Сабақ:Қазақ тілі «Сынып заттары» Мектеп: «№2 орта мектебі»



Дата29.01.2018
өлшемі66,5 Kb.
#35931
түріСабақ
ШҚО Риддер қаласы

«№ 2 орта мектебі» КММ

Кайдарова Назым Максатовна

Қысқа мерзім жоспар.

Сабақ:Қазақ тілі « Сынып заттары»

Мектеп: « №2 орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кайдарова Назым Максатовна

Сынып: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:



Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету қимыл, ым-ишараны қолдану, іс әрекет жасау.

Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

Мұғалімнің көмегімен заттың атын, санын, сынып, қимылын білдіретін сөздердің мағынасын түсіну, ауызекі тілде қолдану.





Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

оқушылар сыныптағы заттарды атай алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: төрт бес сөз тіркесін құрай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: жай сөйлемдер құрай алады.







Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: суретке қарап мектеп туралы сөздерді дұрыс айта алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер. Жаңа сөздермен танысу, өмірде пайдалана білу.

Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер.

Талқылауға арналған сұрақтар.

- Бұл не?

- Сыныпта қандай заттар бар?

(Олар қандай түр, түсін, сипаттау)

- Бұл заттар бізге не үшін керек?











Ишара: сыныптағы заттарды ишара арқылы көрсету.

Келесі сабаққа тапсырма беру. Деңгейлік тапсырмалар:

1 деңгей: сенің сөмкенде не бар сурет бойынша үш сөйлем құрастыру.

2 деңгей: сөз тіркестер құрастыру.

3 деңгей: сөздікті жатқа айту.














Алдыңғы оқу:

Келесі сабаққа тапсырма беру. Деңгейлік тапсырмалар:

1 деңгей: сенің сөмкенде не бар сурет бойы нша үш сөйлем құрастыру

2 деңгей: сөз тіркестер құрастыру.

3 деңгей: сөздікті жатқа айту.







Жоспарланған уақыт: 10минут

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар:

Басы:

Ұйымдастыру кезеңі сәлемдесу, түгендеу



Армысын алтын күн!

Армысын көк аспан!

Армысын жер ана!

Армысыңдар балалар!

Барлықтарынды сүйемін!

Барлықтарына басымды иемін.
Үй тапсырмасын тексеру

Эмоция арқылы үй тапсырмасының дайындығын көрсету.

Берілген сөздерді жатқа айту.

Осы сөздермен сөз тіркестер құрастыру.

Осы сөздермен 2-3 жай сөйлем құрастыру.




Ортасы: Уақыт-25 минут

Жаңа тақырыпқа дайындық. Жаңа сөздермен таныстыру.

  1. Жаңа сөздер.

Ым-ишара арқылы жаңа сабақты қалай қарсы аласыңдар беттерімен эмоция арқылы көрсетіңдерші. Мұғалім ишара арқылы сыныптағы заттарды көрсетеді. Жаңа сөздерді тақтаға жазады:

Тақта – доска

Перде-шторы

Терезе – окно

Орындық- стул

Үстел-стол

Оқу –құралдары – учебные принадлежности

Гүл- цветок

Мұғаліммен бірге дауыстап қайталайды.


  1. Мәтінді тыңдап негізгі ойды анықтау, жаңа сөздерді қайталау.

Біздің сынып

Бұл біздің сынып. Сыныпта үлкен екі терезе, перде, тақта, парталар, орындықтар бар. Мұғалім үстелі үлкен. Бізде оқу құралдар бар. Біздің сынып үлкен, жарық, әдемі.

Мәтінді мұғалім оқиды. Жаңа сөздерді оқушылармен қайталайды.

Дара диаграммасы: оқушыларды екі топқа бөліп диаграмма құрамыз. Диаграмманың аты сыныптағы заттар. Әр түрлі суреттерден сыныптағы заттарды таңдап қою.


  1. Жаңа сөздермен сөз тіркесін құраймыз. Сын есім мен сан есімдердің суреттерін пайдаланып.

Қоңыр тақта

Әдемі перде

Екі орындық

Бір үстел

Әдемі оқу құралдар.

«Ыстық орындық» әдісі.

Ыстық орындыққа отырған балаға, әр топтан сыныптағы заттарды суреттер арқылы көрсетеді , сұрақ қояды. – Бұл не?



суреттер



Соңы: Уақыты-10 минут

«Білім ағашы»

Суреттерді білім ағашына іліп, атауларын екі тілде айту.

Сұрақтарға жауап беру.

-Бүгін сабақта сыныптағы заттар туралы қандай жаңа сөздермен таныстыңдар?

Кестені балалар айтады, мұғалім тақтаға толтырып жазады.


Не білемін?

Не білдім?

Не білгім келеді?

1.

1.

1.

2.

2.

2.





Қосымша ақпарат:


Пәнаралық байланыс:

Қорытынды.

Сонымен бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы қандай болды.

«Сыныптағы заттары»

-Сабақта не істедік?

-Сабақта қандай жаңа сөздермен таныстық?

- Мектеп сендерге білім береді, жақсы оқып, білімді болсаңыздар қандай қиындық болса да жеңіп, ойлаған армандарыңызға жетерсіздер- деп осы сөздермен сабақты аяқтаймын.


Рефлексия.

-Бұл сабақта сендер қалай жұмыс істеп, сабақтың алдында қойған мақсаттарына жеттіңдер ме, жартылай жеттіңдер ме? Тақтаға шығып, соны көрсетіңдер.


Оқушыларды бағалау

- Бүгін сендер жақсы жұмыс істедіңдер!!! Жарайсыңдар! Енді бағалау парақтарыңда бағаны өздеріңе қоясыңдар.

8-9 жұлдызша-«5» . 5-7 жұлдызша - «4». 3-4 жұлдызша -«3»
Қорытынды бағалау:

Ең жақсы өткен нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.суретпен жұмыс

2. сөз тіркестері мен сөйлемдер құрастыру


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға қатысты)

Барлық оқушылар сыныптағы заттар туралы сөздерді қазақша айта біледі



Менің мектебім туралы фильм көрсету.
Орыс тілі, математика, өзін - өзі тану, дүниетану және т.б.




Каталог: doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> 6 Хромтау гимназиясы тәрбие жұмысының жылдық жұмыс жоспары Азаматтық-патриоттық, құқықтық және полимәдениеттік тәрбие
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Қызылорда облысының жер – су атаулары қызылорда, 2013 жыл сыр елі қызылорда облысы
doc -> Қазақстанның театр режиссурасы: сабақтастық және жаңашылдық
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет