Сабақтың мақсаты: Саңырауқұлақтар патшалығын өсімдіктермен, жануар, бактериямен салыстырады



бет1/3
Дата11.10.2024
өлшемі1,21 Mb.
#206208
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
8-САБАК -8-СЫНЫП-БИО


7 сабак
Сабак такырыбы: Саңырауқұлақтардың негізгі белгілері

Бөлім:

8.1А Жасушалық биология

Педагогтің аты-жөні:




Күн:

Сыныбы : 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Тақырыбы:

Саңырауқұлақтардың негізгі белгілері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.1.2 Саңырауқұлақтардың негізгі белгілерін сипаттау


Сабақтың мақсаты:



  • Саңырауқұлақтар патшалығын өсімдіктермен, жануар, бактериямен салыстырады;

  • Бір жасушалы және көп жасушалы саңырауқұлақтарды сипаттайды;

  • Бір жасушалы және қалпақшалы саңырауқұлақтарды салыстырады;

  • Улы және жеуге жарамды саңырауқұлақтардың маңызын біледі

Құндылықтар

  • Озық ойлы ұлт:еңбекқорлық және кәсіби біліктілік

  • Адал азамат: Әділдік және жауапкершілік




Сабақ барысы

Мұғалімнің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) « Сөйлейтін қолдар» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады

в) топқа бөлу: «Саңырауқұлақтар» суреті бойынша топқа бірігуге нұсқау береді.



Оқушылар шеңберге тұрып «Сөйлейтін қолдар» арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады .
«Саңырауқұлақтар» суреті бойынша топтарға бірігеді.

Кері байланыс:
Мадақтау арқылы бағаланады.

Түрлі түсті стикерлер



7мин

ІІ Үй тапсырмасы
«Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұралады
«Стоп кадр» тәсілі арқылы
ж аңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау жүргізу арқылы сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты ашылады

Оқушылар «Серпілген сауал» арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.

Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.





Кері байланыс:
Мадақтау арқылы бағаланады.
«Жарайсың!»
«Тамаша жауап»т .б


Сабақтың ортасы
15 мин

ІV Топтық жұмыс.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады.
1 топ: Саңырауқұлақтарды өсімдіктермен салыстырады
2 топ: Саңырауқұлақтарды жануарлармен салыстырады
3 топ: Саңырауқұлақтарды бактериялармен Венн диаграммасы арқылы салыстырады
Оқушыларға саңырауқұлақтардың жалпы сипаттамасын тұжырымдамалық карта, сызба, кластер немесе комикс кітапшасына түсіру тапсырмасы беріледі.

Топтық жұмыс: Венн диаграммасын құрады
Тапсырманы оқушылар өздері қалаған формада орындайды

Кері байланыс:
«Сэндвич» әдісі арқылы беріледі



А4 парағы

Маркер
флипчарт





Сабақтың соңы
15мин

Сабақты бекіту тапсырмалары.
«Суретті сөйлет!» тәсілі арқылы жұптық жұмыс ұйымдастырады, бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді.

1.тапсырма. Берілген суреттен мукор мен пеницилл саңырауқұлақтарының 1-2 белгісін жазыңыз


Мукор Пеницилл
1________________ 1__________________
2________________ 2__________________



Дескриптор

балл

пенициллдің ерекшелігін жазады ;




мукордың ерекшелігін жазады




Барлығы






2 тапсырма.
Улы және жеуге жарамды саңырауқұлақтарды анықтаңыздар.
Шыбынжұт, терекқұлақ, боз арамқұлақ, қайыңқұлақ, жалған түбіртек, арышқұлақ, түлкіжем


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет