СабақТЫҢ мақсаты : Білімділік



Дата21.07.2017
өлшемі10,18 Kb.
#21320
түріСабақ
  • Сабақтың тақырыбы:
  • Қайталау.
  • Білімді тиянақтау.
  • (92 бет)
  • САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
  • Білімділік: Есепті әр түрлі тәсілмен шығару, кестелік қосу және азайтуды тиянақтау; амалдардың орындалу ретін анықтауға машықтандыру.
  • Дамытушылық: Есепті әр түрлі тәсілмен шығарып, шешулерін салыстыру, қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері әр түрлі өрнектерді және олардың мәндерін салыстыру дағдыларын, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
  • Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
  • Сабақтың типі: Оқу материалын бекіту сабағы.
  • Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
  • Көрнекілік: Геометриялық фигуралар, шаршы суреті, таратпа материалдар, ертегілер кейіпкерлері. Қосудың қасиеттері кестесі.
  • ЖОСПАР:
  • І. Ұйымдастыру кезеңі
  • ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
  • ІІІ. Жаңа сабақ
  • ІҮ. Жаңа сабақты бекіту
  • Ү. Қорытындылау, бағалау
  • ҮІ. Үйге тапсырма
  • САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ:
  • Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
  • ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
  • Психологиялық дайындық.
  • Армысың асыл күн! Армысың асыл жер Армысың көк аспан Армысың жан досым Жылуыма жылу қос міне менің қолым!
  • Бір, екі, үш Отырамыз тып - тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз.
  • - Балалар бұл қандай ертегі? «Бауырсақ» - Балалар ертегі қалай басталатын еді....... Ендеше бауырсаққа аюдан қашып кетуіне көмектесейік. Аюдың тапсырмасы: «Санды тап» ойыны.
  • -Мен бір сан ойладым, егер одан 20 - ны азайтсақ, нәтижесі 50 болады.
  • Мен қандай сан ойладым?
  • - Мен бір сан ойладым, егер одан 10 - ды азайтсақ, нәтижесі 2 болады. Мен қандай сан ойладым?
  • - Мен бір сан ойладым, егер одан 40 - ты азайтсақ, нәтижесі 20 болады. Мен қандай сан ойладым?
  • - Мен бір сан ойладым, егер одан 8 - ді азайтсақ, нәтижесі 2 болады. Мен қандай сан ойладым?
  • ЖАҢА САБАҚ.
  • Жақсы балалар сендер бұл тапсырманы тамаша орындап шықтыңдар. (Қоян шығады) - Балалар ертегіде қоян бауырсақты жеймін дейді.
  • Егер біз қоянның тапсырмасын орындасақ ,бауырсаққа көмектесеміз. Қоян тапсырмасы:
  • Барлығы – 32 оқушы.
  • Келді – 10 қыз және 20 ұл бала
  • Келмегені - ? оқушы.
  • І-тәсіл. 32-(10+20)=2 (о)
  • ІІ-тәсіл. (32-10)-20=2 (о)
  • ІІІ-тәсіл. (32-20)-10=2 (о) –
  • келмегені
  • Ж: 2 оқушы келмей қалды.
  • 1 - тапсырма
  • Есепті әр түрлі тәсілмен шығару
  • Қасқыр тапсырмасы:
  • 2 - тапсырма Есепті әр түрлі тәсілмен шығару
  •  
  • Барлығы – 16 оқ.
  • Қобыз – 2 оқ.
  • Сырнайда – 4 оқ.
  • Қалғаны домбыра - ? оқушы
  • І-тәсіл. 16-(2+4)=10 (о)
  • ІІ-тәсіл. (16-2)-4=10 (о)
  • ІІІ-тәсіл. (16-4)-2=10 (о) – домбыра
  • Ж: 10 оқушы домбыра тартты.
  •  
  • - Жарайсыңдар сендер бұл тапсырманы да мүлтіксіз орындадыңдар.
  • (Тақтаға келесі бауырсақтың алдынан қасқыр шығады.)

СЕРГІТУ СӘТІ

  • Құс сияқты қалықтап,
  • Ұшып-ұшып алайық!
  • Балалар бұл ертегідегі түлкі бауырсақты алдап соқты.
  • Ендеше бауырсаққа көмектесеміз бе? Түлкі тапсырмасы: «Кім жылдам»ойыны
  • 3 - тапсырма. Теңдіктер тура болатындай етіп жақшаларды қою.
  •  
  • 13+6-2=17 17-2+3=18 19-9+2=12 16-2+2=12
  • 17-2+3=12 15-1+1=13
  • жақсы сендерге бауырсақ шексіз ризашылығын білдіреді.
  • Бауырсақ сендерге алма ағашын сыйлады. Бұл жай алма ағашы емес екен, мұнда алмаларды жинай отырып екі таңбалы сандардың құрамын табу керек.
  • 5- тапсырма Екі таңбалы сандардың құрамын пысықтау.
  • 7 ? 9
  • 14
  • ? 6 ?
  • ? 6 ?
  • 7 ? 9
  • 15
  • 15
  • 7 ? 9
  • ? 6 ?
  • 14
  • 7 ? 9
  • ? 6 ?
  • 6 - тапсырма
  • 9+5=14 - 5 =
  • 19+5=24 - 5 =
  • 29+5=34 - 5 =
  •  
  • Сабақты қорыту:
  • Біз не білдік? Талқылау
  • Шығармашылық тапсырма
  • Ойлан, тап:
  • Азамат «3», Ержан «4», Тоқтар «5» деген бағалар алды.
  •  
  • Үйге тапсырма: 4 –тапсырма.
  • 93 бет.
  • КӨҢІЛ БӨЛГЕНДЕРІҢІЗГЕ
  • РАХМЕТ

Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет