кезекшілік

Балалар,бүгін біз сабақ қызықты өту үшін арамыздан кішкентай мұғалім дайындап алайық. Кімді сайлайсыңдар? (сайланған оқушының аты-жөні)

а) Кішкентай мұғалімнің оқушыларға сұрақ беруі және жауабын тыңдауы.

ә) Қай шақтағы іс-әрекет екенін оқушылардың табуы (пәнаралық байланыс)

2.Жаңа сабақ бойынша жұмыс

1) Тақырыпты хабарлау

(күннің жадысын ,«Асханадағы кезекшілік» тақырыптың атын дәптерге жазу)



а) Сөздікпен жұмыс

Кірісті жұмыс жасады, таратты – орындарына қойды, тойып – тамақты көп ішті.

Тәртіп, жуу, ерте, апта, кезекшілік.



ә) Мұғалімнің мәтінді оқуы,түсіндіруі.

- Не түсіндіңдер?

- Мәтін не туралы айтылған?

- Кезекші баланың аты кім?



2.3-тапсырма. Сұрақтармен жұмыс

- Интернаттағы балалар міндеті не?

- Аслан неге ерте тұрды?

- Аслан кезекшілік міндетін қалай атқарды?



3.4-тапсырма (өзбетіндік жұмыс)

Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазыңдар



4.6-тапсырма.(Шығармашылық жұмыс)

«Менің асханадағы кезекшілік міндетім» тақырыбына жоспар бойынша шағын әңгіме жазу.

Керекті сөздер: Үстел үстінде, кезекшілік міндетім,жақсы өтеді,өтті,тәртібін қарау.

V. Үйге тапсырма беру

7-тапсырма. Қысқаша хат жазу.



VІ. 1.Сабақты қорыту

-Біз сабақта не істедік?



2. Тыңда және қайтала. Анық айт.

Мектеп-интернатта

Аспазшыларға көмек

Кірісті


Таратты

VIІ. Кішкентай мұғалімнің оқушыларды бағалауы.

Тіл дамыту сабағы

Тақырыбы: «Асханадағы кезекшілік»




Каталог: uploads -> doc -> 0002
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет