Сабақтың тақырыбы: 9 саны және цифры Сабақтың мақсаты



Дата26.08.2017
өлшемі82,65 Kb.
#28431
түріСабақ
Күні: 28. 10. 2014 ж

Сабақтың тақырыбы: 9 саны және цифры

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларға 9 саны, оның шығуы, сандарындағы орны туралы түсініктерді, 9 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.

Дамытушылығы: Оқушылардың танымдық қабілетін, ойлау деңгейін арттыру.

Тәрбиешілігі: Ұқыптылыққа, шапшандыққа баулу.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану, әліппе.

Әдіс – тәсілдері: түсіндіру, сұрақ – жауап, есеп шығару, әңгімелеу.

Көрнекілігі: интербелсенді тақта, геометриялық фигуралар, пойыз суреті, кесте.

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  • Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

  • Құрал – жабдықтарын тексеру.




  1. Психологиялық дайындық.

« Жүректен жүрекк » ( оқушылар бір – біріне тілек білдіру)

  1. Үй жұмысын тексеру

№ 4, 75 бет

  1. Өткен сабақты пысықтау


« Көршісін тап » ойыны

2..... 4, 5 .... 7, 3....5



5. Жаңа сабақ

Жаңа сабақты түсіндіру ( пойыз суреті )









1

2

3

4

5

6

7

?








1

2

3

4

5

6

7

9



  • Станцияда паравоз неше вагонымен келе жатыр? / 8 /

  • Тағы бір вагон тіркесе қанша вагон болады? / 9 /




  1. + 1 = 9 немесе 1 + 8 = 9




  1. Ойтолғаныс

1. Теңдіктер құрастыру ( дәптермен жұмыс)
8 + 1= 9 7 + 2 = 9 6 + 3 = 9 5 + 4 = 9

1 + 8 = 9 2 + 7 = 9 3 + 6 = 9 4 + 5 = 9

9 – 1 =8 9 – 2 = 7 9 – 3 = 6 9 – 5 = 4

9 – 8 =1 9 – 7 = 2 9 – 6 = 3 9 – 4 = 5


Сергіту сәті:

Көжегім, тұршы,

Бетіңді жушы.

Айнаға қараша,

Шашыңды тарашы,

Киіміңді киші,

Мектепте қарай жүрші,

Орныңа отыршы,

Сабағыңды оқышы.


  1. Ойлан, тап

Кіші көршім оң жақта,

Үлкен көршім сол жақта.

Тұрушы еді қасымда,

Қайда кетті жан – жаққа


2. Сандардың көршілерін ата ( тақтамен жұмыс)
...... 7..... .....1....... .......2...... ........8........


  1. Шығармашылық тапсырма

4. Фигураларды ата. Кесінділерді өлше және олардың ұзындықтарын салыстыру (оқулықпен жұмыс )












_________________________________
___________________________________________
Сергіту сәті:

Ұзын құлақ сұр қоян,

Естіп қалып сыбдырды.

Ойлы – қырлы жерлермен,

Ытқып – ытқып секірді.


  1. Білімдерін бекіту

5. «Заттарды тап» ойыны ( 9 айырмашылығын тап )
Қорытынды.


  • Не білдік?

  • Не ұнады?

  • Не үйрендік?


Үйге тапсырма: № 3, 77 бет
Бағалау: 1. Өте жақсы 2. Жақсы 3. Орташа

Күні: 28. 10. 2014 ж


Өзіндік талдау

1 «а» сыныпта 13 оқушы, солардың барлықтары математика сабағында өтілген тақырыптарды оқушылар меңгерді. Және бірінші рет ашық сабақ болып жатыр. Оқушылар 1 – ден 8 – ге дейінгі сандарды өтті. Бүгін 9 санына тоқталдық.



Сабақтың тақырыбы: 9 саны және цифры

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларға 9 саны, оның шығуы, сандарындағы орны туралы түсініктерді, 9 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.

Дамытушылығы: Оқушылардың танымдық қабілетін, ойлау деңгейін арттыру.

Тәрбиешілігі: Ұқыптылыққа, шапшандыққа баулу.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану, әліппе.

Әдіс – тәсілдері: түсіндіру, сұрақ – жауап, есеп шығару, әңгімелеу.

Көрнекілігі: интербелсенді тақта, геометриялық фигуралар, пойыз суреті, кесте.

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал – жабдықтарын тексеру арқылы оқушылардың бүгінгі сабаққа дайындығын тексеру.

  1. Психологиялық дайындық.

« Жүретен жүрекке » тренигі өтті оқушылар бір – біріне тілек білдіру арқылы бір – бірлеріне жақын достықтарын нығайту.

  1. Үй жұмысын тексеру

№ 4, 75 бет берілген үй жұмысын тексеру арқылы оқушының өздік жұмыс істей алуын бақылау, тексеру.

  1. Өткен сабақты пысықтау

  • Қандай да пән болмасын өткен сабақты тексеру қажет кезең. Өтілген материалдарды пысықтау, қайталау арқылы оқушылардың ойларын, білімдерін пысықтау, жинақтау. Алған білімдерін ары қарай дамыту, ойлау қабілеттерін дамыту.

«Көршісін тап» ойыны арқылы өтілген тақырыптарды пысықтап өтті. Есте сақтау қабілеттерін дамыту арқылы білімдерін толықтырып өттім.

2.....4, 5....7, 3....5

5. Жаңа сабақты пойыз суреті арқылы жаңа сабақты түсіндіріп өттім.

- Станцияда паравоз неше вагонымен келе жатыр? / 8 /

- Тағы бір вагон тіркесе қанша вагон болады? / 9 /


  1. + 1= 9 немесе 1 + 8 =9 бұл кезенде интербелсенді тақтаны қолдану арқылы жаңа сабақты меңгертім. Көрнекілік арқылы оқушылардың есте сақтау қабілеттерін, тірек білім дағдыларын дамытым.



6. Ойтолғаныс кезеңінде оқушылардың жаңа сабақты қалай түсінгенін пысықтау, теңдіктер құрастыру арқылы білімдерін толықтырып өттім. Бұл кезеңде дәптермен жұмыс болды және интербелсенді тақтаны қолдандық.

1. Теңдіктер құрастыру ( дәптермен жұмыс)


8 + 1= 9 7 + 2 = 9 6 + 3 = 9 5 + 4 = 9

1 + 8 = 9 2 + 7 = 9 3 + 6 = 9 4 + 5 = 9

9 – 1 =8 9 – 2 = 7 9 – 3 = 6 9 – 5 = 4

9 – 8 =1 9 – 7 = 2 9 – 6 = 3 9 – 4 = 5


Оқушылардың шаршауын басу арқылы сергіту сәті орындалды.

Сергіту сәті:

Көжегім, тұршы,

Бетіңді жушы.

Айнаға қараша,

Шашыңды тарашы,

Киіміңді киші,

Мектепте қарай жүрші,

Орныңа отыршы,

Сабағыңды оқышы.
7. «Ойлан, тап» кезеңіде оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, шапшаңдықтарын бояыту болды.

Кіші көршім оң жақта,

Үлкен көршім сол жақта.

Тұрушы еді қасымда,

Қайда кетті жан – жаққа
2. Сандардың көршілерін ата ( тақтамен жұмыс)
...... 7..... .....1....... .......2...... ........8........


  1. Шығармашылық тапсырмада оқушылардың өз беттерімен жұмысын бақылау, өздік жұмыс істей алуларынна бағыт – бағдар бердім.

4. Фигураларды ата. Кесінділерді өлше және олардың ұзындықтарын салыстыру (оқулықпен жұмыс )












_________________________________
___________________________________________
Оқушылардың шаршауын басу арқылы сергіту сәті орындалды.

Сергіту сәті:

Ұзын құлақ сұр қоян,

Естіп қалып сыбдырды.

Ойлы – қырлы жерлермен,

Ытқып – ытқып секірді.


  1. Білімдерін бекіту

5. «Заттарды тап» ойыны ( 9 айырмашылығын тап )
Қорытынды.


  • Не білдік?

  • Не ұнады?

  • Не үйрендік?


Үйге тапсырма: № 3, 77 бет
Бағалау оқушыларды өте жақсы қатысқан балаларға сыйлықтармен жұлдызшамен мадақтап өттім.

Оқушылар алған рет ашық сабақтары болды және балалар белсенді қатысты. Алғаш рет интербелсенді тақтамен жұмыс жасаттым. Оқушылардан алдағы уақытта үлкен үміт күтуге болады.


Мен өзім қойған мақсатыма жеттім.


Байқоныс орта жалпы білім беру мектебі




Өткізген: Бастауыш сынып мұғалімі

Мырзахан Айгерім

2014 – 2015 оқу жыл
Каталог: uploads -> doc -> 0500
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0500 -> Сыныптағы балалар мен жасөспірімдердің сыни тұрғыдан ойлауы
0500 -> Сабақ 40 Тақырыбы: Балықтардың көбеюі мен дамуы Мектеп: «Социалистік Еңбек Ері Қ.Әбсеметов атындағы мдшо бар орта мектеп»
0500 -> Сабақтың мақсаты: Білімділік: Аналық тақша мен оның құрылымына сипаттама беру
0500 -> 1. Жарыс Оқушыларды екі топқа бөліңіз және тақтаны екі бөлікке бөліңіз. Тақтаның бір жағына а-м, ал екінші жағына н-я әріптерін жазыңыз. Әр топтын оқушылары кезекпен мемлекеттердің атын жазып, борды келесі оқушыға тез беруі керек


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет