Сабақтың бағдарлама : Цилиндрлік тесіктерді өңдеу Сабақтың тақырыбы: «Бұрғылау. Бұрғы түрлері»



бет1/2
Дата23.08.2017
өлшемі240,29 Kb.
#25254
түріСабақ
  1   2
Павлодар облысының білім беру басқармасы

«Қ.Пішенбаев атындағы Екібастұз тау-кен техникалық колледжі»

Коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны


Тақырыбы:


Мамандық: 1109000 «Токарлық және металл өңдеу»

Біліктілігі: 1109012 «Токарь»

Топ №4

Курс:1

Ө/о шебері: Иманкулова Жамила Байтурсыновна

Шебер нұсқаушы: Валяр Виктор Алексеевич

Өндірістік оқыту сабағының жоспары

4 топтың «Токарлық және металл өңдеу» мамандығы


Сабақтың бағдарлама: Цилиндрлік тесіктерді өңдеу

Сабақтың тақырыбы: «Бұрғылау. Бұрғы түрлері»
Сабақтың мақсаты:

Білімділігі:

- бұрғы түрлерін және бұрғылау әдіс-тәсілдеріне үйрету;

- теориялық білімдерін және тәжірибе жүзінде қолдануға үйрету;

- бұрғылардың түрлері және бұрғылау бойынша білімдерін бекіту;
Дамытушылық:

- оқушылардың бойларында техникалық ой- өрісін кеңейту және танымдық, есте сақтау қабілетттерін және де жұмыс бырысында бір-бірі бақылауын дамыту

Тәрбиелік:

- оқушыларды пайдаланылған құрал- жабдықтарына ұқыптылықпен қарауға;

- білімдерін кеңейту арқылы өздері таңдаған мамандығына деген сүйіспеншіліктерін ояту.
Сабақтың формасы: топпен жұмыс
Сабақтың типі жаңа материалды оқу және жетілдіру
Сабақтың түрі: сайыс – сабақ
Оқу - өндірістік жұмыстар:

1) Болт М36 L 108 кертпештеу және орталықтандыру;

2) Шпилька М12, L-108, L1- 40, L2 - 20.

3) Трубка Ǿ14, L – 180 екі жағынан бұрғылау Ǿ8,5 бар ұзындығы бойынша

4) Трубка Ǿ14, L - 157 екі жағынан бұрғылау Ǿ8,5 бар ұзындығы бойынша
Әдіс – тәсілдер

түсіндіру, көрнекілікті, топпен жұмыс, ізденіс жұмыс.


Пәнаралық байланыс:

арнайы технология, техникалық сызу, математика, материалтану, енбекті қорғау және ТҚ .



Пайдаланған әдебиеттер:

1. Д.Н. Сарсенбаева, «Токарлық іс»

3. О.Сыздыков «Токарь ісінің негіздері»
Оқу-материалдарымен қамтамасыздандыру:

1. бөлшектер үлгілері,

2. өлшеуіш құрал-саймандар,

3. дайындамалар

4. бұрғылар.

5. карточка – тапсырмалар,

6. слайдтар ,

7. проектор,

8. компютер,

9. ведио материал


Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру – мотивациялық кезені

1.1. Топты тұрғызу, топ әкімі сабаққа оқушылардың қатысуы туралы рапорт тапсырады.

а) Көңіл – күйлерін қалай?

б) Балалар бүгін сендердің білім, біліктіліктерінді көру үшін сабағымызға қонақтар қатысып отыр, сондықтан бүгінгі сабақта білімдерінді көрсетуге дайынсындар ма?

Онда бүгінгі өндірістік оқыту сабағында токарлық іс бойынша өздерінің білім, біліктіліктерінді көрсетуге бар күш-жігерлерінді саласындар деп ойлаймын. 2 минут


ІІ. Кіріспе инструктаж нұсқау

2.1. Өткен сабақты қайталау

Балалар сендер баяғыдай екі бригадаға бөлініп отырсындар. Ал, енді өздерін түсінгендей бүгінгі сабақ жарыс түрінде өтеді. Әр топтың мүшелерінің сабаққа қатысу белсенділіктерін, белсендік таблосына белгілеп отырамыз, содан қай бригада белсенділік таныса, сол бригада женіңпаз атанып, үздік баға алады. Ең алдымен өткен тақырыптарды қайталап алайық. Өткен тақырыпта не туралы өттік балалар (Цилиндрлік беттердің бақылау). Дұрыс. Қазір әр топқа тапсырма беріледі.

а) Белгіленген өлшемді дұрыс табу

б) Әр бригада цилиндрлік бетке өлшем қойып, екінші бригадаға жасырады

Жақсы, сонымен сендер өткен тақырыптар бойынша білімдерінді көрсеттіндер. Балалар сендер өткен сабақта не істедіңдер? Дұрыс сендер цилиндрлік беттерді өңдеу, берілген өлшемді бақылап үйрендіңдер

2.2 Жаңа тақырыпты ашу және мақсатын анықтау.

Енді бүгінгі сабақтың тақырыбына көшейік (Шебер қолында гайка). Балалар мына менім қолымдағы бөлшектерге назар аударындар, бұл бөлшектерде қандай токарлық өндеу жұмытары орындалған айтындаршы? (цилиндрлік бетті жону және бұранда ою). Дұрыс. Ал енді кім айтады осындай гайканы өңдеу үшін қандай токарлық өңджеулерді жүргізуіміз керек? (тесікті өңдеу)Дұрыс немен оны өңдеуге болады?Жақсы. Сонымен біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсындар? Жақсы, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Бұрғылау. Бұрғы түрлері»

Ал, енді бүгінгі сабағымызға қандай мақсат қоямыз? (Сабақтың мақсатына шығу)


ІІІ. Мазмұнды – танымдық кезені:

3.1 Оқушыларға сабақтың материалы жөнінде түсініктеме жасау. (6 минут)

Сонымен балалар жаңа материалды оқуға кірісеміз. Бұған сендер маған көмектесесіндер деп ойлаймын.

Мен сендерге өткен сабақта тапсырма бергенмін , яғни интекрнеттен немесе кітаптан бұрғының түрлері туралы мәліметтерді қаратырып келіндер деп. Қазір мен сендермен бірге ашық сабақты ашамыз деп ойлайм. Кәне кім дайындап келді. (слайдтар бойынша оқушылардың жауаптары).

Бұрғылардың түрлері, міндеттері және геометриясы. Бұрғылау арқылы материалдарда ашық және бітеу тесіктерді алуға және алдын-ала алынған тесіктерді үлкен диаметрге кеңейтіп бұрғылауға болады. (3.1 сурет).



Тесіктерді өңдеу сұлбалары:


Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет