Алгебра және анализ бастамалары 11 сынып
Күні
|
27.09.2015
|
Пән мұғалімі: Дүйсенәлиев Т.
|
Сабақтың аты
|
Интегралды есептеу
|
Сілтеме
|
Алгебра және анализ бастамалары 11-сынып оқулығы, Әбілқасымова А.Е, Бекбоев И.Б, Әбдиев А.А, Жұмағұлова З.Ә. Алматы «Мектеп» баспасы 2011, Әдістемелік құрал
|
Жалпы мақсаты
|
Ньютон-Лейбниц формуласымен анықталған интегралды есептеуді үйрету.
Интеграл таңбасы ішіндегі функцияны түрлендіру.
|
Оқу нәтижесі
|
Интегралды есептеуді меңгеруі тиіс
|
Негізгі идеялар
|
Анықталған интеграл, Ньютон-Лейбниц формуласы
|
Дереккөздер
|
Оқулық, Power Point презентациялары
|
Тапсырмалар
|
«Миға шабуыл»
«Мағынаны тану»
Топтық жұмыс;
Жұптық жұмыс
Талантты және дарынды балалармен жұмыс;
|
Кейінгі тапсырмалар
|
§3 оқу,
№ 37-38 есептер
|
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:
І. «Қызығушылығын ояту» сатысы: Ұйымдастыру. (3 минут)
1. Сыныпты топқа бөлу;
2. Сабақ мақсатымен таныстыру:
Интеграл таңбасы ішіндегі функцияны түрлендіру;
Ньютон-Лейбниц формуласымен анықталған интегралды есептеуді үйрену.
3. Оқушыларға жағымды ахуал туғызу.
4. Бағалау критерийі:
Алғашқы функцияны табу
Ньютон-Лейбниц формуласымен анықталған интегралды есептеу;
Интеграл таңбасы ішіндегі функцияны түрлендіру.
ІІ. «Миға шабуыл» Үй тапсырмасын тексеру: (7 минут)
Қайталау сұрақтары:
неге анықталған интеграл деп аталады?
Анықталған интегралдың анықталмаған интегралдан қандай айырмашылығы бар?
Ньютон-Лейбниц формуласы қандай?
Есептер:
№31(4) Жауабы:22
№32 1) 0, 2) 1, 3) 6 4) -24
ІІІ. «Мағынаны тану» сатысы: Есептер шығару (10 минут)
№33 2)
4)
IV. Сергіту сәті: «Отшашу» тренингі (2 минут)
V. «Ой қозғау» сатысы: Топтық жұмыс. (7 минут)
І-топ: №34 (1) (Жауабы: )
ІІ-топ: №34 (2) (Жауабы:)
ІІІ-топ: №34 (3) (Жауабы:)
VІ. Жұптық жұмыс: №35, 36 есептер (11 минут)
VІІ. Үйге тапсырма: §3 оқу, № 37-38 есептер (2 минут)
VІІІ. Бағалау: Сабақ барысында оқушылар формативті бағаланады және бағалау бетшесі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалайды. (1 минут)
ІХ. Рефлексия (2 минут)
Достарыңызбен бөлісу: |