Сабақтың мақсаты: Оқушыларды танымал суретшілердің шығармаларымен таныстыру



Дата26.08.2017
өлшемі7,21 Kb.
#28255
түріСабақ

роррлрлолододшшщшгщг

  • Оңтүстік Қазақстан облысы
  • Сарыағаш ауданы
  • Жылға ауылы
  • №12 С.Сейфуллин ж.о.м
  • бейнелеу өнері пәні мұғалімі Рустемова Айқыз
  • саяхат сабақ

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушыларды танымал суретшілердің шығармаларымен таныстыру.
  • Олардың байқағыштығын, көру арқылы есте сақтау қабілетін дамыту.
  • Сурет өнерінің элементарлық негізі туралы білім беру.
  • Еліміздің қоғамдық өміріне белсене араласуына қабілетті, білімді, тәрбиелі азаматтарды тәрбиелеу
  • Сабақтың түрі: саяхат сабақ Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап
  • Сабақтың көрнекілігі: репродукциялар , тақта слайд, шағын көрме.
  • Сабақтың барысы:
  • 1.Ұйымдастыру кезеңі
  • 2.Саяхат жасау
  • 3.Оқушыларды бағалау
  • 4.Ой толғау
  • 5.Сабақты қорытындылау

-Балалар, біз бүгін “сиқырлы кілемге жайғасып мұражайларға саяхатқа шығамыз.

Алдымызда мұражайлар күтіп тұр

  • сурет
  • графика
  • кескіндеме
  • сәндік
  • қолданбалы
  • өнер
  • мүсіндеу
  • сәулет
  • өнері

“Сурет” мұражайына саяхат Сұрақтарға жауап бер: Сурет дегеніміз не? Сурет салу құралын ата. Сурет тарихы қайдан бастау алады? Жұмбақ суреттің жауабын шешу

“Графика” мұражайына саяхат Сұрақтарға жауап бер: “Графика”сөзінің қазақша мағынасы “Графика”сөзі қайдан шыққан? Қазақстандағы график-суретшілерді ата. “Графика”сөзінің әр әрпіне бейнелеу өнеріне қатысты 7 сөз ойлап тап.

“Кескіндеме” мұражайына саяхат

  • Сұрақтарға жауап бер:
  • Кескіндемеге қажет құрал-ды ата
  • “Живопись” деген не?
  • Кескіндеменің қандай түрлері бар?
  • Бояу туралы логикалық сұрақ беру
  • О.Таңсықбаев туралы слайд көрсету

“Мүсіндеу” мұражайына саяхат Сұрақтарға жауап бер: Ертеде қазақ жерінде мүсіндер болған ба? Мүсін қалай жасалады? Мүсін неден жасалуы мүмкін? Қазақ мүсіншілері кімдер?

“Сәндік қолданбалы өнер” мұражайына саяхат Сұрақтарға жауап бер: Қазақ қолөнері деген не? Қолөнердің қандай түрлері бар? Бас киімге қандай ою-өрнектер салынуы мүмкін? Ұлттық ою-өрнекті зерттеп, дамуына үлес қосқан қолөнершілер кімдер?

“Сәулет өнері” мұражайына саяхат Сұрақтарға жауап бер: “Сәулет” сөзі басқа тілдерде қалай айтылады? Ең ежелгі танымал, сақталып қалған сәулеттік құрылыс қайда? Қазақстандағы 7 кереметті ата. Сен туып өскен жерде сәулетті құрылыстар бар ма?

Оқушыларды бағалау 1.Белсене қатысқан оқушыларды марапаттау 2.Оқушылардың білімін салыстыра отырып бағалау Ой толғау Мен не білемін? Мен не білдім? Мен не білгім келеді?

Сабақты қорытындылау

  • Біз сендердің уылжып піскен алма, әдемі тұрғын үйлер, алтын күз, адамдардың қоңыр тіршілігі мен сүйікті жануарың бейнеленген тамаша сурет салатындарыңа, көркем мүсіндер сомдай алатындарыңа сенеміз. Табиғатқа, қоршаған ортаға және атамекен жұртыңа деген сүйіспеншілігің шығармашы-лық жолыңа шырақ болып жағылсын!
  • Жас суретші, аңсаған арманың орындалып, биікке қанат қақ!

Каталог: uploads -> doc -> 0d76
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0d76 -> Сабақтың тақырыбы «Қыз Жібек» жырына талдау жұмысы Сабақтың мақсаты
0d76 -> 6 сынып Қарама қарсы сандар. Рационал сандар информатикада қолдану
0d76 -> Сабақ жоспары Тақырыбы: "Төртбұрыштар"


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет