Сабақтың тақырыбы : «Менің сүйікті тағамым- палау»



Дата09.06.2017
өлшемі364,78 Kb.
#18314
түріСабақ

Дайындаған: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Кобзаренко Т.А.


№18 орта мектеп 2015 жыл


Сабақтың тақырыбы: «Менің сүйікті тағамым- палау» .Септіктер.

Сынып: » 4 «В» сынып

Күні: 25.11.2015 жыл

Мақсат: Жеке, топпен жұмыс жасай отыра, диалогтік әңгімеге қатыса отыра бір-бірінің жұмысын бағалай білуге үйрену; Өзінің сүйікті тағамы туралы мәлімет беруге, септіктерді қолдануға үйрену.

Күтілетін нәтиже:

Оқытудың нәтижесі(табыс критерийлері):

1)Төмен деңгейлі оқушы үшін: Өзінің сүйікті тағамының құрамын айтады, неге сүйікті екенін дәлелдейді, септік жалғауларын қолданады

2)Орта деңгейлі оқушы үшін: Өзінің сүйікті тағамының құрамын атайды, жасалу ретін белгілейді, өз ойын дәлелдейді, диалогке түседі, септік жалғауларын қолданады.

3)Жоғары деңгейлі оқушы үшін: септік жалғауларын қолданады, сүйікті тағамы туралы жоспар бойынша айтады, дәлелдейді, ақпаратты жүйелейді



Түйінді идеялар:

1) Өзінің сүйікті тағамы туралы өз ойларын жеткізу

2) Өз идеяларын ұсыну ( топтық жұмыс барысында)

3) сабақ бойынша рефлексия жаза білу




уақыт

Сабақ кезеңдері

Педагог қызметі

Оқушы қызметі

Ұйымдастыру формасы

Бағалау түрі

2мин

І Ұйымдастыру кезеңі

А) амандасу

В) жылы атмосфера орнату


- Сәлеметсіңдерме

-Көңіл-күйлерің қандай?

-Қазір біз шаттық шеңберіне тұрып, бүгінгі сабаққа бір-бірімізге жылы тілек айтайық

( шаттық шеңберін ұйымдастырады, өзі тілек айтуды бастайды)



Тілек айтады

Ойын түрінде

Мүғалім бағасы




ІІ Үй тапсырмасын тексеру

1) сүйікті тағамы туралы суреттер жинап алады

2) септіктерді қайталайды ( сұрақтар арқылы)- қазақ тілінде неше септік бар?

- Неше септік үндестік заңына бағынады?

-Қандай септік бағынбайды? Неге?

3) компьютер арқылы тест жұмысын өткізеді


Суреттер тапсырады, сұрақтарға жауап береді, тест жұмысын орындайды

Сыныппен, жеке

Мұғалім бағасы, компьютер бағасы

3мин

ІІІ. Жаңа сабақ

А) топтық жұмысты ұйымдастыру


В) топ ережесін еске түсіру

- Бүгін біз топта жұмыс жүргіземіз. Ол үшін үш топқа бөлінеміз

- Сонымен біз топқа бөліндік.

-Ал топта жұмыс жасау үшін не керек? Өткен сабақта қандай ережелерді атадық?

-Ережелер не үшін керек?

(ережелерді еске түсіріп талқылайды)


Суреттерді таңдайды, топқа бөлінеді

Ережелерді еске түсіреді, сұрақтарға жауап береді



Сыныппен

-




С) үйде жасалған суреттерге талдау жасау

Сұрақтар:

  • Бұл қандай тағам түрлері?

  • Ол неге саған ұнайды?










5мин

Д) Жаңа сөздікпен жұмыс

- Бүгінгі сабақта келесі жаңа сөздермен жұмыс істейміз: тазалау, жуу, кесу, араластыру, қуыру, пісіру, күріш, қасық, (жеке парақта тарату)


жаңа сөздерді оқиды


Жеке

-

5мин+ 2мин 31мин

Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар беру

І топ тапсырмалары: Салат

Білім деңгейі

1-тапсырма: Сүйікті тағамның құрамын анықтаңдар



Түсіну деңгейі

2-тапсырма: Сөздерді септе пияз, көкөніс



Қолдану деңгейі

3-тапсырма: Салаттың жасалу ретін дұрыс жазыңдар: Барлығын араластыру керек, көкөністерді, жұмыртқа мен шұжықты сатып алу керек, көкөністерді жуу керек, барлығын кесу керек, картоп пен жұмыртқаны пісіру керек. ( жеке парақтарда терілген)



Мәтінді оқиды, «фаст-фуд» сөзінің мағынасын табады, тағамдарды атайды

топпен

Бағалаушыны таңдау, бағалауды ұйымдастыру( ұпай беру)




ІІ топ тапсырмалары: палау

Білім деңгейі

1-тапсырма: Палаудың құрамын анықтаңдар



Түсіну деңгейі

2-тапсырма: Берілген сөз тіркестерді аударыңдар септігін анықтаңдар: Морковь чистят, жарят на масле, мешают ложкой, покупают мое любимое блюдо, на базаре покупают



Қолдану деңгейі

3-тапсырма: Палаудың дайындығы туралы сұхбат құрастырыңдар



Сұрақтарға жауап береді, шығармашылық танытады

топпен







ІІІ топ тапсырмалары: Борщ

Талдау мен синтез деңгейі

1-тапсырма: Жоспар бойынша коллаж және әңгіме құрастырыңдар



Жоспар:

1) Борщ деген не?

2) Қандай ұлттың ұлттық тағамы?

3) Құрамы қандай?

4) Қалай жасалады? Ретін жазыңдар

5) не себепті жақсы көресің?

( ғаламтор көмегіне жүгіну)

2- Тапсырма келесі сұраққа өз ойынды жаз, дәлелде

«Саған борщ ұнай ма?Неге?»


жағымды, жағымсыз жақтарын ажыратады, өз ойларын жазады

Топпен, жеке







Сергіту сәті

«Көңілді күн»

Орнынан тұрып жаттығу жасайды.










Топтық жұмысты бағалау

Топтық жұмысты бағалау ережелерімен таныстыру (кесте бойынша)

кезекпен.: 1-топ сұрақ қояды, 2- топ жауап береді,3- топ бағалайды.









Бағалау парақшасы арқылы бағалайды.

3мин

V. Қорытынды жасау

Сұрақтарға жауап беру:

Сұрақтарға жауап беру:



  • Сүйікті тағам қандай болу керек?

  • Сүйікті тағам неден тұрады?

  • Сүйікті тағамды кім дайындайды?

  • Қалай тамақтану керек?

  • Нені жеу денсаулыққа пайдалы?

  • Ас атасы не?

  • Қазақ халқы қандай өнімдерді жоғары бағалайды?

Ойланады, сұрақтарға жауап береді

жеке




1мин

VІІ. Үй жұмысы

«Дұрыс тамақтану - денсаулықтың кепілі »тақырыбы бойынша мини эссе жазу

Үй жұмысын жазып алады

жеке




Каталог: uploads -> doc -> 1151
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
1151 -> Сабақ тақырыбы: «Математикалық индукция әдісіне есептер шығару»
1151 -> Тақырыбы: «Мен және менің достарым» Мақсаты
1151 -> Сабақтың міндеттері
1151 -> Сабақтың тақырыбы: сандық ақпаратты кодтау мәтіндік ақпаратты кодтау Сабақтың мақсаты
1151 -> 3 Смирнов орта мектебі баяндама оқушының тілдік құзырлығын дамытуда этнопедагогиканың маңыздылығы
1151 -> Сабақтың тақырыбы: Cанның модулі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет