Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы Көрнекіліктер: тірек-сызба Әдіс-тәсілдер: жұптық, талдау



Дата08.09.2017
өлшемі30,3 Kb.
#30675
түріСабақ
Сабақ: ана тілі

Тақырыбы: Ер Тарғын жырдан үзінді

Мақсаты мен міндеттері: халық ауыз әдебиеті үлгілерімен таныстыру;

1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;

2.Дамытушылық: мәтінді талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;

3.Тәрбиелік: батылдыққа тәрбиелеу;

Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы

Көрнекіліктер: тірек-сызба

Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау,

Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы:

Халық арасында ауызша шығарылып, ұрпақтан ұрпаққа жеткен шығармалар халық ауыз әдебиеті деп аталады. Сендер бұл бөлімде ертегілерден бастап ауыз әдебиетінің көптеген түрлерімен танысасыңдар.




ертегі



?



халық ауыз әдебиеті

аңыз



айтыс

Батырлар жыры



жаңылтпаш

Бесік жыры


2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Бүгінгі танысатын алғашқы халық ауыз әдебиетінің түрі: батырлар жыры.



Батырлар жыры: еліміз бен жерімізді сыртқы жаудан қорғап қалған ержүрек батырлар туралы ауызша шығарылған жыр үлгісі. Оларды жыршылар ұрпақтан ұрпаққа жеткізіп отырған.

Бүгінгі танысатынымыз: «Ер Тарғын» жырынан үзінді.

Оқулық бойынша жұмыс 3-6 бет


  • үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)

  • -тізбек бойынша оқу

  • тұтас оқу

  • іштей оқу

  • мәтіннін негізгі ойын ата

  • сөздік жұмыс: пәрмен-көмек,тобасы-тілегі, көңіліне қайғы бітеді-түңілді.

  • «Ер Тарғын» жырында қандай оқиға орын алды?

  • Ер Тарғынның тұлпары қандай

  • Ер Тарғынның киімі туралы айтылған тұсты тауып оқы.

  • Бұл жырды неше бөлікке бөлер едің?

  • Жекпе- жекте Ер Тарғын қалай аман қалды?

  • Егер ол жеңілсе халықтың жағдайы не болар еді?

  • Жоспар құр.

Дәптермен жұмыс:

Жоспар:


1Батырлардың дайындығы

2 Жекпе-жек

3 Ер Тарғынның жеңісі

Сергіту сәті

3. Жаңа білімді бекіту:

- Мәтінді тұтас, бірнеше рет оқып шығу

Венн диаграммасын толтыру (жұппен жұмыс)



Ер Тарғын Домбауыл

Ортақ қасиет

Шығармашылық жұмыс:

Өлең жолдарын толықтырып жаз

-------------- ---------------- қалмақты,

-------------- ----------------- салады.

-------------- ----------------- құлады,

-------------- --------------- сұлады.



4. Үйге тапсырма: 3-5 бет мәнерлеп оқу.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет