Сабақтың мақсаты: Білімділік: Көпмүше ұғымымен таныса отырып, көпмүшені стандарт түрге келтіру дағдысын қалыптастыру



бет1/2
Дата08.09.2017
өлшемі116,1 Kb.
#30562
түріСабақ
  1   2
Сабақтың тақырыбы: Көпмүше және оның стандарт түрі

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Көпмүше ұғымымен таныса отырып, көпмүшені стандарт түрге келтіру дағдысын қалыптастыру.

Дамытушылық: Көпмүшелер туралы алған білімін толықтырып, есеп шығару дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Жақсылық пен изеттілікке, нақтылық пен тиянақтылыққа баулы

Құрал-жабдықтар, көрнекі құралдар:
Сабақ типі: Аралас сабақ

Сабақ түрі: Есеп шығару

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі. /фронтальді

әңгіме/

Амандасу, оқушыларды түгендеу, сыныптағы психологиялық ахуал, сыныпты және оқушыларды сабаққа дайындау



  1. Үй тапсырмасы. /фронтальды

коллективті/

N 186


  1. Өткен сабақты пысықтау. /индивидуальды

сұрақ-жауап/

  1. Бірмүше дегеніміз не?

  2. Көпмүше дегеніміз не?

  3. Көпмүшені стандарт түрі.

  4. Көпмүшені көпмүшеге қосу үшін қандай амалдар орындауым керек

  1. Мақсаты. /фронтальды

коллективті/

Тақырыпты игере отырып, көпмүше, көпмүшенің ұқсас мүшелері, көпмүшенің ұқсас мүшелерін біріктіру, көпмүшенің стандарт түрі, көпмүшенің дәрежесі туралы білу; көпмүшелермен орындалатын амалдармен (қосу, азайту) танысу; көпмұшеге байланысты есептерді шығаруды үйрену.



  1. Түсіндіру. /фронтальды

коллективті/

Есептердің шарттарын түсіндіру



  1. Білім тексеру. /индивидуальды

жеке/

187 Көпмүшелердің айырмасын табыңдар:



  1. 3а және 7+2а

Шешуі: 3а-(7+2а)= 3a – 7 – 2a = (3a-2a) – 7 = a-7

3. 4x +2 және x+1

Шешуі: (4x+2) – (x+1) = 4x+2-x-1= (4x-x) +2 = 3x + 2

5. 2a – 3b және –b-a



Шешуі: (2a-3b) – (-b-a)= 2a – 3b +b + a= (2a+a) +(-3b+b) = 3a – 2b
188 және көпмүшелері берілген. Олардың:

  1. қосындысын;

  2. біріншісі мен екіншісінің айырмасын;

  3. екіншісімен біріншісінің айырмасын құрастырып шығарыңдар.

Шешуі: 1) ()+()=

2) ()-()= = ()+

(-4x+4x)+(5+3)=



3) ()= +(-4x+4x)+(-3-5)=
189 Өрнектердің қосындысы мен айырмасын табыңдар:

2) және



Шешуі: ()+() =

()-() =

  1. және

Шешуі: ()+()=

()-()=
190 Стандарт түрге келтіріңдер:



4)
191 Көпмүшенің мәнін табыңдар:

  1. , мұндағы

Шешуі:

  1. , мұндағы

Шешуі:
192 Көпмүшеністандарт түрге келтіріңдер:



  1. Каталог: uploads -> doc
    doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
    doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
    doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
    doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
    doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
    doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
    doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
    doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
    doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
    doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


    Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет