Сабақтың тақырыбы: А.Құнанбайұлының қарасөздері Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



Дата24.01.2020
өлшемі22,56 Kb.
#56407
түріСабақ
Байланысты:
10 cынып сабак жоспар новый


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қалың елім, қазағым

Мектеп: Ә.Бөкейханов орта мектебі

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Турганбаева Шынар Амандыковна

Сынып: 10 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

А.Құнанбайұлының қарасөздері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану;

10.2.3.1 – шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау;



Сабақтың мақсаты

-әдеби шығарманың жанрлық табиғатымен танысады;

-әдеби шығарманың жанрлық табиғатымен таныса отыра шығармадағы көркемдегіш құралдарды ажыратады;

-әдеби шығарманың жанрлық табиғатымен танысады;

– шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау жасайды;



Бағалау критерийі

-әдеби шығарманың жанрлық табиғатымен танысады;

-шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды;



Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: -әдеби шығарманың жанрлық табиғатымен таныса отырып, шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды;

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: кердең, тақыл, табыт қағу;

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:




Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Абай надан адамның әдеті қандай дейді?

2. Ынсапсыз,арсыз деген қандай адам?



Ишара:

Құндылықтарға баулу

Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік

Пәнаралық байланыс




Тақырып бойынша алдыңғы білім

А.Құнанбайұлының өмірі мен шығармашылығы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

1-2 МИН


КҮНДЕЛІКТІ ШАРАЛАР:

-Ұйымдастыру жұмысын жүргізу(сынып тазалығына көңіл бөлу);

-Оқушыларды түгелдеу;

Оқушыларды топқа бөлу: (таяқшалар арқылы)

Қима қағаздар/пішіндер


3МИН

ШИРАТУ ЖАТТЫҒУЛАРЫ:

«Доп лақтыру» әдісі.



Саралаудың қолдау тәсілі

Тапсырма қадамдары:

Берілген сұрақтарға жауап береді.

СҰРАҚТАР:

1.Абай шығармаларын қалай бөлуге болады?

2. Абай қалам тартқан қарасөздерінің тақырыптары қандай?



Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді.



Өзін-өзі бағалау:
дескриптор бойынша өзін-өзі бағалау ауызша жүреді.

Интербелсенді тақта.

1 мин

КІРІСПЕ:

Оқу мақсаты:

10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану;

10.2.3.1 – шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдау;

Бағалау критерийі:


  • әдеби шығарманың жанрлық табиғатымен танысады;

  • -шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды;

Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы

13 минут

ДАМУ:

1-тапсырма. Топтық жұмыс. Абайдың қара сөздері туралы оқып шығу.

Саралаудың тапсырма тәсілі. Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай тапсырмаларды ұсынамын.



Тапсырма қадамдары:

-қарасөздердің мазмұнымен танысады;

-әр бөліктің негізгі ойын білдіретін сөйлемдерді табады;

-түсініксіз сөздерді сөздікпен жұмыс жасайды;

-бес жолды өлең құрастырады;

Дескриптор:

-көркем шығармада алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолданады;

Өзара бағалау дескриптор негізінде топтар бірін-бірі бағалайды.

Мұғалімнің сөзі: тапсырманың түсініксіз тұстарына талдау жасалады.



«Арман -ПВ» баспасы,2019жыл. Нұр-Сұлтан. «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының 6-құндылығы, бағдаршам, постер,маркер.
9-сынып қазақ әдебиеті Арман-Пв, 2019ж


10 минут

Тапсырма. Жұптық жұмыс.

«А,В,С» әдісі

А-айтады;

В-тыңдайды;

С-бақылайды;

әдеби шығарманың жанрлық табиғатымен танысу;



Саралаудың қолдау тәсілі.

Тапсырма қадамдары:

-әдеби шығарманың жанрлық табиғатымен танысады;



Дескриптор:

  • әдеби шығарманың жанрлық табиғатымен танысады;

  • Өзара бағалау: бірін-бірі дескриптор негізінде бағалайды.

Мұғалімнің сұрағы:

Ауызша қолдау көрсетемін.



«Арман -ПВ» баспасы,2019жыл. Нұр-Сұлтан. 58-бет.

Сабақтың соңы

8 минут

БҮКІЛ СЫНЫП ОРЫНДАЙТЫН ЖҰМЫС:

«Қыл қалам» әдісі

Тапсырма қадамдары:

- шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды.



Дескриптор:

- шығармадағы көркемдегіш құралдардың орны мен қызметін талдайды;



Өзара бағалау дескрипторлар негізінде өзара ауызша бағаланады.

Интербелсенді тақта

3 минут

КҮНДЕЛІКТІ ШАРАЛАР: оқу мақсаты мен бағалау критерийіне талдау жасау

Үй тапсырмасын беру:

Кері байланыс:

«Бағдаршам»

Сабақтан алған әсерлерін төмендегі түстер арқылы көрсету:

Жасыл түс – сабақтан жаңа идеялар байқадым.

Сары түс – жаңа сабаққа көңілім толды.

Қызыл түс – бүгінгі сабақ сезіміме ерекше әсер етті.


Қима қағаздар

Қосымша ақпарат

Саралау-оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау- оқушының білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс;

Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Рефлекция

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді ме?


Оқушылар бүгін не үйренді?
Сабақтағы ахуал қандай болды?
Жоспарланған саралау іске асты ма?
Уақыт есебінен ауытқу болды ма?
Жоспарға қандай өзгерістер енгізілді?



Өткізілген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз. Сол жақтағы сіздің сабағыңызға қатысты сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді(оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет